Презентація відбулася за участі Першого віце-прем’єр-міністра – Міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва, представників Уряду та парламенту, а також низки інноваційних компаній, зокрема, світових лідерів з інноваційного розвитку HP, CISCO, Microsoft, Intel, Nokia та Huawei.
Відкриваючи захід, Степан Кубів наголосив: «Сьогодні нашим ключовим пріоритетом є розвиток економіки України за допомогою інформаційних технологій. Вони мають стати головним інструментом побудови інноваційної економіки. Від розвитку і впровадження цифрових технологій в усіх сферах життя виграє і бізнес, і держава, і суспільство в цілому. Реалізація потенціалу України та розбудова інноваційної інфраструктури – це першочергове завдання».
У стратегії йдеться про те, що впровадження високих технологій в Україні повинно зосередитися на галузях сільського господарства, енергетики, транспорту та промисловості. Також йдеться про розвиток фармацевтики та біоінженерії. Під час презентації, директор департаменту розвитку інновацій та інтелектуальної власності Мінекономрозвитку Олена Мініч розповіла, що для розвитку високих технологій в Україні потрібно, перш за все, створити Офіс високих технологій. Необхідно приєднатися до програми залучення світових високотехнологічних лідерів “Welcome MNC”, розвивати інноваційну екосистему, створити “Цифровий порядок денний” для України та запустити програму популяризації високих технологій, науки та техніки серед молоді “High-Tech Nation”.
Учасники круглого столу схвалили пріоритети високотехнологічних галузей та обговорили питання реалізації першочергових проектів з розбудови цифрової економіки. Олена Мініч запропонувала присутнім окреслити власне бачення впровадження інноваційних технологій і пріоритетних проектів в опитуванні, проведеному під час заходу. Після консультацій з представниками галузі стратегію буде передано на затвердження Уряду.
«Ключовим завданням стратегії є розробка і прийняття «Цифрового порядку денного» та створення екосистеми для розвитку інновацій, – підкреслив Степан Кубів, підбиваючи підсумки круглого столу. – Наше завдання – сфокусуватися на декількох галузях економіки, визначити у них пріоритетні проекти та сформувати «бізнес-реактори» для цих галузей із залученням експертного потенціалу як від бізнесу, так і від держави».
За результатами круглого столу, Мінекономрозвитку планує створити дієвий механізм постійної взаємодії з ринком і залучення представників бізнесу та професійної ІТ-спільноти у побудову і розвиток інноваційної економіки.
Довідково
У круглому столі взяли участь: світові лідери з інноваційного розвитку (HP, CISCO, Microsoft, Intel, Nokia, Huawei), оператори телекомунікацій («Укртелеком», «МТС-Україна», «Київстар», «Астеліт», «Датагруп»), розробники програмного забезпечення (SoftServe, EPAM, JBS, IT Enterprise, KM Core), фінансові компанії (VISA, MasterCard), Національний банк України, Офіс ефективного регулювання. Гостями круглого столу також були представники Американської торгівельної палати в Україні, Європейської бізнес асоціації, Української асоціації операторів зв’язку, Асоціації підприємств інформаційних технологій України та інших об’єднань учасників ринку.