Комітет з питань науки і освіти провів слухання щодо нового закону про науку та науково-технічну діяльність

 komitety VRU

Головна мета нового законодавства - створити умови для повноцінної інтеграції української науки в світовий дослідницький простір, щоб український науковий, інноваційний продукт міг на рівних конкурувати в Європі та світі. Про це заявила Лілія Гриневич, голова Комітету з питань науки та освіти під час брифінгу перед комітетськими слуханнями щодо нового закону про науку та науково-технічну діяльність 16 вересня 2015 року.

На думку голови Комітету, новий закон повинен бути сумісним з європейським науковим простором. Зокрема, відповідати принципам бюджетної прозорості, чесної конкуренції, максимальної відкритості ринку праці для всіх дослідників, академічної мобільності, а також активно сприяти обігу, передачі наукової інформації та трансферту технологій. «Європейський ринок Україна має завойовувати інноваційним продуктом. І у нас є всі можливості зробити це», - сказала Л.Гриневич.

Також нове законодавство має відповідати рекомендаціям минулорічних Парламентських слухань «Стан та законодавче забезпечення розвитку науки та науково-технічної сфери держави». Ще одним завданням є демонополізація науки. «Важливо не виростити нового дракона, замінивши одну забюрократизовану монополізовану систему іншою», - наголосила Л.Гриневич.

Під час комітетських слухань розглянули чотири законопроекти про науку та науково-технічну діяльність (№№ 2244а, 2244а-1, 2244а-2, 2244а-3). Законопроект 2244а представив М.Стріха, заступник Міністра освіти і науки. Присутні також заслухали доповіді: І.Кириленка щодо законопроекту 2244а-1, І.Мриглода щодо законопроекту 2244а та В.Чебанова щодо законопроекту 2244а-3. Під час слухань не приймали рішення щодо того, який законопроект брати за основу, оскільки не було кворуму депутатів. Рішення буде прийматися членами Комітету на засіданні Комітету.

«Урядовий законопроект є найкращою основою для подальшої роботи», - зазначила голова Комітету з питань науки та освіти Лілія Гриневич. Водночас, вона вказала на низку принципових моментів, які урядовцям слід врахувати у своєму документі. Зокрема, йдеться про розширення прав наукових закладів, покращення соціального статусу вчених, а також залучення молодих вчених до формування наукової політики.

У слуханнях взяли участь народні депутати, представники міністерств та відомств, обласних державних адміністрацій, національних академій наук, громадських наукових організацій, директори наукових установ, проректори з наукової роботи вищих навчальних закладів.

Довідково: Необхідність розробки нового законодавства про наукову та науково-технічну діяльність було визначено під час Парламентських слухань «Стан та законодавче забезпечення розвитку науки та науково-технічної сфери держави», які відбулися 2 липня минулого року. Розробку нового закону передбачено Коаліційною угодою та Програмою дій уряду.

 

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

July 2025
Mo Tu We Th Fr Sa Su
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

У Полтаві відбулась презентація звіту що…

18-12-2013 Anna - avatar Anna

У Полтавській ОДА провели семінар-презентацію детального звіту «Виробництво теплової енергії із біомаси: аналіз законодавства, регуляторних аспектів і податкової політики та рекомендації щодо необхідних змін у чинному законодавстві та для сприяння...

Прес-конференція: "Інноваційні техн…

22-09-2014 Anna - avatar Anna

19 вересня 12-00 відбулася прес-конференція на тему: «Інноваційні технології в реабілітації потерпілих АТО». Організатор: Громадська організація «Жіноча Сотня Запоріжжя». Учасники: Ольга Богомолець - Заслужений лікар України, радник Президента України; Віталій Андронатій -...

Московский международный форум инновацио…

28-09-2012 Светлана - avatar Светлана

С 31 октября по 3 ноября 2012 г. состоится Московский международный форум инновационного развития «Открытые инновации», призванный стать глобальной дискуссионной площадкой, посвященной новейшим технологиям и перспективам международной кооперации в области...