Львівські науковці розробили суперконденсатори

Новітня розробка науковців Національного університету “Львівська політехніка” — створення гнучких суперконденсаторів — викликала серед науковців справжню сенсацію. Нині вона захищена патентом і визнана однією із ста кращих робіт у світі в номінації “Електричні прилади”. Про це повідомляє прес-служба «Політехніки».

Ініціатором цього перспективного напряму енергоощадних технологій стала рада технічних директорів Тайванського дослідницького текстильного інституту. У них виникла потреба отримати гнучкі суперконденсатори, які б мали здатність накопичувати сонячну енергію. З цією проблемою звернулися до американських науковців. Ті з певних причин не взялися за замовлення і порадили звернутися до Львівської політехніки.


 28
На той час у Львові вже діяла відома школа матеріалознавства під керівництвом член-кореспондента НАН України Корнія Товстюка. Одним з його учнів був кандидат технічних наук Ігор Чернілевський, який раніше займався подібною проблематикою у ВО “Мікроприлад”. До виконання проекту невдовзі долучився доктор хімічних наук Віктор Токарєв. А очолив групу науковців доктор фізико-математичних наук з кафедри загальної фізики університету професор  Григорій Ільчук.  

Серед складових автономного джерела енергії важливе місце вчені відводять гнучким сонячним батареям. Вони сприймають сонячну енергію навіть тоді, коли наше світило закрите хмарами. Її накопичують гнучкі суперконденсатори, місткість яких у десятки і сотні разів перевищує місткість звичайних накопичувачів. А своєрідним посередником, який керує потоками енергії, є так званий електронний менеджер. Ця електроніка, власне і розроблена у лабораторії сонячних елементів Львівської політехніки.

Для ілюстрації винаходу Віктор Токарєв продемонстрував звичайну торбинку, з якою кілька років поспіль його дружина ходила у магазини. На одній стороні нашито гнучкі сонячні батареї, а під ними — такі ж гнучкі конденсатори. Цей автономний пристрій дає напругу 5 вольт, яка цілком достатня для зарядки мобільного телефону. Відпадає потреба у зарядному пристрої та стаціонарному джерелі електроенергії. Орієнтовна ціна цього незвичайного приладу, на думку вчених, не повинна перевищувати 25 доларів. 

Цікаві перспективи відкривають ці розробки, адже, до прикладу, поверхня туристичних наметів може бути постійним накопичувачем сонячної енергії і дати змогу, не розпалюючи вогнища, обігрівати намет чи готувати їжу на електроприладах. Натомість тайванські фахівці планують використати суперконденсатори для обігрівання одягу.

Професор Григорій Ільчук розповів, що міський голова Львова мав Андрій Садовий мав зустріч з науковцями і дав добро на експериментальне використання суперконденсаторів для освітлення під`їздів житлових будинків, що має принести значну економію коштів.

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

May 2023
Mo Tu We Th Fr Sa Su
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Дайджест новин в сфері науки та інноваці…

02-09-2014 Олена - avatar Олена

Дайджест новин в сфері науки та інновацій за 29.08.-02.09.2014 СКАЧАТИ Дайджест новин у сфері науки та інновацій – це збірник останніх новин у сфері науки та інновацій, які відбулися в Україні та...

Уряд Росії розгляне питання про затвердж…

25-10-2013 Anna - avatar Anna

    Уряд Росії розгляне питання про затвердження положення про Федеральне агентство наукових організацій ( ФАНО ), у відання якого надходять інститути держакадемій наук в ході їх реформи, повідомляє прес -служба...

Всеукраїнський конкурс інноваційних star…

18-09-2014 Anna - avatar Anna

Всеукраїнський конкурс інноваційних start-up проектів

 З 15 вересня 2014 року за підтримки Міністерства освіти і науки України проводиться Всеукраїнський конкурс інноваційних start-up проектів студентів ІТ-напрямів підготовки. Ключовою метою Конкурсу є популяризація інноваційної та підприємницької діяльності студентів...