Почав роботу експеримент Holometer, дані якого дозволять з'ясувати, чи є навколишня реальність голограмою

      Свого часу ми вже знайомили наших читачів з шаленою теорією, згідно з якою все, що ми бачимо навколо себе і взагалі весь тривимірний простір Всесвіту є лише ілюзією, свого роду тривимірною голограмою. Основою цієї теорії, яка за останні роки отримує все більше і більше непрямих підтверджень, є припущення про те, що вся інформація про все у Всесвіті закодована в крихітних двомірних «пакетах», а третій вимір є лише ілюзією, голограмою, виробленої інтерференцією простору і часу . У разі, якщо ця теорія виявиться вірною, то це буквально переверне з ніг на голову все те, що ми знаємо про навколишній світ, і для досліджень в цьому напрямку вчені-фізики з лабораторії імені Фермі американського Міністерства енергетики вже почали проведення унікального експерименту під назвою Holometer.
    "Ми збираємося з'ясувати, чи є просторово-часовий континуум такою ж квантовою системою, як і матерія, яка має свій рівень "дискретизації", так звана Планківська довжина" - розповідає Крейг Хоген (Craig Hogan), директор Центру астрофізики частинок (центру астрофізики частинок ) лабораторії Фермі і розробник теорії квантових голографічних шумів, - "Якщо в ході експерименту нам вдасться виявити що-небудь, то це повністю переверне всі теорії про простір і час, які існували і вважалися істиною протягом багатьох років».
     Квантова теорія припускає, що в будь-який момент часу не можна отримати точну інформацію про місцезнаходження і швидкість будь-якої субатомної частинки, навіть якщо вона перебуває у найнижчому енергетичному стані.
    Перебуваючи при температурі, близькій до абсолютного нуля, матерія все одно продовжує коливатися і ці коливання називаються квантовими хвилями.
    Якщо просторово-часовий континуум є такою ж квантовою системою, як і матерія, в ньому теж можна буде спостерігати коливання квантових хвиль.
    Саме ці квантові коливання роблять неможливим отримання точної інформації про становище частинок, розбиваючи ці положення на дискрети, що дорівнюють Планківській довжині. І для вимірювання цих дискрет створено спеціальний пристрій, названий Голометром (Holometer), який являє собою голографічний інтерферометр, один із найчутливіших інструментів, коли-небудь створених людьми, призначений для реєстрації та вимірювання параметрів квантових коливань простору.  В даний час Голометр вже працює на повну потужність.
    Він складається з пари інтерферометрів, розташованих на невеликій відстані один від одного. Кожен з цих приладів посилає промінь лазера, потужністю в 1 кВт, на пристрій-роздільник, який розщеплює кожен промінь на два промені, що розходяться в перпендикулярних напрямках. Промені проходять відстань в 40 метрів і відбиваються назад. Знову досягнувши пристрою-роздільника ці промені складаються в один промінь, створюючи коливання його яскравості в разі наявності будь-яких сторонніх коливань.
     Досліджуючи коливання яскравості променів, вчені визначають, чи мали місце бути механічні коливання пристрою-роздільника, які є «відгомонами» квантових коливань самого простору.
Очікується, що на всіх частотах роботи установки Голометру буде зареєстрований якийсь голографічний шум.
     І найголовнішим завданням, з яким зіткнуться вчені, буде відділення домінуючого фонового шуму, джерелом якого є радіохвилі, які випромінюють будь-які електронні прилади, від сигналів квантових коливань.
     Це буде зроблено за рахунок проведення багатьох мільйонів циклів вимірів і дуже складної математичної обробки всіх зібраних даних.
     «У будь-якому випадку, нам не вдасться позбутися від сторонніх шумів повністю, це принципово нерозв'язна задача. Ми постараємося придушити ці шуми настільки, наскільки це буде можливо, і спробуємо знайти в цих шумах які-небудь фундаментальні закономірності, що мають відношення до просторово-часового континууму »- розповідає Аарон Чоу (Аарон Чжоу), вчений-фізик з лабораторії Фермі і один з керівників проекту Голометр, - «Це дуже важливий, можна сказати, історичний момент в області фізики. Адже позитивний результат наших експериментів може зробити революцію і відкрити нам абсолютно нові горизонти у вивченні будови всього, що нас оточує».

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

February 2024
Mo Tu We Th Fr Sa Su
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

«Прежде всего мы должны думать о молодых…

03-05-2012 user_kiev_3 - avatar user_kiev_3

Рашиду Сюняеву вручают медаль Бенджамина Франклина. В ночь на пятницу, 27 апреля, российскому астрофизику, академику РАН Рашиду Сюняеву была вручена медаль Бенджамина Франклина. В introинтервью «Газете.Ru» лауреат рассказал об этой престижной...

Алтайский технопарк «Бийск» оформил сотр…

03-07-2012 Олена - avatar Олена

 Главное управление экономики и инвестиций Алтайского края и Некоммерческое партнерство «Инновационно-производственный технологический парк «Бийск» заключили соглашение о сотрудничестве. Подписи под документами поставили заместитель Губернатора Алтайского края, начальник Главного управления экономики и...

Учені розробили інноваційну технологію в…

13-04-2016 Олена - avatar Олена

Учені розробили інноваційну технологію визначення підробок

Напевно, кожен стикався з УФ-лампами на касі супермаркету: за їхньою допомогою перевіряють справжність банкнот великого номіналу. Сяйливі частки складаються з органічних сполук. Але за високих температур пігменти починають розпадатися і...