Україна ввійшла до п’ятірки світових лідерів з експорту програмних продуктів

Згідно з результатами дослідження, технічні можливості доступу до Інтернет створені в Україні на високому рівні – близько 90% підприємств забезпечені високошвидкісним Інтернетом. Наразі 62% українських підприємств мають власний сайт, 49% розміщують інформацію про себе в Інтернет-довідниках, 22% використовують сторінки в соціальних мережах і 12% підприємств користуються онлайн торгівлею через Інтернет-магазини.

Експерти зазначають, що в 2013 році в Україні з’явилося 1500 нових Інтернет-магазинів – це у півтора рази більше, ніж за весь минулий рік. А сумарний оборот електронної комерції становив 47,5 млрд. грн. і зріс цього року на 7%.

Така тенденція зростання галузі збережеться і надалі, вважають аналітики, адже Урядом надано пільги для IT-підприємств. Нові правила передбачають звільнення від ПДВ на послуги, які надаються у сфері інформатизації, сплату податку на прибуток ІТ-підприємств на рівні 5%, сплату податку з доходів також на рівні 5%.

Вітчизняна IT- індустрія може стати локомотивом економіки країни, хоча внесок галузі у ВВП України наразі незначний – близько 0,8%, зазначають фахівці. В IT-сфері працює близько 2 тис. компаній, чий загальний валовий дохід становить близько 12 млрд. грн. А кількість висококваліфікованих фахівців, зайнятих у галузі, коливається від 150 до 200 тис. чоловік.

Як констатують експерти, характерним показником комп’ютерної індустрії України є те, що навіть на піку економічної кризи, в 2009 році, український IT-кластер показував темпи зростання на рівні 32%, і цей тренд зростання збережеться в найближче десятиліття. При середньому зростанні індустрії на 15% на рік до 2020 року в галузі має працювати додатково 120 тис. фахівців. З метою забезпечення української економіки висококласними програмістами Уряд розробив програму, в рамках якої планується збільшити підготовку комп’ютерних фахівців у 4 рази.

Водночас Україна в глобальній цифровій індустрії входить до п’ятірки світових лідерів з експорту програмних продуктів, а близько 25 тисяч українських «айтішників» працюють на закордонні компанії. Крім того, швидкість росту експорту показує нечуваний попит на послуги українських програмістів за кордоном.

Результати дослідження «Вплив Інтернету на економіку України» показали, що в країні остаточно сформувалося бачення і розуміння бізнесу, влади і суспільства, що в сучасному глобальному світі нові цифрові Інтернет-економіки перемагають аналогові.

Прикладом цього розуміння є будівництво BIONIC Hill у Києві. BIONIC Hill – це перший інноваційний парк в Україні, створюваний за концепцією «Живи – Працюй – Вчися – Відпочивай». Проект передбачає формування умов для розвитку високотехнологічного та наукоємного бізнесу в Україні у сферах комп’ютерно-інформаційних технологій. Очікуваний обсяг інвестицій в проект становить близько 800 млн. дол. США. Планується, що цей проект стане конструктивним майданчиком для провідних світових IT-корпорацій і українського бізнесу.

Слід зазначити, що український Інтернет – один із найдинамічніших і швидкозростаючих сегментів мережі в світі. За кількістю Інтернет-користувачів Україна посідає 33-є місце. Число українських користувачів у Європейському сегменті становить 3%, і за цим показником у 2012 році наша країна увійшла до десятки «Інтернет-країн» Європи. За останній рік в Україні доступ до високошвидкісного Інтернету збільшився на 322%.

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

June 2021
Mo Tu We Th Fr Sa Su
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Укрзалізниця запрошує виробників та наук…

20-08-2015 Олена - avatar Олена

Укрзалізниця запрошує виробників та науковців до спільної розробки приладу для вимірювання температури на безстикових коліях

Фахівці колійного господарства Укрзалізниці планують залучити виробників і науковців до розробки та впровадження приладу, за допомогою якого визначатимуться температурні напруження на залізничних коліях. За словами спеціалістів, сьогодні для утримання безстикових колій,...

Професори БДПУ пройшли наукове стажуванн…

13-07-2015 Anna - avatar Anna

Професори БДПУ пройшли наукове стажування у Віденському університеті

З 1 по 9 липня 2015 року професори Бердянського державного педагогічного університету ректор Вікторія Зарва та директор Інституту соціально-педагогічної та корекційної освіти Лариса Казанцева проходили наукове стажування у Віденському університеті,...

Дайджест новин в сфері науки та інноваці…

19-03-2014 Олена - avatar Олена

Дайджест новин в сфері науки та інновацій за 14.03.-19.03.2014 СКАЧАТИ Інформація про конференцію Inform_letter_ 2014.doc Дайджест новин у сфері науки та інновацій – це збірник останніх новин у сфері науки та інновацій, які відбулися...