День науки пройшов в Івано-Франківській Малій академії наук учнівської молоді

 

З нагоди Дня науки України та з метою підтримки та стимулювання інтелектуально і творчо обдарованих дітей та молоді, розкриття їхніх природних здібностей, заохочення їх до науково-дослідницької та експериментальної роботи 18 травня 2013 року в приміщенні Катехитичного центру Архикатедрального собору Святого Воскресіння був проведений День науки в Малій академії наук учнівської молоді Івано-Франківської міської ради Івано-Франківської області.

 На свято завітали почесні гості:

 Світлана Уварова, вчитель-методист з історії та правознавства, відмінник освіти України, володар медалі імені В.Сухомлинського, заступник начальника управління освіти і науки; Святослав Кияк, доктор філософських наук, професор, завідувач кафедри релігієзнавства і теології філософського факультету Прикарпатського національного університету імені В.Стефаника; Артур Сіренко, кандидат наук, доцент кафедри біології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника; Марія Клепар, професор, заслужений працівник культури України; Наталія Кульчицька, кандидат наук, доцент кафедри математики Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника; Марія Мельник, кандидат хімічних наук, доцент кафедри медичної та біологічної хімії Івано-Франківського національного медичного університету; Дмитро Мельник, асистент кафедри хімії фармацевтичного факультету Івано-Франківського національного медичного університету, які привітали юних науковців та їхніх керівників із Днем науки, побажали нових відкриттів та високих досягнень у різних галузях наук.

 День науки в Малій академії наук ­– це підсумок роботи позашкільного навчального закладу за 2012-2013 навчальний рік.

 Директор Івано-Франківської Малої академії наук учнівської молоді Ірина Загрійчук проаналізувала роботу кожної секції, представила присутнім на святі керівників відділень та секцій МАНУМ, а також розповіла про результати роботи з обдарованими дітьми.

 Цьогоріч у І (міському) етапі конкурсу-захисту взяли участь 16 учнів-членів Малої академії наук учнівської молоді Івано-Франківської міської ради, котрі займаються у секціях загальної біології, медицини, хімії, агрономії, зоології, екології, технології програмування, гідрології та економіки.

 Для участі у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту від Івано-Франківської Малої академії наук учнівської молоді Івано-Франківської міської ради Івано-Франківської області було представлено 14 науково-дослідницьких робіт: відділення «Хімія, біологія» – 8 робіт; відділення «Екологія та аграрні науки» – 3 роботи; відділення «Науки про Землю» – 1 робота; відділення «Комп’ютерні науки» – 1 робота; відділення «Філософія та суспільствознавство» – 1 робота. За рішенням журі серед учасників конкурсу переможцями визначено 8 учнів-членів Івано-Франківської Малої академії наук учнівської молоді, які здобули 9 призових місць: Левандівська Ольга ­- учениця 11 класу НВК «Школа-гімназія № 3», здобула 2 ІІІ місця, захистивши дві наукові роботи.

 Тішать також результати участі учнів-членів Івано-Франківської Малої академії наук у ІІІ (Всеукраїнському) етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук учнівської молоді, де троє учнів стали переможцями:
– Усков Віктор, учень 11 класу УГ № 1 (секція хімії, базова дисципліна – хімія, керівник – Дмитро Мельник) – І місце;
– Репетило Ірина, учениця 11 класу УГ № 1 (секція медицини, базова дисципліна – біологія, керівник – Марія Мельник) – ІІ місце;
– Сиротюк Богдан, учень 11 класу НВК «Школа-гімназія № 3» (секція гідрології, базова дисципліна – географія, керівник – Ольга Яремко) – ІІІ місце.

 За перемогу та участь у І (міському) етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН Наталія Кульчицька, кандидат наук, доцент кафедри математики Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, вручила учням-членам Івано-Франківської МАНУМ грамоти та посвідчення кандидата та дійсного члена Малої академії наук.

 Також вперше в Малій академії наук учнівської молоді як в окремому позашкільному навчальному закладі Марія Мельник, кандидат хімічних наук, доцент кафедри медичної та біологічної хімії Івано-Франківського національного медичного університету, та Артур Сіренко, кандидат наук, доцент кафедри біології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, вручили 9 випускникам Малої академії наук міста Івано-Франківська, які захистили наукові роботи, свідоцтва про позашкільну освіту.

 З вітальним словом від випускників Малої академії виступила Левандівська Ольга, учениця 11 класу НВК «Школа-гімназія № 3», вихованка секції хімії МАНУМ.

 З пісенними дарунками на Дні науки в Малій академії наук учнівської молоді міста Івано-Франківська виступили ансамбль «Гуцулочки» Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника під керівництвом Марії Клепар, гурт «Галичани» гімназії № 2 під керівництвом Альміри Дебрівської, учениця НВК «Школа-гімназія № 3» Діана Королюк, а грою на скрипці зачарував усіх присутніх на святі учень 6 класу ЗШ № 18 Євген Лебідь.

 День науки пройшов у щирій атмосфері, і це свідчить про те, що в Україні наука ніколи не вмре, бо у великої кількості людей це закладено на генному рівні. Учені – це люди, які прагнуть до пошуку і навчають шукати істину молоде покоління.

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

May 2023
Mo Tu We Th Fr Sa Su
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

В Техаському університеті розроблена «не…

17-03-2016 Олена - avatar Олена

В Техаському університеті розроблена «несиметрична» антена

В Інженерній школі Кокрелла Техаського університету (UT Austin) створена інноваційна конструкція антени, яка дозволяє обробляти вхідні та вихідні радіосигнали більш ефективно і без необхідності використання громіздкого та вартісного зовнішнього обладнання. Винахід,...

У ЖДТУ обсудили новітні IT- технології

14-09-2015 Олена - avatar Олена

У ЖДТУ обсудили новітні IT- технології

8 вересня 2015 року співробітники компанії QAP провели IT-зустріч в Житомирському державному технологічному університеті. У заході брали участь студенти факультету інформаційно-комп’ютерних технологій. Основною темою обговорення було розкриття безмежних можливостей FrontEnd розробки...

У Білорусі відкрився навчально-науковий …

26-01-2012 Олена - avatar Олена

У Білоруському державному університеті з'явився навчально-науковий центр з наноматеріалів і нанотехнологій. Його створення направлено на здійснення освітньої та науково-дослід-ницької діяльності в області нанорозмірних систем, наноматеріалів, нано- та біотехнологій.