Максим Стріха: Наукові розробки ВНЗ зміцнять обороноздатність України

Strixa 112 лютого 2016 року. в Національному університеті «Львівська політехніка» відбулася спільна нарада представників Міністерства освіти і науки України та Державного концерну «Укроборонром», під час якої відбулося підписання Меморандумів про співпрацю між Укроборонпром та низкою вищих навчальних закладів, наукових установ західного регіону України.

Як зазначив заступник Міністра освіти і науки Максим Стріха, цього року за результатами прозорих конкурсів було збільшено фінансування університетської науки. Це дає змогу активізувати і науково-дослідні розробки в оборонній галузі. Зараз Міністерство завершує формування нового переліку пріоритетних наукових тематик, призначених для реалізації на підприємствах «Укроборонпрому».

Заступник генерального директора Державного концерну «Укроборонпром» Юрій Пащенко підкреслив, що для оборонного комплексу країни настав новий етап – етап оновлення. Це стосується нової високоточної військової техніки, роботизованих комплексів, зокрема, танкових, безпілотних літальних апаратів не лише для розвідки, а ураження ворожої військової техніки. ВНЗ України нині спеціалізуються на широкому діапазоні розробок: це – бронетанкова техніка, двигуни, системи електронної розвідки, матеріалознавство, безпілотні літальні апарати тощо. Так, за розробками Національного університету «Київський політехнічний інститут» розпочато серійний випуск безпілотників.

Свої підписи під Меморандумом поставили очільники Національного університету «Львівська політехніка», Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя, Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, Ужгородського національного університету, Хмельницького національного університету, Інституту фізичної оптики імені О.Г. Влоха та Інституту термоелектрики. Сторони домовилися про співпрацю у сфері підготовки кадрів для підприємств концерну.

У Меморандумі йдеться також про організацію взаємодії підприємств концерну з освітніми і науковими закладами при виконанні науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт, інших проектів з оборонної тематики. Документом передбачається модернізацію навчальних програм ВНЗ, організацію стажування та навчальної практики студентів на підприємствах «Укроборонпрому», залучення фахівців концерну до визначення тематики курсових та дипломних робіт студентів.

Учасники наради відвідали виставку науково-технічних досягнень вчених і розробників Львівської політехніки. Слід зазначити, що львів'яни накопичили цінний досвід у прикладних дослідженнях і розробках, що мають військово-оборонний характер. Починаючи з перших повоєнних років, вони виконали десятки замовлень, зокрема, для підприємств приладобудівної і радіотехнічної галузей, що входили у військово-промисловий комплекс. Актуальність відновлення і розвитку такої співпраці у сучасних умовах продиктована потребою якісно зміцнити оборонний потенціал країни, котра нині піддається неприхованій агресії з боку Російської Федерації.

Особливе зацікавлення в гостей викликали, зокрема, літальні безпілотні апарати, які запропонували науковці Інституту геодезії, прилади, які дозволяють з високою точністю визначити за спалахами місцезнаходження ворожих вогневих точок. Звернули вони увагу і на експонати Інституту хімії Львівської політехніки, які розробили гелеві пов'язки, що дозволяють ефективніше лікувати опіки та рани.

За інформацією прес-служби Національного університету «Львівська політехніка»

 

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

June 2024
Mo Tu We Th Fr Sa Su
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

"Протон" для запуску канадсько…

22-02-2012 user_kiev_3 - avatar user_kiev_3

Ракета-носій "Протон-М", призначена для запуску канадського супутника зв'язку Nimiq-6 ("Німік-6"), доставлена на космодром Байконур.

Державно-приватне партнерство допоможе в…

26-02-2015 Anna - avatar Anna

Державно-приватне партнерство допоможе впроваджувати електронне урядування в Україні

16 лютого 2015р. в Києві відбулася відкрита зустріч на тему: «Роль публічно-приватного партнерства при впровадженні електронного урядування в Україні». Головними завданнями цієї зустрічі було ознайомити учасників із моделями ДПП, «найкращими...

Volvo оголосила про розробку наноакумуля…

28-10-2013 Anna - avatar Anna

Volvo оголосила про розробку унікальної технології, яка в майбутньому може серйозно змінити увесь принцип створення автомобілів - якщо розробка шведів виявиться вдалою, то кузови майбутніх моделей стануть не просто шматками...