Мінекономрозвитку презентувало стратегію розвитку високотехнологічних галузей на круглому столі з питань інноваційної економіки

MinekonomrozvytkuПрезентація відбулася за участі Першого віце-прем’єр-міністра – Міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва, представників Уряду та парламенту, а також низки інноваційних компаній, зокрема, світових лідерів з інноваційного розвитку HP, CISCO, Microsoft, Intel, Nokia та Huawei.

Відкриваючи захід, Степан Кубів наголосив: «Сьогодні нашим ключовим пріоритетом є розвиток економіки України за допомогою інформаційних технологій. Вони мають стати головним інструментом побудови інноваційної економіки. Від розвитку і впровадження цифрових технологій в усіх сферах життя виграє і бізнес, і держава, і суспільство в цілому. Реалізація потенціалу України та розбудова інноваційної інфраструктури – це першочергове завдання».

У стратегії йдеться про те, що впровадження високих технологій в Україні повинно зосередитися на галузях сільського господарства, енергетики, транспорту та промисловості. Також йдеться про розвиток фармацевтики та біоінженерії. Під час презентації, директор департаменту розвитку інновацій та інтелектуальної власності Мінекономрозвитку Олена Мініч розповіла, що для розвитку високих технологій в Україні потрібно, перш за все, створити Офіс високих технологій. Необхідно приєднатися до програми залучення світових високотехнологічних лідерів “Welcome MNC”, розвивати інноваційну екосистему, створити “Цифровий порядок денний” для України та запустити програму популяризації високих технологій, науки та техніки серед молоді “High-Tech Nation”.

Учасники круглого столу схвалили пріоритети високотехнологічних галузей та обговорили питання реалізації першочергових проектів з розбудови цифрової економіки. Олена Мініч запропонувала присутнім окреслити власне бачення впровадження інноваційних технологій і пріоритетних проектів в опитуванні, проведеному під час заходу. Після консультацій з представниками галузі стратегію буде передано на затвердження Уряду.

«Ключовим завданням стратегії є розробка і прийняття «Цифрового порядку денного» та створення екосистеми для розвитку інновацій, – підкреслив Степан Кубів, підбиваючи підсумки круглого столу. – Наше завдання – сфокусуватися на декількох галузях економіки, визначити у них пріоритетні проекти та сформувати «бізнес-реактори» для цих галузей із залученням експертного потенціалу як від бізнесу, так і від держави».

За результатами круглого столу, Мінекономрозвитку планує створити дієвий механізм постійної взаємодії з ринком і залучення представників бізнесу та професійної ІТ-спільноти у побудову і розвиток інноваційної економіки.

Довідково

У круглому столі взяли участь: світові лідери з інноваційного розвитку (HP, CISCO, Microsoft, Intel, Nokia, Huawei), оператори телекомунікацій («Укртелеком», «МТС-Україна», «Київстар», «Астеліт», «Датагруп»), розробники програмного забезпечення (SoftServe, EPAM, JBS, IT Enterprise, KM Core), фінансові компанії (VISA, MasterCard), Національний банк України, Офіс ефективного регулювання. Гостями круглого столу також були представники Американської торгівельної палати в Україні, Європейської бізнес асоціації, Української асоціації операторів зв’язку, Асоціації підприємств інформаційних технологій України та інших об’єднань учасників ринку.

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

September 2023
Mo Tu We Th Fr Sa Su
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Микола Азаров обіцяє бюджетну підтримку …

14-06-2013 Светлана - avatar Светлана

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ Прем'єр-міністр України Микола Азаров обіцяє бюджетну підтримку пріоритетним інноваційним проектам. Про це він заявив у четвер, виступаючи у Верховній Раді.

Діалог про стан та розвиток науки в Укра…

17-09-2012 Светлана - avatar Светлана

Український міжнародний комітет з питань науки і культури (КНК) при Національній академії наук України разом з Київським міським будинком учителя пpоводять вечіpні читання на pізні теми наукового, політичного, соціального та...

журнал НАУКА СЬОГОДНІ №11-12 (2014)

31-03-2014 Олена - avatar Олена

журнал НАУКА СЬОГОДНІ №11-12 (2014)

журнал НАУКА СЬОГОДНІ №11-12 (2014) СКАЧАТИ Видання «Наука сьогодні». Періодичність: двічі на місяць. Метою журналу є забезпечення оперативною інформацією про події, здобутки, досягнення у сфері фундаментальних і прикладних наук, високих технологій як...