Розвиток сфери енергоефективності та відновлюваних джерел енергії - один з ключових факторів економічного росту країни

komitety VRU18 березня цього року у Комітеті Верховної Ради України з питань ПЕК відбулися комітетські слухання на тему "Як забезпечити зростання ВВП за рахунок зниження енергоємності України? Європейський досвід енергетичного переходу".

"Ця тема є критично важливою. Сьогодні маємо обговорити як запровадити інноваційні інструменти в енергетичній політиці та ефективні рішення в економічній. І головне – визначити, як їх поєднати для того, щоб енергоємність України була мінімальна, а енергетична ефективність економіки - максимальна", - повідомив Олександр Домбровський, народний депутат України, перший заступник Голови Комітету ВРУ з питань ПЕК.

У ході виступу Голова Держенергоефективності Сергій Савчук зазначив, що Україна прагне дотримуватися світових тенденцій, а саме щодо відокремлення економічного росту від збільшення споживання енергоресурсів - так званий декаплінг. З його слів, дані Міжнародного енергетичного агентства свідчать про те, що в Україні при зростанні ВВП за паритетом купівельної спроможності поступово все таки знижується споживання енергії.

Він запевнив присутніх, що Агентство докладатиме максимум зусиль щодо збереження такої тенденції та працюватиме, використовуючи кращий європейський досвід.

"Ми прийняли два Національні плани дій як з енергоефективності, так і відновлюваної енергетики. Обидва важливі для України. В їх рамках працюватимемо. Крім цього, наше завдання - створити законодавчі умови та прозорі стимули для залучення інвестицій у сфери енергоефективності та відновлюваної енергетики", - зауважив Голова Агентства та окреслив ключові нормативно-правові акти, над якими ведеться робота. Це законопроекти про комерційний облік тепла та води, енергетичну ефективність будівель, довгострокові договори у сфері теплопостачання, енергетичну ефективність.

У сфері відновлюваної енергетики увага буде зосереджена на стимулюванні виробництва рідких біологічних видів палива, упорядкуванні видачі технічних умов на приєднання електрогенеруючих потужностей до мереж, встановленні стимулюючих тарифів на теплову енергію з альтернативних джерел та передачі повноважень на місця.

Європейські партнери – Ральф Фюкс, Голова Фонду ім. Г. Бьолля, та Торстен Веллерт, представник Групи підтримки України Європейської Комісії презентували сучасні світові тенденції стимулювання розвитку "зеленої" економіки. Вони запевнили, що збільшення частки відновлюваних джерел енергії та розвиток енергоефективності – це найкращий спосіб модернізувати економіку України.

Відгуки та пропозиції, озвучені під час заходу, будуть узагальнені у рекомендаціях комітетських слухань на тему "Як забезпечити зростання ВВП за рахунок зниження енергоємності України? Європейський досвід енергетичного переходу".

Довідково

Комітетські слухання відбулися за участю народних депутатів О. Домбровського, О. Рябчина, А.Бабак, О. Єднака, представників Міненерговугілля, Мінприроди, Держенергоефективності, а також посольств Франції, Великобританії, Швеції, Фонду ім. Гайнріха Бьолля, Групи підтримки для України Європейської Комісії, наукових та міжнародних установ, громадських організацій, профільних асоціацій, експертного середовища.

 

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

October 2020
Mo Tu We Th Fr Sa Su
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

ІX МІЖНАРОДНИЙ БІЗНЕС-ФОРУМ «ПРОБЛЕМИ ТА…

24-02-2016 Олена - avatar Олена

ІX МІЖНАРОДНИЙ БІЗНЕС-ФОРУМ «ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ІННОВАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В УКРАЇНІ»

Запрошуємо Вас взяти участь у ІX МІЖНАРОДНОМУ БІЗНЕС-ФОРУМІ «ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ІННОВАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В УКРАЇНІ», який відбудеться 17 березня 2016 року. Місце проведення: м. Київ, вул. Кіото, 21, Київський національний...

Microsoft шукає ліки від нового вірусу, …

20-09-2012 Светлана - avatar Светлана

Про це повідомляє vestifinance.ru. "Вірус використовує діри в системі безпеки веб-сайтів і атакує комп'ютери, що працюють на ОС Windows XP, Vista і Windows 7. Уразливі всі версії Internet Explorer, окрім найостаннішої,...

Казахстан приглашает стартапы Сколково и…

14-12-2012 Светлана - avatar Светлана

13 декабря 2012 г. в технопарке Сколково прошла встреча с заместителем председателя АО «Национальное агентство по технологическому развитию Республики Казахстан» Ануарбеком Султангазиным.