Урочисте засідання з нагоди 120-річчя від дня народження відомого вченого-хіміка О.І.Бродського

Brodskij19 червня 2015 р. в Інституті фізичної хімії ім. Л.В. Писаржевського НАН України відбулося урочисте засідання Вченої Ради інституту, присвячене 120-річчю від дня народження Олександра Ілліча Бродського – всесвітньо відомого вченого в галузі фізичної хімії, доктора хімічних наук, професора, члена-кореспондента АН СРСР, академіка АН УРСР, Героя Соціалістичної Праці, лауреата Державної премії СРСР, Заслуженого діяча науки УРСР.

У роботі засідання взяли участь академік-секретар Відділення хімії НАН України академік НАН України М.Т. Картель, члени Відділення, співробітники, аспіранти та ветерани інституту.

З доповіддю про життя та діяльність О.І. Бродського виступив академік НАН України В.Д.Походенко. Будучи учнем та співробітником Олександра Ілліча протягом останніх десяти років його життя, В.Д. Походенко на підставі архівних документів, спогадів сучасників, а також особистих зустрічей і бесід описав історію становлення О.І.Бродського як науковця, висвітлив його найбільші наукові здобутки, відтворив постать чудової й багатогранної людини – видатного вченого, педагога, талановитого організатора науки.

О.І. Бродський є одним з найвидатніших вчених-хіміків ХХ сторіччя. Його наукові праці зробили визначний внесок в світову хімічну науку, становлення та розвиток в Україні досліджень в галузі електрохімії та теорії розчинів електролітів, хімії ізотопів, теорії хімічної будови та реакційної здатності молекул, кінетики та механізмів хімічних реакцій за участю органічних та неорганічних сполук. Завдяки роботам академіка О.І. Бродського в Інституті фізичної хімії ім.Л.В.Писаржевського було одержано перші в Європі та другі у світі зразки «важкої води», що відіграло важливу роль у здійсненні атомного проекту й відкрило широкі можливості для проведення фундаментальних досліджень в галузі ізотопів, використання їх в науці, техніці та господарстві.

Багато сил і енергії О.І.Бродський віддавав науково-організаційній, педагогічній та громадській діяльності. Він був одним із засновників та багаторічним (1939-1969) директором Інституту фізичної хімії ім. Л.В. Писаржевського. Під його керівництвом інститут посів провідне місце в Україні та СРСР у низці галузей хімічної науки, роботи фахівців інституту отримали визнання не лише в СРСР, а й за кордоном. Національною академією наук України започаткована премія імені О.І. Бродського, яка присуджується за видатні наукові роботи в галузі теорії хімічної будови, кінетики і реакційної здатності.

Під час засідання було продемонстровано документальні кінофільми про життєвий та творчий шлях О.І. Бродського, про історію створення і діяльність Інституту фізичної хімії ім.Л.В.Писаржевського НАН України.

Також співробітники інституту та гості завітали до Меморіального музею інституту, в якому представлено широку експозицію фотографій, документів та матеріалів про академіка О.І. Бродського. Після цього члени Вченої ради, співробітники, аспіранти та ветерани інституту відвідали могилу О.І. Бродського та поклали квіти.

За інформацією Інституту фізичної хімії ім. Л.В. Писаржевського НАН України

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

May 2024
Mo Tu We Th Fr Sa Su
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Відбулася зустріч директора Державного ф…

22-10-2014 Anna - avatar Anna

Відбулася зустріч директора Державного фонду фундаментальних досліджень Гриньова Б.В. з делегацією Фонду цивільних досліджень і розвитку США (CRDF Global)

 21 жовтня 2014 року відбулася зустріч директора Державного фонду фундаментальних досліджень (далі - Фонд) Гриньова Б.В. з делегацією Фонду цивільних досліджень і розвитку США (далі - CRDF) у складі Президента...

Місцеві державні адміністрації України. …

03-02-2015 Anna - avatar Anna

Місцеві державні адміністрації України. Довідник

    Місцеві державні адміністрації – це єдиноначальні місцеві органи виконавчої влади загальної компетенції, наділені правом представляти інтереси держави і ухвалювати від її імені владні рішення на території відповіднихадміністративно-територіальних одиниць.    Повноваження...

Ещё раз о безопасности наноматериалов во…

23-11-2012 user_kiev_3 - avatar user_kiev_3

Опубликовано 23 ноября, 2012 - 00:51 Открытие графена было встречено нанотехнологами с необычайным воодушевлением, в основном благодаря возможности создания новых материалов, способных, по мысли многих учёных, обеспечить революционное развитие электроники и...