Австрійська академія наук повідомила результати щорічних виборів до Академії

 

Австрійська академія наук є провідною науковою організацією країни, яка підтримує та організує наукові дослідження поза межами університетів. Заснована у 1847 році наказом імператора Фердінанда за прикладом Академії наук Франції та Лондонського королівського товариства, вона вже у XIX сторіччі набула статусу головної наукової установи Австрії. Чинний статут Академії діє з 1950 р. За цим статутом Академія здійснює фундаментальні наукові дослідження, є юридичною особою, знаходиться під захистом держави і незалежна у межах свого статуту.

Членами Австрійської академії наук були видатні вчені, відкриття яких мали значний вплив на розвиток людства. Сред них К. Доплер, Л. Больцман, А. Вельбах, Нобелівські лауреати Ю. Вагнер-Яурегг, Е. Шредингер та інші.

Академія складається з двох відділень (класів): математичних та природничих наук, а також гуманітарних та соціальних наук. Особливістю правового статусу Австрійської академії наук є те, що згідно зі статутом вона може утворювати у своєму складі науково-дослідні інститути. Керівництво роботою інститутів здійснює академічний кураторіум.

При Академії діє міжнародна рада з досліджень, яка складається з видатних учених з Європи та Америки і надає консультативну підтримку з визначення стратегічних питань майбутнього Академії, її наукового розвитку та якості досліджень.

Австрійська академія наук підтримує широкі міжнародні зв’язки,в тому числі, завдяки розміщенню на території Австрії потужних міжнародних наукових установ, таких як CERN, IIASA, MAGATE. Вона є членом Всеєвропейської федерації академій наук (ALLEA), Міжнародної ради з науки (ICSU), Європейської ради академій наук, бере участь у виконанні багатьох європейських програм.

Дійсними членами та членами-кореспондентами Австрійської академії наук можуть обиратися вчені як з Австрії, так і з-за кордону. Вибори відбуваються щорічно за ініціативи членів Академії.

 Матеріали опублікували: Прес-служба Президії НАН України  

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

January 2025
Mo Tu We Th Fr Sa Su
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Мільйони тонн води, закачані в вулкан, м…

25-01-2012 Олена - avatar Олена

Геотермальна енергія є одним з перспективних видів екологічно чистої енергетики, правда, там де це можливо, в районах з підвищеною вулканічною діяльністю. Приміром, геотермальна енергетика Ісландії виробляє більше енергії, ніж може...

Дайджест новин у сфері науки та інноваці…

30-11-2012 Олена - avatar Олена

Дайджест новин у сфері науки та інновацій за 28-30.11.2012 СКАЧАТИ Дайджест новин у сфері науки та інновацій – це збірник останніх новин у сфері науки та інновацій, які відбулися в Україні та...

Оголошується конкурс проектів за цільово…

17-02-2016 Олена - avatar Олена

Оголошується конкурс проектів за цільовою комплексною програмою наукових досліджень НАН України «Наукове забезпечення розвитку ядерно-енергетичного комплексу та перспективних ядерних технологій»

Президія НАН України та Наукова рада цільової комплексної програми наукових досліджень НАН України «Наукове забезпечення розвитку ядерно-енергетичного комплексу та перспективних ядерних технологій» повідомляють, що на виконання постанови Президії НАН України...