II Московський міжнародний форум інноваційного розвитку «Відкриті інновації», що відкрився сьогодні в МВЦ « Крокус-Експо», підтвердив свою роль глобальної дискусійного майданчика для обговорення технологічних інновацій в області енергетики, міського господарства, медицини, споживчих товарів, ІКТ, нанотехнологій. Про це на офіційному відкритті Форуму заявив Мер Москви Сергій Собянін: «Цього року інтерес до форуму значно підвищився, - сказав він. - У глобальному рейтингу інноваційних центрів топ -100 Москва займає 74- е місце. У сфері венчурного фінансування Москва визнана одним з найбільш швидкозростаючих ринків, і ми впевнені, що ці показники будуть тільки поліпшуватися». Другий рік поспіль Форум стає найбільшим в Росії і одним з найбільших у світі заходів, що демонструють основні тенденції та представляють ключові досягнення в інноваційних сферах економіки.
З 31 жовтня по 2 листопада представники влади провідних країн , глави міжнародних корпорацій і світові експерти представляють свої прогнози та аналіз розвитку технологічних трендів. Головна тема форуму - "Проривні технології: архітектори майбутнього змінюють глобальні ринки". Країнами-партнерами в цьому році стали Фінляндія і Франція.
Форум проводиться під егідою уряду РФ та за участю керівництва Москви, російських інститутів розвитку - ВАТ "Роснано", ВАТ "РВК", Фонду "Сколково", Зовнішекономбанку, Фонду сприяння розвитку малих форм підприємств у науково -технічній сфері, а також Агентства стратегічних ініціатив та Торгово-промислової палати РФ.
Ділова програма першого дня форуму включала ряд панельних дискусій, семінарів і круглих столів, присвячених обговоренню основних стратегій інноваційного зростання економік країн, майбутньому фундаментальної науки та освіти.
Основною подією стало пленарне засідання "Національні стратегії лідерства в гіперповязаному світі», яке було присвячене питанням розвитку інновацій для зростання економік держав та їх конкурентоспроможності на світових ринках. На засіданні виступили прем'єр -міністр Росії Дмитро Медведєв, прем'єр Франції Жан -Марк Ейро і глава уряду Фінляндії Юрки Катайнен.
Також выдбувся пройшов круглий стіл, присвячений питанням конкуренції російських регіонів на світових ринках високих технологій. Разом з модератором Олегом Фомічова, статс-секретарем, заступником міністра економічного розвитку Росії, учасники круглого столу обговорили причини, за якими той чи інший регіон робить вибір на користь інновацій, а також які форми співпраці з іншими регіонами, бізнесом та інститутами розвитку найбільш ефективні.
Генеральний директор Фонду Сергій Поляков сьогодні виступив на панельній дискусії «Від пропозиції до попиту - майбутнє інноваційної політики» та круглому столі «Регіони Росії: як конкурувати в глобальній інноваційній економіці».
У рамках ділової програми форуму « Відкриті інновації» підписано угоди між учасниками. Угоду про співпрацю підписано в рамках конкурсу «Кращий інвестиційний проект у сфері інформаційних та комп'ютерних технологій 2013 «Фаворит». Фонд «Сколково» , Фонд сприяння розвитку малих форм підприємств у науково -технічній сфері, Фонд Максфілд Капітал, ТОВ «САП Лабс», ТОВ «Центр досліджень і розробок ЕМС» і Phillips будуть спільно відбирати кращі проекти у сфері інформаційних технологій. Також сьогодні Фонд сприяння підписав угоду про співпрацю з Зовнішекономбанком і МСП Банком.
Учасники та гості форуму на виставці "Відкриті інновації Експо» познайомилися з розробками інноваційних компаній країни. На виставці представлені більше 30 колективних експозицій, які демонструють інноваційні технологічні та соціальні проекти в різних сферах, створені за участю державних регіональних бюджетних коштів і приватних інвесторів.
Цього року на стенді Фонду сприяння розвитку малих форм підприємств у науково-технічній сфері свої досягнення представили «Фірма« Мвеном», яка є одним з двох підприємств у світі з виробництва швидкодіючих парашутних рятувальних систем для літальних апаратів, компанія «Аеліта» з виробництва наркозно-дихальних апаратів, розробники хірургічного клею компанія «Плазма ФТК», компанія «БІОСС» продемонструвала обладнання для електрофізіологічних досліджень, компанія «Лабінфопро» представила навчальні набори і мобільні лабораторії для практичних занять з експериментальної біології в школі. Центр діагностики та хірургії заднього відділу ока розробив апаратно-програмний комплекс обробки даних і представив унікальний стереошлем, компанія Med Keeper - «хмарну» інформаційну систему для клінік. Серед компаній, представлених в експозиції Фонду, мале підприємство «Онлайн патент» , яке розробило однойменний проект, покликаний перевести в онлайн і максимально полегшити процес патентування, захисту авторських прав і знаків для товарів та послуг.