Патент на винахід корисних сортів хліба отримав Луганський національний університет

Учені Луганського національного університету отримали ряд патентів на винахід пшенично-житніх і зернових виробів, у тому числі з добавками чорноморської мідії та рапана.

Підвищення гемоглобіну, покращення травлення і виведення радіонуклідів з організму - такі властивості отримають хлібобулочні вироби. Їхньою головною особливістю є добавки гідролізату чорноморської мідії та рапана. Отримання патентів на винахід добавок, за словами фахівців, означає, що вже зараз технологію виготовлення корисних булочок можна запускати у виробництво.

Такий хліб і булочки виготовлятимуть з цілісного зерна пшениці. Співвідношення зерна і борошна приблизно 80% і 20% відповідно. За рахунок цього зменшуєьбся собівартість хлібобулочних продуктів, оскільки зерно дешеве, а кількість борошна мінімальна. Крім того, ця технологія максимально використовує харчовий потенціал зерна пшениці.

Завдяки дарам Чорного моря звичайні хлібобулочні вироби набувають лікувально-профілактичних властивостей. Це підтвердила клінічна експертиза, проведена Національним науковим центром радіаційної медицини у Києві. У дослідженні корисних якостей нових виробів брали участь діти-підлітки, які проживають у зоні з підвищеним природним рівнем радіації. Вже через 20 днів в організмі дітей зменшилась кількість радіонуклідів.

         Зараз вчені ЛНУ зайняті пошуком виробників хлібобулочних виробів.

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

May 2025
Mo Tu We Th Fr Sa Su
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

У хвилюючому очікуванні

27-03-2015 Anna - avatar Anna

У хвилюючому очікуванні

Стаття академіка НАН України Вадима Михайловича Локтєва про значення науки для розвитку держави, роль Академії в системі організації науки та важливість виваженого підходу до реформування наукової сфери. Джерело: Вісник НАН...

Матеріали на основі алмазу «прикрасять» …

08-03-2012 Светлана - avatar Светлана

Два нових дослідження, проведені в американській Аргонській національній лабораторії міністерства енергетики, відкрили матеріалознавцям нові способи використання недосліджених властивостей нанокристальних алмазних тонких плівок. Властивості алмазних плівок відносно добре вивчені, проте нове...

Число участников Skolkovo meets DLD почт…

29-05-2012 user_kiev_3 - avatar user_kiev_3

Первый день авторитетной международной конференции в сфере интернет-технологий и телекоммуникаций Digital Life Design (DLD), проходящей на площадке Digital October в Москве 28 и 29 мая, собрал без малого тысячу человек.