У Вінниці відкрили бізнес-інкубатор для ІТ-шників

IT VinnycaУ Вінниці за підтримки МЗС Королівства Норвегія відкрили Центр ІT-підприємництва iHUB. Бізнес-інкубатор допомагатиме молодим вінницьким стартаперам розвивати свої проекти.

«Рівно сім місяців тому ми підписали з Міжнародним благодійним фондом Seed Forum Україна за підтримки МЗС Королівства Норвегія меморандум щодо початку реалізації цього проекту. Все, що зроблено, здійснено спільними зусиллями. Цей iHUB буде в мережі подібних центрів у 60 містах світу, що дасть можливість обміну думками ініціативних молодих українців з іншими людьми в інших країнах. Більше того, цей проект наштовхнув нас на думку щодо створення на першому поверсі будівлі в наступному році подібного центру для підтримки інституцій громадянського суспільства», - сказав обраний вінницьким міським головою Сергій Моргунов.

Вінницю було обрано для реалізації проекту з урахуванням вигідного географічного розташування, наявності людського та інтелектуального потенціалу, інноваційного мислення міського менеджменту та успіху міської влади у впровадженні електронного урядування.

«Ми підтримуємо проект IHUB в різних передових містах України, і я можу сказати, що такою підтримки, як у Вінниці, немає ніде. Цей проект для Норвегії – дуже важлива інвестиція, адже ми інвестуємо в прекрасне майбутнє України. Щоб вона стала успішною в економічному і політичному сенсі. Це для нас дуже важливо», - зазначив заступник посла Королівства Норвегії пан Річард Скарборо.

Внеском вінницької міської влади в реалізацію проекту стало виділення під iHUB історичного приміщення у центрі міста та мільйона гривень на проведення капремонту й реставраційних робіт будівлі, яка є пам’яткою архітектури та містобудування місцевого значення. Іншу частину фінансування ремонтних робіт було здійснено за рахунок грантових коштів Seed Forum Foundation в сумі 1,2 млн. грн. Також норвезька сторона взяла на себе всі витрати, пов’язані з придбанням меблів та оргтехніки для роботи IHUB.

Його територія розмежована на сектори: зону очікування, дві душових кабіни з туалетами, зону презентацій, зону активного відпочинку, зону спокійного відпочинку і кухню, також конференц-залу і дві зони для проведення телефонних розмов. Бізнес-інкубатор на 44 робочих місця допомагатиме майбутнім підприємцям започаткувати та просувати власну справу в ІТ-галузі, протидіятиме еміграції талановитої молоді за кордон, сприятиме стартаперам у пошуках партнерів з інших країн та у перспективі забезпечити роботою сотні людей. Розрахований проект на 10 років, але в подальшому може бути продовжений.

Оскільки центр ІТ-технологій орієнтований саме на креативну й студентську молодь, у рамках його відкриття було підписано Меморандум про співпрацю Seed Forum з Донецьким національним університетом. Керівники центру розраховують на співпрацю й з іншими вінницькими вишами.

Довідково. Окрім Вінниці, бізнес-інкубатори для представників IT-сфери у рамках проекту будуть створені у Львові, Івано-Франківську та Одесі.

 

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

September 2023
Mo Tu We Th Fr Sa Su
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Перший інвестиційний форум Startup Bazaa…

05-03-2012 Светлана - avatar Светлана

Автори свіжих стартап-проектів представлять готові до інвестування ідеї представникам російських та іноземних венчурних компаній на форумі Startup Bazaar, який відбудеться у Технопарку Новосибірського Академмістечка 13 і 14 квітня. Реєстрація відкрита...

Разработана сверхтонкая линза без аберра…

21-09-2012 Светлана - avatar Светлана

Ученые разработали сверхтонкую линзу, в которой фокусировка осуществляется с помощью фазового сдвига света. Работа опубликована в журнале Nano Letters, ее краткое содержание приводит Phys.Org со ссылкой на Американское физическое общество.

Ульяновская область: в бизнес-инкубаторе…

24-10-2012 Олена - avatar Олена

 23.10.2012 На суд экспертов свои идеи вынесли 10 ульяновских компаний, работающих в сфере медицины, сельского хозяйства, малой авиации и других. «Главная задача этой программы, - говорит руководитель департамента развития предпринимательства министерства...