Лабораторії десятка вишів Харкова працювали з вечора до пізньої ночі в якості демонстраційних центрів проекту "Ніч науки".
Цей факт кореспонденту Укрінформу підтвердив ініціатор проекту, керівник Харківського центру вишів, ректор Харківського національного університету им.Каразіна, академік Віль Бакіров.
"Уся сучасна цивілізація побудована на науці. Учені потребують розуміння і підтримки. Проект "Ніч науки", який проводиться уперше, саме й спрямований на те, щоб підтримати науку і показати, що це найцікавіший вид діяльності людини", - відзначив Бакіров.
За його словами, у проекті взяли участь до десяти вишів - від универстета радіоелектроніки і політехнічного до фармацевтичного і громадського харчування, а також - у рамках проекту "Тижні Німеччини в Україні" - культурно-просвітницький центр "Будинок Нюрнберга".
"Цієї ночі в університетах працювали виставки досягнень науки вишів, деякі розробки були представлені в якості демонстраційних зразків. Приміром, створений в університеті им.Каразіна робот на очах глядачів успішно управлявся зі складанням кубика Рубіка, а інший модуль не менш успішно демонстрував здатність до виявлення метеоритів і космічного сміття. Відвідувачі - гостями проекту стали, за попередніми підрахункам, кілька тисяч харків'ян - змогли взяти особисту участь у лабораторних експериментах з фізики, хімії, біології", -додав Бакіров.
Вночі відвідувачів з площі Свободи доставляли у виші чотири автобуси. Волонтери-студенти на ходу давали консультації по проекту "Ніч науки", організованим за німецьким зразком у рамках побратимства Харкова і Нюрнберга.