Остап Семерак: Україна виходить на позиції одного з найперспективніших ринків відновлюваної енергетики

Logo Ministry of EcologyВ Україні протягом останніх років відбулися істотні зрушення у розвитку сонячної енергетики. Про це повідомив Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак у Торонто, де триває канадсько-український бізнес-форум, який стане першим кроком до реалізації п‘ятирічного проекту двох країн із підтримки торгівлі та інвестицій (CUTIS).

Він нагадав, що відповідно до зобов’язань України перед ЄС вже до 2020-го року частка поновлюваних джерел енергії (ВДЕ) у вітчизняному енергобалансі повинна досягти 11%

Водночас становлення вітчизняного ринку сонячної енергетики безпосередньо пов'язане з ухваленням «зеленого тарифу» для поновлюваних джерел електроенергії.

«На сьогодні важливо забезпечити ефективність «зелених тарифів» в Україні, які є основою для надходження інвестицій в проекти відновлюваної енергетики. Експерти та інвестори цілком заслужено розглядають Україну як один з кращих ринків відновлюваної енергетики, тому державна політика у цьому напрямку повинна бути прозорою та злагодженою», - підкреслив Міністр.

За його словами, після скасування вимоги «місцевої складової» для проектів відновлюваної енергетики, у галузі спостерігається істотне пожвавлення. Так, протягом 2015 р. в Україні були введені в експлуатацію 3 нові великі електростанції.

«Ці важливі кроки на шляху реформування вітчизняної енергетики та стимулювання виробництва електричної енергії з відновлюваних джерел підтверджують орієнтацію України на енергетичну безпеку та незалежність», - резюмував Остап Семерак.

Нагадаємо, за прогнозами розвитку галузі в нинішньому році, озвученими на 5-ій Міжнародній Конференції та Виставці CISOLAR, з 2016 року українські та закордонні девелопери планують побудувати в Україні 34 нових сонячних електростанцій загальною потужністю понад 120 МВт.

Енергія сонячного випромінювання, яка надходить щорічно на територію України, становить близько 1,2 МВт/год. кв. м.

Відповідно до досліджень, можливий економічний потенціал розвитку сонячної генерації в Україні становить близько 4 ГВт. Беручи до уваги досвід з впровадження СЕС європейських країн зі схожим рівнем сонячного випромінювання, а також з огляду на зниження собівартості будівництва сонячних електростанцій (СЕС) внаслідок розвитку технологій, цільовий рівень встановленої потужності СЕС в Україні до 2030 р. зможе зростати за значного падіння вартості будівництва даного виду генерації.

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

February 2025
Mo Tu We Th Fr Sa Su
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 1 2

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Портативна вітрова турбіна для виробницт…

06-10-2015 Олена - avatar Олена

Портативна вітрова турбіна для виробництва електроенергії в будь-якому місці

Сьогодні ми знову поговоримо про портативні вітрові турбіни Trinity, другого покоління, які успішно зібрали на Kickstarter вдвічі більше фінансування, ніж запитували. Це розробка двох братів з Ісландії, яка дозволяє збирати...

Почему европейские бизнес-ангелы едут в …

25-05-2012 user_kiev_3 - avatar user_kiev_3

Кендрик Д. Уайт Генеральный директор и основатель ООО «Марчмонт Капитал Партнерс», Нижний Новгород

Резолюція міжнародної науково-практичної…

15-10-2015 Олена - avatar Олена

Резолюція міжнародної науково-практичної конференції "GRANT-2015"

1-2 жовтня 2015 року в м. Києві з ініціативи Державного фонду фундаментальних досліджень України проходила конференція «Grant-2015». У роботі конференції взяли участь представники понад 50 науково-організаційних структур, наукових фондів з таких...