23 травня 2016 року в будівлі Президії НАН України відбулася зустріч керівництва Академії з представниками турецької делегації.
Українську сторону під час візиту іноземних гостей представляли перший віце-президент НАН України, голова Секції фізико-технічних і математичних наук НАН України академік А.Г. Наумовець, віце-президент НАН України, директор Інституту теоретичної фізики імені М.М. Боголюбова НАН України академік А.Г. Загородній, академік-секретар Відділення ядерної фізики та енергетики НАН України академік М.Ф. Шульга, Голова Державного агентства України з питань управління зоною відчуження В.В. Петрук, директор Інституту ядерних досліджень НАН України член-кореспондент НАН України В.І. Слісенко, директор Інституту геохімії навколишнього середовища НАН України член-кореспондент НАН України Г.В. Лисиченко, старший науковий співробітник Інституту геохімії навколишнього середовища НАН України кандидат геолого-мінералогічних наук Т.В. Дудар, начальник Відділу міжнародних зв’язків НАН України А.С. Мирончук, професор кафедри теплофізики Одеського національного університету імені І.І. Мечникова доктор фізико-математичних наук Г.С. Драган, науковий керівник міжвідомчого центру фундаментальних досліджень в галузі енергетики та екології на базі Одеського національного політехнічного інституту доктор технічних наук, професор В.І. Скалозубов.
У складі турецької делегації Національну академію наук України відвідали Голова Ради з питань вищої освіти Турецької Республіки професор, доктор М.А. Йекта Сарач, член Виконавчої Ради з питань вищої освіти Турецької Республіки професор, доктор Х. Мандал, спеціаліст Ради з питань вищої освіти Турецької Республіки Х.Б. Атиджи, а також другий секретар Посольства Турецької Республіки в Україні пан О. Демірбаш.
президент НАН України, голова Секції фізико-технічних і математичних наук НАН України академік А.Г. Наумовець ознайомив високоповажних гостей з історією, структурою й основними напрямами діяльності Академії та її науково-дослідних установ. Він також підкреслив, що Україна і Туреччина мають тривалий досвід плідної співпраці – в рамках Угоди про співробітництво в галузі науки і техніки між Національною академією наук України та Науково-технічною дослідницькою Радою Туреччини (ТЮБІТАК). Ідеться, зокрема, про виконання спільних проектів у галузі фізики, радіофізики, електроніки, механіки, астрономії, матеріалознавства, молекулярної біології та соціогуманітарних наук. Наостанок академік А.Г. Наумовець висловив сподівання, що нинішня зустріч дасть поштовх для поглиблення двостороннього наукового-технічного співробітництва.
Голова Ради з питань вищої освіти Турецької Республіки професор, доктор М.А. Йекта Сарач, у свою чергу, висловив задоволення від перебування в нашій державі й, зокрема, від можливості відвідати Національну академію наук України, а також подякував за прийом. «Україна й Туреччина – дружні країни», – зазначив зарубіжний гість і наголосив на бажанні турецької сторони зміцнювати цю дружбу, особливо у сфері вищої освіти й науки. За словами М.А. Йекти Сарача, Рада з питань вищої освіти Турецької Республіки прагне налагоджувати та зміцнювати зв’язки не лише з вищими навчальними закладами нашої країни, а й із НАН України.
За підсумками зустрічі сторони дійшли згоди щодо започаткування співпраці в галузі ядерної енергетики.
За інформацією Відділу міжнародних зв’язків НАН України та прес-служби НАН України
Матеріали опублікували: Прес-служба НАН України