Експертна дискусія була організована Асоціацією «Інноваційний розвиток України».
Зокрема, народний депутат розповів про прийняття Верховною Радою України пакету законопроектів щодо проведення в Україні масштабної енергомодернізації, над яким працював Комітет з питань промислової політики та підприємництва.
Наводячи приклади реалізації потужних і прогресивних ініціатив, Віктор Галасюк відзначив роль Асоціації «Інноваційний розвиток України» у розробці та прийнятті законопроектів №1313 та 1409. «Яскравий приклад проекту, що Асоціація допомогла втілити в Україні, – це запровадження енергосервісних контрактів.
У процесі було подолано колосальний бюрократичний та олігархічний супротив. Незважаючи на нього, минулого тижня відбулася історична подія - були прийняті в другому читанні законопроекти №1313 та №1409. Тепер приватні інвестори отримають можливість та стимул вкладати кошти в енергомодернізацію бюджетних установ, яких в країні налічується 98 тисяч. Перед інвесторами відкривається ринок понад 200 млрд. грн., а держава гарантує захист цих інвестицій. У результаті країна має вийти на економію до 1 млрд. кубометрів газу на рік та створити величезний попит на енергозберігаюче обладнання, що вироблятиметься в Україні», - поінформував голова Комітету.
В.Галасюк також вказав на витоки інноваційного простою в Україні.
«Одна з фундаментальних причин відставання України – структура економіки. У ключових галузях наша країна виступає експортером необробленої або мало обробленої сировини. Єдиний шлях для нас перейти до категорії розвинених країн – це шлях інновацій. Еволюційний сценарій не допоможе. Україні потрібен справжній економічний і технологічний стрибок, своєрідний фазовий перехід, а не намагання повторити досвід інших країн, які стали на шлях інновацій декілька десятиріч тому», - зазначив народний депутат та наголосив, що на реалізацію саме цієї мети спрямована діяльність Асоціації.