Україна розвиває конкурентоспроможний ринок відновлюваних джерел енергії

komitety VRU16 травня 2016 року у Комітеті ВРУ з питань ПЕК за участю Голови Держенергоефективності відбувся круглий стіл "Стан виконання Національного плану дій з відновлювальної енергетики на період до 2020 року: парламентський контроль". У фокусі дискусії - бар’єри та необхідні подальші кроки для розвитку "зеленої" енергетики в країні.

Олександр Домбровський, народний депутат України, в.о. Голови Комітету ВРУ з питань ПЕК, звернув увагу на необхідність прискорення розвитку відновлюваної енергетики в Україні та навів статистичні дані щодо розбудови цієї сфери у провідних країнах світу, які вражають своїми масштабами. З його слів, протягом 1-го кварталу 2016 року у США введено в експлуатацію 1,5 ГВт потужностей відновлюваної енергетики. "Це стільки ж, скільки встановлено в Україні за всі роки її незалежності", - наголосив О. Домбровський.

"Для нас важлива позиція Держенергоефективності як органу влади, відповідального за реалізацію Нацплану дій з відновлюваної енергетики. Адже потрібно чітко зрозуміти, в якій системі координат знаходимося, які рішення треба прийняти, щоб прискорити розвиток "зеленої" енергетики, заміщення газу для того, щоб ми мали "чисту" калорію, чисте повітря, щоб виконували свої зовнішні зобов’язання", - підкреслив О. Домбровський.

У ході виступу Сергій Савчук розповів про хід виконання Національного плану дій з відновлюваної енергетики на період до 2020 року. Він нагадав, що основна ціль Плану – досягти 11% енергії, виробленої з відновлюваних джерел, у загальному енергоспоживанні країни у 2020 році.

Голова Агентства також повідомив, що реалізація Плану потребує близько 16 млрд. євро інвестицій. "Залучення коштів у цю сферу означатиме для України розвиток економіки, малого і середнього бізнесу, нові робочі місця, впровадження інноваційних екологічно чистих технологій, енергетичну децентралізацію", - підкреслив він.

"Тому сьогодні наше основне завдання – створювати конкурентоспроможний ринок, полегшувати ведення бізнесу у цій сфері, і для цього необхідно удосконалювати законодавчу базу. Наразі Держенергоефективності є ініціатором розробки низки важливих законодавчих актів. Кожен з них спрямований на зняття бар'єрів і стимулювання залучення інвестицій у відновлювану енергетику", - повідомив Голова та підкреслив, що один з основних законопроектів, розроблений за безпосередньої участі Агентства, спрямований на створення конкурентоспроможного ринку тепла з альтернативних джерел енергії. Так, пропонується встановити стимулюючий тариф на виробництво тепла з альтернативних джерел для потреб бюджетних установ та населення на рівні 90% від газового тарифу. Сергій Савчук висловив сподівання, що найближчим часом проект Закону буде розглянуто у ВРУ.

Серед інших законодавчих ініціатив Держенергоефективності - стимулювання встановлення сонячних та вітрових електричних станцій на території приватних домогосподарств; віднесення теплових насосів до обладнання, яке використовує відновлювані джерела енергії; розвиток сфери рідкого біопалива на транспорті; забезпечення використання потенціалу високоефективної когенерації; скасування вимоги щодо ведення державного реєстру виробників рідких біологічних видів палива та біогазів.

Окрім цього, Агентство працює над створенням Дорожніх карт розвитку відновлюваної енергетики до 2020 року. Одну з таких карт вже розміщено на сайті Держенергоефективності для обговорення.

На необхідності використання потенціалу відновлюваної енергетики в Україні акцентувала і Руслана Лижичко, народна артистка України, громадська діячка.

Учасники круглого столу дійшли згоди, що 2016 рік можна зробити роком прориву та інтенсивного розвитку відновлюваної енергетики. І для цього потрібно максимально об'єднати зусилля усіх гілок влади, експертів, профільних асоціацій.

Довідково

Національний план дій з відновлюваної енергетики на період до 2020 року затверджено розпорядженням Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 902-р.

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

March 2025
Mo Tu We Th Fr Sa Su
24 25 26 27 28 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Відбулося засідання Міжвідомчої науково-…

04-02-2015 Anna - avatar Anna

Відбулося засідання Міжвідомчої науково-координаційної ради з організації та супроводу виконання завдань та заходів Державної цільової науково-технічної програми «Нанотехнології та наноматеріали» на 2010-2014 роки

30 січня 2015 року під головуванням заступника Міністра освіти і науки Максима Стріхи та віце-президента Національної академії наук України Антона Наумовця відбулося засідання Міжвідомчої науково-координаційної ради з організації та супроводу...

Дайджест новин в сфері науки та інноваці…

30-05-2014 Олена - avatar Олена

Дайджест новин в сфері науки та інновацій за 28.05.-30.05.2014 СКАЧАТИ Дайджест новин у сфері науки та інновацій – це збірник останніх новин у сфері науки та інновацій, які відбулися в Україні та...

Перші підсумки реалізації програми ЄС «Г…

01-12-2015 Олена - avatar Олена

Перші підсумки реалізації програми ЄС «Горизонт 2020»

У Київському національному університеті імені Тараса Шевченка відбулася Міжнародна конференція «Програма ЄС «Горизонт 2020, навчання для національних та регіональних контактних пунктів». Організатором конференції виступило Міністерство освіти і науки України спільно...