На цьому тижні між Державним концерном «Укроборонпром» і Кіровоградським національним технічним університетом було підписано меморандум про партнерство та співробітництво у напрямках підготовки фахівців для підприємств оборонної галузі та можливого практичного використання наукових розробок вчених університету.
Як розповів під час зустрічі з викладачами і науковцями КНТУ заступник генерального директора концерну «Укроборонпром» Владислав Гадіон, останнім часом оборонна галузь стала однією з найбільш пріоритетних галузей економіки, галузь почала отримувати більше замовлень, більше фінансування, більше уваги. Заміна управлінської системи оборонної галузі дозволила зробити концерн «Укроборонпром» ефективним. Приблизно за півтора роки оновлений менеджмент спромігся покращити економічні показники концерну від збитків у 350 млн. гривень до прибутку більше 1600 млн. гривень. Але підприємства концерну знаходяться під тиском проблеми нестачі інженерно-технічних кадрів. На деяких підприємствах оборонно-промислового комплексу середній вік інженерів становить 50-60 років. Тому ДК «Укроборонпром» налагоджує співробітництво з технічними вищими навчальними закладами щодо працевлаштування випускників на підприємствах концерну.
Як повідомив перший проректор Кіровоградського національного технічного університету, професор Володимир Кропівний, університет вже тривалий час вів перемовини з Державним концерном «Укроборонпром» з питань підготовки кадрів та співпраці у науковій діяльності. Підсумком перемовин стало підписання меморандуму, який передбачає організацію стажування та навчальної практики студентів університету, а також працевлаштування випускників КНТУ на підприємствах оборонно-промислового комплексу; можливе запровадження іменних стипендій (грантів) з метою заохочення науково-дослідної діяльності студентів у галузі оборонно-промислового комплексу тощо.
Також ДК «Укроборонпром» допомагатиме навчальному закладу налагоджувати співробітництво у площині «наука-виробництво» з підприємствами концерну. Науковці КНТУ запропонували власні розробки у галузях підвищення зносостійкості деталей машин, відновлення та ремонту машин; обробки металів електричною дугою, захисту інформації.
За інформацією Кіровоградського національного технічного університету