Голова Комітету з питань промислової політики та підприємництва взяв участь у публічному обговоренні головних тенденцій, проблем та перспектив IT-галузі

 komitety VRU

Український Software Development форум 3.0, що проводився за організації Асоціації "Інформаційні технології України”, був спрямований на обговорення головних тенденцій, проблем та перспектив галузі.

Голова Комітету з питань промислової політики та підприємництва Віктор Галасюк разом із заступником Олександрою Кужель виступили в рамках панелі, присвяченій темі: «Державна політика щодо ІТ-галузі в Україні».

Підкреслюючи перспективність розвитку сфери в Україні, В.Галасюк зазначив: «У Чикаго ІТ-галузь та науково-дослідні та дослідно-конструкторські роботи (НДДКР або «Research & Development» (R&D) дають 65 млрд. доларів, а в нас весь експорт – 52 млрд. доларів! Якщо там 300 тис. людей може створити таку додану вартість - чому ми цього не можемо зробити у країні із 45 млн. осіб?»

«Дійсно, ІТ - це мільярди доларів. Але може бути значно більше! Якщо ми створимо умови для того, що таланти, поток яких ми сьогодні втрачаємо, працювали в Україні – це буде зовсім інша економічна реальність», - запевнив голова Комітету.

Зокрема, В.Галасюк відзначив важливість забезпечення захисту права власності та фіскального стимулювання галузі.

Дискутуючи із заступником голови Адміністрації Президента України Дмитром Шимківим щодо того, яка з моделей більш ефективна для розвитку ІТ-галузі: прямого субсидіювання (дотацій) чи податкового стимулювання, В.Галасюк надав аргументи на підтримку другого варіанту, посилаючись на світову практику.

«Чому це найкращий варіант для України? По-перше, в нас немає коштів, щоб давати пряме субсидіювання. По-друге, якби вони були – то в нас ще такий рівень корупції, що нам простіше дозволити тим компаніям, які працюють і дають робочі місця, мати диференційовану систему оподаткування, аніж забирати в Бюджет, а потім розподіляти, кому давати, а кому - ні. Тож, така модель є значно більш демократичною. Це світова практика! Тут нема ніякого українського ноу-хау! Результати відсутності такої політики ми бачимо», - зазначив голова Комітету.

За державну підтримку розвитку ІТ-галузі виступила також і заступник голови Комітету Олександра Кужель.

 

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

July 2025
Mo Tu We Th Fr Sa Su
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Фонд предпосевных инвестиций Санкт-Петер…

22-05-2012 user_kiev_3 - avatar user_kiev_3

Инвестиционный комитет петербургского Фонда предпосевных инвестиций одобрил к финансированию 2 проекта Бизнес-инкубатора «Ингрия» на общую сумму 10 млн рублей. Инвестиции получат проекты «Хочу-Это» и «Электронная приемная».

2-а Генеральна асамблея проекту Danube-I…

28-12-2015 Олена - avatar Олена

2-а Генеральна асамблея проекту Danube-INCO.NET

10-11 грудня 2015 року в Інституті міжнародних відносин та торгівлі в Будапешті (Угорщина) відбулася 2-а Генеральна асамблея проекту Danube-INCO.NET. Партнери проекту зібралися, аби підбити підсумки другого року його виконання, здійснити...

Наночастки - таблетки майбутнього

02-12-2013 Anna - avatar Anna

Наночастки - таблетки майбутнього

       Лікарські препарати, що доставляються наночастинками, перспективні для адресного лікування багатьох захворювань, включаючи рак. Однак такі частинки вимагають ін'єкційного введення, що значно звужує сферу їх використання. Вчені з Массачусетського технологічного...