У Вінниці відкрили бізнес-інкубатор для ІТ-шників

IT VinnycaУ Вінниці за підтримки МЗС Королівства Норвегія відкрили Центр ІT-підприємництва iHUB. Бізнес-інкубатор допомагатиме молодим вінницьким стартаперам розвивати свої проекти.

«Рівно сім місяців тому ми підписали з Міжнародним благодійним фондом Seed Forum Україна за підтримки МЗС Королівства Норвегія меморандум щодо початку реалізації цього проекту. Все, що зроблено, здійснено спільними зусиллями. Цей iHUB буде в мережі подібних центрів у 60 містах світу, що дасть можливість обміну думками ініціативних молодих українців з іншими людьми в інших країнах. Більше того, цей проект наштовхнув нас на думку щодо створення на першому поверсі будівлі в наступному році подібного центру для підтримки інституцій громадянського суспільства», - сказав обраний вінницьким міським головою Сергій Моргунов.

Вінницю було обрано для реалізації проекту з урахуванням вигідного географічного розташування, наявності людського та інтелектуального потенціалу, інноваційного мислення міського менеджменту та успіху міської влади у впровадженні електронного урядування.

«Ми підтримуємо проект IHUB в різних передових містах України, і я можу сказати, що такою підтримки, як у Вінниці, немає ніде. Цей проект для Норвегії – дуже важлива інвестиція, адже ми інвестуємо в прекрасне майбутнє України. Щоб вона стала успішною в економічному і політичному сенсі. Це для нас дуже важливо», - зазначив заступник посла Королівства Норвегії пан Річард Скарборо.

Внеском вінницької міської влади в реалізацію проекту стало виділення під iHUB історичного приміщення у центрі міста та мільйона гривень на проведення капремонту й реставраційних робіт будівлі, яка є пам’яткою архітектури та містобудування місцевого значення. Іншу частину фінансування ремонтних робіт було здійснено за рахунок грантових коштів Seed Forum Foundation в сумі 1,2 млн. грн. Також норвезька сторона взяла на себе всі витрати, пов’язані з придбанням меблів та оргтехніки для роботи IHUB.

Його територія розмежована на сектори: зону очікування, дві душових кабіни з туалетами, зону презентацій, зону активного відпочинку, зону спокійного відпочинку і кухню, також конференц-залу і дві зони для проведення телефонних розмов. Бізнес-інкубатор на 44 робочих місця допомагатиме майбутнім підприємцям започаткувати та просувати власну справу в ІТ-галузі, протидіятиме еміграції талановитої молоді за кордон, сприятиме стартаперам у пошуках партнерів з інших країн та у перспективі забезпечити роботою сотні людей. Розрахований проект на 10 років, але в подальшому може бути продовжений.

Оскільки центр ІТ-технологій орієнтований саме на креативну й студентську молодь, у рамках його відкриття було підписано Меморандум про співпрацю Seed Forum з Донецьким національним університетом. Керівники центру розраховують на співпрацю й з іншими вінницькими вишами.

Довідково. Окрім Вінниці, бізнес-інкубатори для представників IT-сфери у рамках проекту будуть створені у Львові, Івано-Франківську та Одесі.

 

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

November 2021
Mo Tu We Th Fr Sa Su
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Інформаційно-комунікативний захід «Науко…

16-10-2014 Anna - avatar Anna

Інформаційно-комунікативний захід «Науково-технологічне забезпечення оборонно-промислового комплексу України»

 З 14 до 16 жовтня 2014 року у виставковому центрі «КиївЕкспоПлаза» Міністерство освіти і науки України спільно з Національною академією наук України та за участю представників центральних та місцевих органів...

На IV Міжнародному фестивалі педагогічни…

17-10-2012 Олена - avatar Олена

Переможцем заочного туру від Луганської області став старший викладач Луганської державної академії культури і мистецтв, керівник секції експериментальної фізики Луганської обласної малої академії наук Олексій Воронкін, який взяв участь у...

Відбудеться дискусійна панель щодо персп…

14-09-2015 Олена - avatar Олена

Відбудеться дискусійна панель щодо перспективних напрямів розвитку технологій та техніки військового призначення, інструментів державної підтримки підприємств ОПК України

Міністерство освіти і науки України у рамках проведення ХІІ Міжнародної спеціалізованої виставки «Зброя та безпека – 2015» 22-25 вересня 2015 року запрошує на дискусійну панель щодо перспективних напрямів розвитку технологій...