Максим Стріха: Участь у програмі «Горизонт 2020» - це спосіб змінити ландшафт української науки на краще

Strixa 142 млн. доларів інвестицій надходить на розвиток науки, а 200 млн. доларів – на розвиток політичної діяльності. Потрібно змінювати це співвідношення. Про це повідомив заступник Міністра освіти і науки України Максим Стріха під час спільного засідання Колегії МОН та Президії НАН України з питань удосконалення взаємодії Міністерства освіти і науки України і Національної академії наук у сфері наукової діяльності 28 грудня 2015 року.

«Президент України поставив завдання, щоб 42 млн. доларів суттєво наростили, і, безумовно, активність в «Горизонті 2020» та інших проектах мусить сприяти вирішенню цього завдання. Адже це більше ніж просто кошти, це ресурс, який дозволить суттєво змінити ландшафт української науки на краще», - наголосив Максим Стріха.

Заступник Міністра зауважив, що доручення України до Рамкової програми «Горизонт 2020» стала знаковою подією для української науки у 2015 році. Великим досягненням для країни стало і те, що за рахунок технічної допомоги, Україна повинна робити внесок лише 2,5% від тих коштів, що мала б платити на стандартних умовах, за якими платять інші члени програми.

Міністерство освіти і науки України створило мережу контактних пунктів, обов’язок яких – супроводжувати програму «Горизонт 2020» і надавати консультаційну допомогу. Також було проведено багато тренінгів, інформаційних днів та зустрічей з європейськими партнерами програми. Розроблено дорожню карту участі України в «Горизонті 2020», а також проект постанови про створення координаційної ради. «Ми маємо пройти формування наших представників в комітетах програми, які забезпечують наукову діяльність. Ми повинні відстоювати наші інтереси в проекті і робити це ефективно», - підкреслив Максим Стріха.

Як повідомив заступник Міністра, за даними на кінець вересня, українські учасники міжнародних консорціумів отримали грантів на суму 7,35 млн. євро. І це дає надію, що ще до завершення строку, програма окупиться.

За словами Максима Стріхи, інноваційний сектор «Горизонту» залишається проблемним питанням для науки. Це сектор роботи з малими та середніми підприємствами. На думку заступника Міністра, у вирішенні цього питання необхідна допомога і взаємодія Міністерства економічного розвитку і торгівлі України. «Це той сектор, де знаходиться 4-та частина всього бюджету Горизонту», – пояснив Максим Стріха.

 

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

April 2024
Mo Tu We Th Fr Sa Su
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Президент відвідав Національний музей су…

07-04-2016 Олена - avatar Олена

Президент відвідав Національний музей сучасних наукових досягнень та інновацій Японії «Мірайкан»

Президент відвідав Національний музей сучасних наукових досягнень та інновацій Японії «Мірайкан», де Главі Української держави були продемонстровані останні досягнення японської науки і техніки. Серед найцікавішого - демонстрація можливостей людиноподібного робота ASIMO,...

Обговорено організацію навчання українсь…

02-05-2012 user_kiev_3 - avatar user_kiev_3

 28 квітня 2012 року відбулося засідання Українсько-Американської робочої групи Програми імені Фулбрайта, до складу якої входять представники МОНмолодьспорту та Посольства США в Україні.

У Сколково зацікавились Троїцьким Техноп…

13-01-2012 Олена - avatar Олена

На початку жовтня Троїцький технопарк ФІАН відвідала делегація керівників декількох кластерів міжнародного центру розробки та комерціалізації нових технологій "Сколково". Мета візиту полягала в розширенні території і приміщень технопарку на предмет...