Олексій Павленко: Розвиток агросектору вимагає застосування інноваційних технологій у виробництві сільгосппродукції

logo minagropromМіністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко виступив на засіданні міністрів сільського господарства країн-членів Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), яка проходить у Парижі (Франція), з темою «Нова парадигма політики для сільського господарства і продовольства (необхідність нової політики в галузі сільського господарства, орієнтованої на інновації та інвестиції)».

За його словами, останнім часом спостерігаються радикальні зміни сучасної світової архітектури, викликані об'єктивними процесами глобалізації і технологічного розвитку. Різке підвищення чисельності населення за останнє десятиліття і зростання доходів у країнах з розвинутою економікою викликали збільшення попиту на продукти харчування. Крім того, в результаті стрімкої урбанізації відбувається зменшення сільського населення, частка якого може знизитися з існуючих 46% до 30% до 2050 року.

«Розвиток таких глобальних процесів вимагає трансформації і адаптації сільськогосподарського сектору на глобальному рівні і на рівні країн, - зазначив Міністр. - Український аграрний сектор пройшов через трансформацію від реципієнта до донора протягом відносно короткого проміжку часу. В даний час Україна є великим експортером продовольства в світі, займаючи лідируючі позиції на світовому ринку».

Під час виступу очільник відомства наголосив, що подальший розвиток галузі вимагає застосування нових підходів і методів, заснованих на інноваційних підходах виробничої діяльності і виробництві продуктів з високою часткою доданої вартості. «Такий підхід не може бути застосований без відповідної державної сільськогосподарської політики, яка заснована на партнерстві між Урядом, приватним сектором та інвесторами», - додав він.

Говорячи про Україну, Олексій Павленко повідомив, що стратегічні напрями розвитку сільського господарства в нашій країні визначаються шляхом розробки Єдиної комплексної стратегії розвитку сільського господарства і сільських територій на період 2015-2020 років. Відповідно до Стратегії, основними пріоритетами визначено: земельну реформу, забезпечення продовольчої безпеки, розвиток агропродовольчих ланцюгів доданої вартості і розвиток сільської місцевості.

«Реалізація цих планів не представляється можливою без достатнього фінансування, тому одним з найбільш важливих стратегічних напрямів для України є стимулювання притоку інвестицій в сільськогосподарський сектор», - наголосив Міністр.

«Сільськогосподарський сектор є одним з найбільш привабливих для європейських інвесторів. У цілому іноземні інвестиції в сектор надходять з більш ніж 60 країн світу. При цьому частка країн ЄС становить близько 80 %. У 2015 році інвестиції у сільське господарство склали близько $ 1 млрд., і ми плануємо збільшити цю цифру до $ 2 млрд. в 2016 році», - підкреслив він.

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

December 2024
Mo Tu We Th Fr Sa Su
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Перший заступник Голови Держінформнауки …

24-10-2013 Anna - avatar Anna

Перший заступник Голови Держінформнауки Борис Гриньов зустрівся з Виконавчим директором Агентства з науки та технологій Японії (JST) п. Мічіо Обарою

     23 жовтня поточного року в рамках візиту делегації Японії до України, в приміщенні Держінформнауки відбулась зустріч Першого заступника Голови Держінформнауки Бориса Гриньова з Виконавчим директором Агентства з науки та...

Засідання Ради Північно-Східного науково…

24-05-2016 Олена - avatar Олена

Засідання Ради Північно-Східного наукового центру НАН України та МОН України напередодні Дня науки в Україні

17 травня 2016 року відбулося спільне засідання Ради Північно-Східного наукового центру (ПСНЦ) НАН України та МОН України, Ради ректорів Харківського вузівського центру й Ради Харківського університетського консорціуму – з питання...

Держінформнауки продовжує роботи щодо ст…

15-06-2012 Светлана - avatar Светлана

Вже сьогодні СЕВ дозволяє не просто передавати/отримувати організаційно-розпорядчі документи в електронному вигляді, а й контролювати терміни опрацювання документів, автоматизувати процес погодження проектів нормативних документів між державними органами.