В НАНУ розпочато апробацію методики оцінювання ефективності діяльності наукових установ

NAN 13 лютого 2016 року Президія НАН України своєю постановою схвалила Методику оцінювання ефективності діяльності наукових установ НАН України, розроблену фахівцями Академії відповідно до Концепції розвитку НАН України на 2014-2023 рр.

Над цією методикою, покликаною посприяти підвищенню ефективності наукових досліджень, працювали дві робочі групи Академії, які докладно вивчили наявні методики оцінювання наукових установ у країнах Європейського Союзу й інших країнах. У методиці також враховано результати її широкого обговорення у відділеннях і наукових установах НАН України.

В основу методики покладені головні положення системи оцінювання, використовуваної Науковим товариством імені Лейбніца (ФРН). Ці положення передбачають систематичне й комплексне оцінювання тієї чи іншої установи та її підрозділів – за відкритою й прозорою процедурою, яка має гарантуватися участю вітчизняних і зарубіжних експертів. Згідно зі вказаною методикою, залучення до процесу оцінювання установ експертних комісій трьох рівнів (власне експертних комісій, постійних комісій за науковими напрямами та Постійної комісії НАН України) має забезпечити максимальну об’єктивність і неупередженість оцінювання завдяки якомога більшій незалежності експертів, уникненню конфлікту інтересів, а також уможливити оскарження установою результатів оцінювання.

Методика передбачає оцінювання за такими критеріями, як розвиток установи в попередні роки та стратегічне планування роботи на наступні роки, наукові результати (публікації, патенти тощо), наукові заходи та інформування громадськості, відповідність матеріального та фінансового забезпечення установи оцінці її діяльності, а також співпраця з іншими установами.

Загалом впровадження методики матиме на меті забезпечити, по-перше, об’єктивне оцінювання ефективності діяльності наукових установ НАН України з урахуванням наявних умов їх кадрового, інформаційного, фінансового та матеріально-технічного забезпечення, по-друге, стимулювання науково-дослідної діяльності та наближення до європейської практики оцінювання наукових установ і, по-третє, ухвалення обґрунтованих управлінських, науково-організаційних і фінансових рішень.

Апробація методики здійснюватиметься щодо окремих установ усіх відділень НАН України. Передбачено, що за результатами апробації буде проведено, за необхідності, її доопрацювання та остаточне затвердження.

Докладно про вказану методику читайте в інтерв’ю віце-президента НАН України, директора Інституту теоретичної фізики імені М.М. Боголюбова НАН України академіка Анатолія Глібовича Загороднього.

Матеріали опублікували: Прес-служба НАН України

 

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

May 2023
Mo Tu We Th Fr Sa Su
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Державне підприємство «Південмаш» та Уні…

26-02-2016 Олена - avatar Олена

Державне підприємство «Південмаш» та Університет Альфреда Нобеля стали партнерами

25 лютого 2016 року на спільному засіданні Науково-технічної ради Державного підприємства «Виробниче об'єднання «Південний машинобудівний завод імені О.М. Макарова» та Вченої ради Дніпропетровського університету імені Альфреда Нобеля відбулося урочисте підписання...

Дайджест новин в сфері науки та інноваці…

12-05-2015 Олена - avatar Олена

Дайджест новин в сфері науки та інновацій за 08.05.-12.05.2015 СКАЧАТИ Дайджест новин у сфері науки та інновацій – це збірник останніх новин у сфері науки та інновацій, які відбулися в Україні та...

«Сколково», РОСНАНО и Varian запустили н…

10-10-2012 Олена - avatar Олена

 Опубликовано 10 октября, 2012 - 05:30 Инновационный центр «Сколково», Фонд инфраструктурных и образовательных программ РОСНАНО и компания Varian Medical System (США) планируют внедрить в России новую модель локализации производства высокотехнологичного медицинского...