Представники компанії HP оголосили про те, що в їхніх лабораторіях ведуться роботи зі створення абсолютно нового інноваційного комп'ютерного чипа, на кристалі якого будуть знаходитись 256 мікропроцесорів, зв'язаних один із одним за допомогою лазерних оптичних комунікацій.
Отримавший кодову назву Corona, цей чип зможе забезпечити продуктивність у 10 трильйонів операцій із плаваючою комою за секунду. Таким чином, якщо об'єднати у рамках однієї обчислювальної системи всього п'ять таких чипів, то сумарна продуктивність системи досягне рівня продуктивності сучасних суперкомп'ютерів. За рахунок використання лазерного світла 256 ядер мікропроцесора Corona будуть обмінюватися даними один із одним на швидкості 20 терабайт за секунду, швидкість обміну даними з пам'яттю буде у два рази нижчою і складе 10 тера-
байт за секунду. Такі високі швидкості обміну даними дозволять виконува- ти програми, інтенсивно працюючі з пам'яттю, від двох до шести разів швидше, ніж це можуть забезпечити еквівалентні по продуктивності сис- теми, але працюючі з пам'яттю через звичайні електричні провідники. Ще одним з достоїнств майбутнього чипу Corona є його енергоефективність і низьке енергоспоживання за рахунок використання технологій і наукових досягнень в області "вбудовуваних фотонних пристроїв". Марко Фіорентино, представник компанії HP, розповідає: "Безліч груп вчених сконцентрувалися над розробкою окремих вузлів, тепер ми починаємо із цих вузлів будувати ланцюг. Це нагадує просування від транзистора до інтегральної схеми. На жаль, частина технологій, яка буде використана у чипі Corona, ще не створена, але наші дослідники на повний хід працюють над повторенням оптичних комунікаційних пристроїв, таких як кабелі, модулятори тадетектори, тільки у масштабі єдиного чипу".