Підписано угоду про участь України у програмі наукових досліджень Євратом

Euratom logo27 червня у Брюсселі було підписано угоду між Урядом України та Європейським співтовариством з атомної енергії про наукову і технологічну співпрацю та асоційовану участь України у Програмі наукових досліджень та навчання Євратом (2014-2018). Від України угоду підписав Міністр закордонних справ Павло Клімкін.

Підписання стало можливим завдяки попередній підготовчій роботі та домовленості між Міністром освіти і науки України Лілією Гриневич та Європейським комісаром з питань досліджень, інновацій та науки Карлушем Моедашем щодо підписання угоди саме у червні (лінк http://mon.gov.ua/usi-novivni/novini/2016/06/17/evrokomisar-karlush-moedash-ta-ministr-liliya-grinevich/).

«Для нас було дуже важливо, щоб угода була підписана у червні, оскільки вже восени закінчується термін подачі заявок на участь у проектах на 2017 рік. Саме тому ми з єврокомісаром Карлушем Моедашем домовилися, що підписання відбудеться в рамках міні-саміту Україна-ЄС. Переконана, що цей черговий важливий крок до зближення та інтеграції української та європейської науки матиме добрі результати», – прокоментувала підписання угоди Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

Представники Європейського Союзу також висловили сподівання, що наукова і технологічна співпраця України з Європейським співтовариством з атомної енергії буде плідною.

«Україні з її великим науково-дослідним та інноваційним потенціалом пропонується перспективне партнерство з Європою. Відтепер Україна матиме доступ до повного спектру діяльності програми Євратом і я сподіваюся, що вона максимально використає ці можливості і проводитиме дослідження для благополучного майбутнього», – заявив після підписання угоди Європейський комісар з питань досліджень, інновацій та науки Карлуш Моедаш.

Незважаючи на те, що угоду має ще ратифікувати український парламент, українські науково-дослідні інституції уже отримали можливість брати участь у програмі Євратом і брати участь у проектах фінансованих в рамках бюджету 2016 та 2017 років.

Довідково:

Набуття Україною статусу асоційованого члена «Євратом» відкриває шляхи для участі українських наукових установ у перспективних проектах сфери ядерної енергетики, що сприятиме імплементації державою стандартів ядерної безпеки Європейського Союзу. Запити стосовно доцільності та перспективності участі у дослідницьких та тренувальних програмах «Євратому» отримали позитивні відповіді ряду українських наукових, освітніх та виробничих структур, серед яких провідні вищі навчальні заклади, профільні інститути НАН України, ДП «НАЕК «Енергоатом». Ці установи раніше були допущені до участі в 12 проектах дослідницьких програм «Євратому» у винятковому порядку та отримали загалом близько 1,1 мільйона євро. Ці організації висловили свою однозначну підтримку виведенню даного співробітництва на системний рівень через асоційоване членство України.

 За інформацією МОН України

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

October 2020
Mo Tu We Th Fr Sa Su
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Всеукраїнська конференція «Хімія, фізика…

21-02-2015 Anna - avatar Anna

Всеукраїнська конференція «Хімія, фізика і технологія поверхні» та семінар «Наноструктуровані біосумісні / біоактивні матеріали»

13-15 травня 2015 р. в Інституті хімії поверхні ім. О.О. Чуйка НАН України планується проведення Всеукраїнської конференції «ХІМІЯ, ФІЗИКА І ТЕХНОЛОГІЯ ПОВЕРХНІ», присвяченої 85-річчю з дня народження академіка НАН України...

журнал НАУКА СЬОГОДНІ Червень 2014

30-06-2014 Олена - avatar Олена

журнал НАУКА СЬОГОДНІ Червень 2014

журнал НАУКА СЬОГОДНІ Червень 2014 СКАЧАТИ Видання «Наука сьогодні». Періодичність: двічі на місяць. Метою журналу є забезпечення оперативною інформацією про події, здобутки, досягнення у сфері фундаментальних і прикладних наук, високих технологій як...

Європейський Парламент прийняв Горизонт …

26-11-2013 Anna - avatar Anna

Європейський Парламент прийняв Горизонт 2020

На пленарному засіданні Європейського парламенту в Страсбурзі, 22 листопада 2013 року, переважною більшістю голосів було затверджено п'ять проектів нормативних правових актів Горизонту 2020. Публікація перших конкурсів проектних пропозицій відбудеться на...