За результатами засідань Ради з космічних досліджень НАН України, голова – президент НАНУ, академік Борис Патон, та Науково-технічної ради Державного космічного агентства України, голова — голова ДКА Любомир Сабадош, скоординовано діяльність двох інституцій. Розглянуто перелік науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт космічного агентства, проектів Цільової програми наукових космічних досліджень НАН та Державної цільової науково-технічної космічної програми на 2013-2017 роки та визначено пріоритети і виконавців. За ініціативи Голови ДКА сторони домовилися про проведення спільної експертизи таких робіт.
У результаті обговорення на 2016 рік було визначено перелік проектів на загальну суму фінансування понад 200 млн. гривень.
Науковці розглянули концепцію та плани заходів зі створення національних науково-технічних систем глобального дистанційного моніторингу Землі, космічної погоди, контролю супутникового навігаційного поля, космічної обстановки та інших систем.
Зі слів заступника голови Ради з космічних досліджень НАН України академіка Ярослава Яцківа, учасники обговорення одностайно висловили думку, що у 2016 році необхідно отримати конкретні результати за проектами дистанційного зондування Землі, досліджень іоносфери та космічної погоди. Ці проекти є важливими складовими для здійснення у 2017-2019 роках запусків КА «Січ-2-1», «Іоносат-Мікро» та створення нових КА наукового призначення.
Прес-служба ДКА