Остап Семерак: Україна виходить на позиції одного з найперспективніших ринків відновлюваної енергетики

Logo Ministry of EcologyВ Україні протягом останніх років відбулися істотні зрушення у розвитку сонячної енергетики. Про це повідомив Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак у Торонто, де триває канадсько-український бізнес-форум, який стане першим кроком до реалізації п‘ятирічного проекту двох країн із підтримки торгівлі та інвестицій (CUTIS).

Він нагадав, що відповідно до зобов’язань України перед ЄС вже до 2020-го року частка поновлюваних джерел енергії (ВДЕ) у вітчизняному енергобалансі повинна досягти 11%

Водночас становлення вітчизняного ринку сонячної енергетики безпосередньо пов'язане з ухваленням «зеленого тарифу» для поновлюваних джерел електроенергії.

«На сьогодні важливо забезпечити ефективність «зелених тарифів» в Україні, які є основою для надходження інвестицій в проекти відновлюваної енергетики. Експерти та інвестори цілком заслужено розглядають Україну як один з кращих ринків відновлюваної енергетики, тому державна політика у цьому напрямку повинна бути прозорою та злагодженою», - підкреслив Міністр.

За його словами, після скасування вимоги «місцевої складової» для проектів відновлюваної енергетики, у галузі спостерігається істотне пожвавлення. Так, протягом 2015 р. в Україні були введені в експлуатацію 3 нові великі електростанції.

«Ці важливі кроки на шляху реформування вітчизняної енергетики та стимулювання виробництва електричної енергії з відновлюваних джерел підтверджують орієнтацію України на енергетичну безпеку та незалежність», - резюмував Остап Семерак.

Нагадаємо, за прогнозами розвитку галузі в нинішньому році, озвученими на 5-ій Міжнародній Конференції та Виставці CISOLAR, з 2016 року українські та закордонні девелопери планують побудувати в Україні 34 нових сонячних електростанцій загальною потужністю понад 120 МВт.

Енергія сонячного випромінювання, яка надходить щорічно на територію України, становить близько 1,2 МВт/год. кв. м.

Відповідно до досліджень, можливий економічний потенціал розвитку сонячної генерації в Україні становить близько 4 ГВт. Беручи до уваги досвід з впровадження СЕС європейських країн зі схожим рівнем сонячного випромінювання, а також з огляду на зниження собівартості будівництва сонячних електростанцій (СЕС) внаслідок розвитку технологій, цільовий рівень встановленої потужності СЕС в Україні до 2030 р. зможе зростати за значного падіння вартості будівництва даного виду генерації.

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

October 2020
Mo Tu We Th Fr Sa Su
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Новий матеріал вчетверо прискорив збиран…

29-02-2016 Олена - avatar Олена

Новий матеріал вчетверо прискорив збирання вологи з повітря

Матеріалознавці з Гарварду запропонували новий тип поверхонь, спроможних ефективно збирати вологу з повітря. За словам авторів, натхненниками матеріалу стали представники царств тварин і рослин — кактуси, хижі рослини (Nepenthes) та...

Земля переместила плотную материю на вид…

03-05-2012 user_kiev_3 - avatar user_kiev_3

 Гравитация Земли в процессе взаимодействия с новорожденной Луной стала причиной того, что наиболее тяжелые породы со сложным химическим составом собрались на видимой стороне Луны, тогда как легкие минералы примитивного типа...

Язык программирования Go используется дл…

21-09-2012 Светлана - avatar Светлана

Использование Go было замечено при обнаружении вредоносного исполняемого файла, устанавливающего на компьютере троян и бэкдор.