На засіданні Президії НАН України було обговорено питання бюджетного фінансування Академії в 2016 році

NAN 3

На позачерговому засіданні Президії НАН України 20 січня 2016 року члени Президії HAH України та запрошені заслухали й обговорили доповідь головного вченого секретаря НАН України академіка НАН України В.Л. Богданова «Про фінансування НАН України у 2016 році».

В обговоренні взяли участь академік НАН України Б.Є. Патон, перший віце-президент НАН України академік НАН України А.Г. Наумовець, віце-президент НАН України академік НАН України В.Г. Кошечко, віце-президент НАН України академік НАН України С.І. Пирожков, директор Інституту проблем матеріалознавства імені І.М. Францевича НАН України академік НАН України Ю.М. Солонін, директор Державної установи «Інститут економіки та прогнозування НАН України» академік НАН України В.М. Геєць, директор Інституту проблем реєстрації інформації НАН України академік НАН України В.В. Петров, директор Державної установи «Інститут еволюційної екології НАН України» академік НАН України В.Г. Радченко, директор Інституту прикладних проблем механіки і математики імені Я.С. Підстригача НАН України член-кореспондент НАН України Р.М. Кушнір, директор Інституту фізики напівпровідників імені В.Є. Лашкарьова НАН України член-кореспондент НАН України О.Є. Бєляєв, директор Інституту фізики конденсованих систем НАН України академік НАН України І.М. Мриглод, директор Інституту проблем міцності імені Г.С. Писаренка НАН України член-кореспондент НАН України В.В. Харченко, голова Північно-Східного наукового центру НАН України та МОН України академік НАН України В.П. Семиноженко, директор Головної астрономічної обсерваторії НАН України академік НАН України Я.С. Яцків, голова Західного наукового центру НАН України та МОН України, директор Фізико-механічного інституту імені Г.В. Карпенка НАН України академік НАН України З.Т. Назарчук, директор Інституту проблем математичних машин і систем НАН України академік НАН України А.О. Морозов, голова профспілки працівників НАН України кандидат філософських наук А.І. Широков.

Було детально обговорено стан та перспективи бюджетного фінансування Академії у поточному році.

Основна увага зосереджувалася на затвердженні заходів із забезпечення ефективної роботи академічних установ у сьогоднішніх умовах, які мають бути спрямовані на подальший розвиток пріоритетних напрямів досліджень та раціональне і економне витрачання бюджетних коштів.

У доповідях та виступах у ході обговорення зазначалося, що ситуація з бюджетним фінансуванням Академії у поточному році є вкрай непростою. Незважаючи на це, головним завданням Академії та її установ у цих умовах залишається продовження виконання на високому науковому рівні досліджень та розробок, збереження провідних наукових шкіл.

Крім того, в умовах недостатнього бюджетного фінансування першочерговим завданням секцій, відділень та установ є найбільш ефективне використання наявних бюджетних асигнувань, їх концентрація на пріоритетних наукових напрямах та важливих для держави розробках, а також активний пошук додаткових джерел фінансування.

Не менш важливим завданням є вжиття заходів, які дозволять реально економити бюджетні кошти, в тому числі «непопулярних». Мається на увазі насамперед оптимізація мережі академічних установ, детальний перегляд їх внутрішньої структури та скорочення чисельності працюючих. При цьому необхідно максимально зосередитись на вирішенні соціальних питань, зокрема на забезпеченні виплати співробітникам заробітної плати на рівні, визначеному урядовими рішеннями.

Академік НАН України Б.Є. Патон позитивно оцінив виступи академіків НАН України В.М. Гейця, В.П. Семиноженка та А.І. Широкова щодо співпраці науки з бізнесом, уваги до інноваційних процесів, всебічної підтримки громадських заходів НАН України.

Президія НАН України запевнила, що керівництво Академії продовжуватиме докладати всіх можливих зусиль для збільшення обсягів фінансування НАН України при коригуванні бюджету. Було наголошено, що всім науковцям Академії необхідно незважаючи на труднощі наполегливо працювати, проводити дослідження на високому рівні та робити вагомий внесок у стабілізацію та розвиток економіки країни, підвищення її обороноздатності.

Президія НАН України ухвалила відповідний проект постанови.

Секретаріат Президії НАН України

 

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

July 2024
Mo Tu We Th Fr Sa Su
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Дайджест новин в сфері науки та інноваці…

28-05-2014 Олена - avatar Олена

Дайджест новин в сфері науки та інновацій за 23.05.-28.05.2014 СКАЧАТИ Дайджест новин у сфері науки та інновацій – це збірник останніх новин у сфері науки та інновацій, які відбулися в Україні та...

журнал НАУКА СЬОГОДНІ №9-10 (2012)

16-03-2012 Олена - avatar Олена

журнал НАУКА СЬОГОДНІ №9-10 (2012)

Наука сьогодні №9-10 (2012) скачати Видання «Наука сьогодні». Періодичність: двічі на місяць. Метою журналу є забезпечення оперативною інформацією про події, здобутки, досягнення у сфері фундаментальних і прикладних наук, високих технологій як управлінських...

Представництво ЄС в Україні готове розпо…

13-03-2015 Anna - avatar Anna

Представництво ЄС в Україні готове розпочати нові освітні та розвиваючі проекти на Дніпропетровщині

В ході зустрічі радника голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Бориса Трейгермана з делегацією Представництва Європейського Союзу в Україні відбулося обговорення відносно співпраці Дніпропетровської області та ЄС в галузі освіти. Обговорювалися...