В Україні запущена перша ядерна установка світового значення, розроблена українськими фахівцями – Президент на зустрічі з фізиками-ядерниками у Харкові

Під час робочої поїздки до Харківської області Петро Порошенко відвідав Національний науковий центр «Харківський фізико-технічний інститут», де ознайомився з роботою ядерної установки в режимі комплексного випробування та проектом зі створення ядерної підкритичної установки «Джерело нейтронів».

Президент та посол Сполучених Штатів Америки в Україні Джеффрі Пайєтт взяли участь у контрольному пуску установки «Джерело нейтронів».

Poroshenko yader ustanovka

Глава держави назвав цей проект вдалим прикладом співробітництва в сфері ядерної безпеки і нерозповсюдження ядерної зброї. Проект розроблено за підтримки США в рамках програм про нерозповсюдження ядерної зброї.

Глава держави наголосив, що Україна зробила величезний внесок у програму нерозповсюдження ядерної зброї. Це не лише добровільна відмова від третього в світі ядерного арсеналу, а й передача високозбаченого урану, і співпраця з міжнародними організаціями для значного підвищення технологічної безпеки.

Президент наголосив, що Україна робить крок вперед щодо використання новітніх технологій у цій галузі. Установка «Джерело нейтронів» дозволить проводити Україні сучасні дослідження у різних галузях науки та техніки, розробляти практично весь спектр радіоізотопів для потреб медицини та промисловості, а також вирішувати проблеми ядерної енергетики, продовжувати терміни експлуатації атомних електростанцій.

«Це перша ядерна установка світового значення, розроблена українськими фахівцями за роки незалежності», - наголосив Глава держави.

Петро Порошенко зазначив, що «це інвестиції в майбутнє». Новітні технології, які застосовані в цьому проекті роблять фізично неможливими будь-яку аварійну ситуацію. Президент підкреслив необхідність підвищення заходів безпеки в атомній енергетиці, вдосконалення технологій зберігання ядерних відходів, вивченні можливості застосування ізотопів в медицині, аби налагодити їх виробництво в Україні і не купувати ці технології за кордоном.

Президент повідомив, що дасть відповідне доручення Уряду щодо забезпечення повної переорієнтації медичній галузі на використання відповідних засобів українського виробництва.

Глава держави висловив впевненість, що посилення ринкової, маркетингової складової в роботі інститутів, які займаються фундаментальними науковими дослідженнями, - це і є майбутнє української науки. Президент підкреслив важливість залучення досвіду американських і європейських науковців та інститутів у цій галузі.

«Без перебільшення можна стверджувати, що Харківський фізико-технічний інститут є флагманом фізичної науки в Україні», - сказав Президент, вітаючи науковців із запуском ядерної підкритичної установки «Джерело нейтронів».

Спільна робота українських спеціалістів щодо створення установки «Джерело нейтронів» проводиться разом із колегами з Аргонської національної лабораторії США, Німеччини, Китаю, Великої Британії, Швейцарії, Франції.

 

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

June 2024
Mo Tu We Th Fr Sa Su
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Київські винахідники презентували свої р…

16-05-2014 Anna - avatar Anna

Київські винахідники презентували свої розробки

Про те, що в Україні ще зберігся чималий науковий потенціал, вкотре нагадали столичні науковці. На VIII Всеукраїнському фестивалі науки винахідники НАН України, Національного авіаційного університету, Київської малої академії наук учнівської...

У листопаді буде оголошено перший конкур…

04-11-2013 Anna - avatar Anna

     У листопаді поточного року для колективів молодих учених буде оголошено перший конкурс проектів наукових досліджень і науково-технічних розробок за пріоритетними напрямами розвитку науки і техніки, які претендуватимуть на отримання...

Биологи "рассмотрели", как у б…

20-10-2012 Олена - avatar Олена

 Опубликовано 19 октября, 2012 - 01:43 Американские ученые определили пространственную структуру молекулярного комплекса, начинающего процесс «чтения» генов в клетках бактерий, что может в будущем помочь созданию новых антибиотиков, например, против туберкулеза,...