Держенергоефективності: Розвиток чистої енергетики - це той світовий тренд, яким має слідувати Україна

agenstvo ergenergoefektРозвиток чистої енергетики – це той світовий тренд, яким має слідувати Україна. Про це йшлося на міжнародній конференції "Від політики до імплементації: підтримка реформ в Україні", яка відбулася 15 грудня за сприяння Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР).

Хід впровадження реформ в країні, у тому числі у сфері енергоефективності та відновлюваної енергетики, обговорювали представники Парламенту, Уряду, бізнесу і фахівці ОЕСР.

"Сьогодні ні в кого не виникає питання щодо світових трендів – розвитку чистої енергетики та використання інноваційних енергоефективних технологій. Питання у тому, як максимально ефективно імплементувати такі тенденції в Україні. На це націлена робота Уряду, профільних комітетів ВРУ, Держенергоефективності та інших зацікавлених сторін", - наголосив народний депутат України, перший заступник Голови Комітету ВРУ з питань ПЕК Олександр Домбровський. Він окреслив найважливіші завдання, які сьогодні стоять перед Парламентом у цьому напрямку, а саме – прийняття законопроектів про енергоефективність, про комерційний облік у сферах теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення, про енергоефективність у будівлях.

У ході виступу Голова Агентства Сергій Савчук повідомив про досягнення та плани щодо зменшення споживання енергоресурсів та розвитку використання відновлюваних джерел енергії.

За його словами, в рамках взятих Україною зобов’язань перед Енергетичним Співтовариством, прийнято Національний план дій з енергоефективності до 2020 року, розроблено та успішно запроваджено державну програму стимулювання населення до впровадження енергоефективних заходів.

Крім того, прийнято закони України щодо механізмів енергосервісу, які дозволять провести термомодернізацію бюджетних установ та гарантуватимуть повернення коштів інвестору.

"Беручи до уваги рекомендації ОЕСР та співпрацюючи з іншими міжнародними проектами, ми створюємо усю необхідну базу для розвитку ринку енергосервісу. У наших планах – широкомасштабна роз’яснювальна кампанія по всій країні з цього приводу", - зауважив Голова Агентства.

Сергій Савчук розповів і про напрацювання у сфері відновлюваної енергетики, розвиток якої, за його словами, потребує інвестицій у сумі 16 млрд. євро до 2020 року.

Особливу увагу Голова Агентства приділив розробленій типовій фінансовій моделі когенераційної установки потужністю 5,3 МВт електричної енергії та 13 МВт теплової енергії. "Ми порахували, якщо продавати електричну енергію з біомаси та біогазу і додатково подавати тепло у мережу будь-якого міста, то період окупності таких когенераційних установок з моменту запуску складе 3,5 років. Такі проекти можна мультиплікувати по всій території Україні", - підсумував С. Савчук та додав, що також є ряд успішно діючих проектів як у вітроенергетиці, так і у сфері виробництва електроенергії з біомаси та біогазу.

 

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

April 2025
Mo Tu We Th Fr Sa Su
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Дайджест новин в сфері науки та інноваці…

25-04-2016 Олена - avatar Олена

Дайджест новин в сфері науки та інновацій за 22.04.-26.04.2016 СКАЧАТИ Дайджест новин у сфері науки та інновацій – це збірник останніх новин у сфері науки та інновацій, які відбулися в Україні та...

Мільйони тонн води, закачані в вулкан, м…

25-01-2012 Олена - avatar Олена

Геотермальна енергія є одним з перспективних видів екологічно чистої енергетики, правда, там де це можливо, в районах з підвищеною вулканічною діяльністю. Приміром, геотермальна енергетика Ісландії виробляє більше енергії, ніж може...

Тонкоплёночные фотоэлементы можно произв…

21-11-2012 user_kiev_3 - avatar user_kiev_3

Опубликовано 20 ноября, 2012 - 00:00 В Университете штата Орегон (США) разработан новый способ использования технологии микроволнового нагрева для производства фотоэлементов на базе Cu2ZnSnS4 (CZTS).