Україна приєднається до Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії (IRENA)

president pidpysavПрезидент України Петро Порошенко підписав Указ від 10 травня 2016 року №200/2016 «Питання приєднання України до Статуту Міжнародного агентства з відновлювальних джерел енергії (IRENA)», яким доручив подати заявку щодо членства країни в IRENA.

«Голові Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Савчуку Сергію Дмитровичу забезпечити подання в установленому порядку заявки щодо членства України у Міжнародному агентстві з відновлювальних джерел енергії (IRENA)», – йдеться в Указі.

Приєднання до IRENA має ряд переваг для України. Зокрема, це дозволить нашій державі подавати заявки до абудабійського фонду розвитку (АDFD) щодо отримання пільгових кредитів на проекти із відновлюваних джерел енергії. На сьогодні бюджет фонду складає 350 млн. доларів США. Вже надано кредитів на суму 98 млн. доларів США для 11 проектів.

Також Україна матиме доступ до всієї наявної в IRENA інформації щодо використання відновлюваних джерел енергії (ВДЕ), результатів новітніх досліджень, передового досвіду, прогресивних механізмів фінансування розвитку відновлюваної енергетики. Це можливість отримати практичні поради експертів IRENA щодо покращення нормативно-правової бази у сфері відновлюваної енергетики. Крім того, це перспектива налагодити плідне співробітництво між Україною та розвиненими державами з метою розвитку відновлюваної енергетики.

Діяльність IRENA спрямована на забезпечення швидкого переходу до сталого використання відновлюваних джерел енергії у глобальних масштабах.

Наразі членами IRENA є 144 країни та ще 31 країна подала заявку на приєднання до організації.

Довідково

Міжнародне агентство з відновлюваних джерел енергії (IRENA) створено у 2011 році.

Напрями діяльності IRENA:

 • поліпшення політичних рамкових умов для використання ВДЕ шляхом цілеспрямованого політичного консультування;
 • розвиток трансферту технологій та знань у сфері ВДЕ;
 • сприяння нарощуванню потенціалу відновлюваної енергетики;
 • складання національних програм з впровадження технологій використання ВДЕ;
 • підтримка освіти, навчання та поширення інформації про ВДЕ;
 • організація навчання адміністраторів, техніків і фахівців для малих і середніх енергетичних підприємств;
 • спільне створення регіональних центрів дослідження, розвитку і обміну досвідом;
 • оцінка та аналіз інформації про передові технології і вироблення практичних рекомендацій;
 • планування фінансового забезпечення програм з використання ВДЕ;
 • збір даних і складання статистики.

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

October 2020
Mo Tu We Th Fr Sa Su
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

 

Випадкова стаття

 • 1
 • 2
 • 3

Премії Верховної Ради України найталанов…

14-12-2012 Светлана - avatar Светлана

Вітаємо лауреатів премії Верховної Ради України найталановитішим молодим ученим в галузі фундаментальних і прикладних досліджень та науково-технічних розробок за 2012 рік!!!

Дайджест новин в сфері науки та інноваці…

25-04-2016 Олена - avatar Олена

Дайджест новин в сфері науки та інновацій за 22.04.-26.04.2016 СКАЧАТИ Дайджест новин у сфері науки та інновацій – це збірник останніх новин у сфері науки та інновацій, які відбулися в Україні та...

Голова Комітету з питань науки і освіти …

04-03-2015 Anna - avatar Anna

Голова Комітету з питань науки і освіти Лілія Гриневич провела зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Німеччини в Україні Крістофом Вайлем

   Голова Комітету з питань науки і освіти Лілія Гриневич провела зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Німеччини в Україні Крістофом Вайлем Під час зустрічі обговорювалися питання щодо можливостей співробітництва...