Прем’єр-міністр Микола Азаров на засіданні Кабінету Міністрів України доручив Державному агентству з питань науки, інновацій та інформатизації розробити урядовий план реалізації міждержавних інноваційних проектів у рамках СНД, до яких приєднується Україна.
«Доручаю Держінформнауки розробити урядовий план реалізації проектів, до яких приєднується Україна, внести його на розгляд Уряду, і далі організувати контроль виконання цього плану», - сказав Микола Азаров.
Він наголосив, що Україна надає великої уваги інноваційному співробітництву з партнерами в СНД.
Прем’єр-міністр відзначив серед низки підписаних у Мінську документів рішення про Перелік пілотних міждержавних інноваційних проектів Міждержавної програми інноваційного співробітництва держав – учасниць СНД на період до 2020 року.
Микола Азаров наголосив, що «виходити на рівень розвинених економік світу можна тільки завдяки власним науковим відкриттям, які втілюються у власні революційні технології, що впроваджуються у виробництво власних унікальних товарних пропозицій».
За його словами, потенціал виробничої і технологічної кооперації в СНД дозволяє досягти успіху у багатьох галузях економіки, де наукові колективи, виробники і маркетингові рішення мають лідерські позиції: від аерокосмічної галузі до ядерних технологій та нанотехнологій.
«Тому ми вітаємо, що було розроблено, узгоджено і прийнято пакет з одинадцяти міждержавних інноваційних проектів Міждержавної програми інноваційного співробітництва держав - учасниць СНД на період до 2020 року», - зазначив Микола Азаров, додавши, що «тут і створення дослідницьких технологій і технологічних ліній з виготовлення алмазних пластин для новітнього ріжучого і бурового інструменту; і розвиток інфраструктури суперкомп'ютерних центрів в інтересах інноваційного розвитку держав-учасниць СНД; і створення апаратно-програмного комплексу управління міжнародними транспортними коридорами, що проходять територіями держав-учасниць СНД. І новітні тест-системи для серологічного аналізу гепатиту тощо».
«Такі проекти наповнюють реальним змістом декларації про науково-технічне і економічне співробітництво. Тому їм треба приділити першочергову увагу», - наголосив Прем’єр-міністр.