Уряд підтримав створення Ідентифікаційного комітету з науки

KMUКабінет Міністрів України зробив крок на зустріч до якісних змін у формуванні та реалізації державної політики у сфері наукової і науково-технічної діяльності – прийняв постанову про створення Ідентифікаційного комітету, що обере склад Наукового комітету Національної ради України з питань розвитку науки і технологій. Відповідне рішення було прийняте 6 червня під час засідання Кабінету міністрів України.

“Постанова створює правове підґрунтя реалізації положень Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність», що стосуються утворення та функціонування Ідентифікаційного комітету. Зокрема, вона визначає завдання комітету, кількісний склад, строк його повноважень, вимоги до кандидатів у члени комітету, умови виконання членами комітету своїх повноважень та організаційну форму його роботи”, - зазначила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час засідання Уряду.

Одним із найважливіших нововведень Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» є створення при Кабінеті Міністрів консультативно-дорадчого органу – Національної ради України з питань розвитку науки і технологій.

Головне завдання Нацради з розвитку науки і технологій - забезпечити ефективну взаємодію представників наукової громадськості, органів виконавчої влади та реального сектору економіки у формуванні та реалізації єдиної державної політики у сфері наукової і науково-технічної діяльності. Орган складатиметься з Наукового та Адміністративного комітетів.

Згідно положень цього ж Закону, члени Наукового комітету обираються Ідентифікаційним комітетом з питань науки. Персональний склад комітету формується на конкурсній основі з вітчизняних та іноземних вчених, які мають вагомі наукові здобутки, бездоганну наукову репутацію та довіру в науковому середовищі.

Довідково: Міністерство освіти і науки вже провело конкурс з відбору кандидатів до складу Ідентифікаційного комітету з питань науки. 14 червня 2016 року в Міністерстві освіти і науки України відбулося засідання спеціальної конкурсної комісії, що на основі конкурсу з відбору кандидатів, сформувала рейтинговий список до складу Ідентифікаційного комітету.

Пропозиції щодо кандидатів у члени комітету надавалися українськими та іноземними науковими установами, науковими організаціями, громадськими науковими організаціями, науковими фондами, а також міжнародними та національними радами з питань науки.

До участі в конкурсі допускалися лише особи, які є докторами наук (для іноземних вчених – докторами філософії) та мають досвід керівництва міжнародними проектами у сфері науки.

За інформацією МОН України

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

July 2025
Mo Tu We Th Fr Sa Su
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Дайджест новин в сфері науки та інноваці…

28-02-2014 Олена - avatar Олена

Дайджест новин в сфері науки та інновацій за 26.02.-28.02.2014 СКАЧАТИ Дайджест новин у сфері науки та інновацій – це збірник останніх новин у сфері науки та інновацій, які відбулися в Україні та...

Графен в оптиці: новий протилазерний зах…

16-01-2012 Олена - avatar Олена

      Учені Національного університету Сінгапура, Національної Лабораторії DSO і Кембріджського університету з’ясували, що графен може захистить від інтенсивних лазерних імпульсів.

Жидким солнечным батареям на основе нано…

24-05-2012 user_kiev_3 - avatar user_kiev_3

Ученые из университета Южной Калифорнии разработали потенциальный путь к доступным и стабильным солнечным батареям, сделанным из нанокристаллов, столь маленьких, что они могут быть в виде жидких чернил. Соответственно, такими чернилами...