В Україні розроблюються рамки кваліфікацій у галузі наук про навколишнє середовище

З березня по травень 2015 року, в Республіці Австрія, Республіці Польща та Україні відбулася серія зустрічей, в ході яких були представлені попередні результати спільного європейського проекту з розробки рамок кваліфікацій у галузі наук про навколишнє середовище, що має на меті підвищення якості та актуальності вищої екологічної освіти в Україні, а також її узгодженості з європейськими освітніми програмами.

З 31 березня по 1 квітня 2015 р. в столиці Австрії, на базі Університету природних ресурсів та наук про життя, проходила координаційна нарада консорціуму проекту Європейської комісії 544524-2013-1-PL-TEMPUS-SMHES «Рамка кваліфікацій в галузі наук про навколишнє середовище для українських університетів». У роботі наради взяли участь партнери проекту з вищих навчальних закладів освіти та інших освітніх й професійних установ з:Республіки Австрія, Італії, Федеративна Республіка Німеччина, Республіка Польща, Королівство Бельгія та України.

Координатор проекту професор Стефан Ігнар у своєму виступі підбив підсумки першого року реалізації проекту. Протягом двох засідань були заслухані презентації європейських партнерів щодо галузевих рамок кваліфікацій, останніх тенденцій розвитку Європейського простору вищої освіти, а також розглянуті основні здобутки українських партнерів, зокрема Одеського державного екологічного університету (ОДЕКУ), Одеської національної морської академії та Харківського національного університету ім. Каразіна.

22 квітня у Варшаві, Республіка Польща, було проведене робоче засідання Координаційної ради проекту з обговоренням поточних питань виконання його завдань. 23 - 24 квітня члени Координаційної ради взяли участь у міжнародній конференції на тему: «Кваліфікації для ринку праці. Галузеві рамки кваліфікацій, як новий інструмент управління компетентністю», що була організована Польським освітньо-науковим інститутом у Варшаві. Під час проведення заходу була представлена доповідь щодо реалізації завдань проекту та відбулося їх детальне обговорення.

Подальші кроки з розробки секторальної рамки кваліфікацій були розглянуті в ході спільного засіданні Комісії з екології, охорони навколишнього природного середовища та збалансованого природокористування Науково-методичної Ради МОН України і консорціуму Темпус-проекту, яке відбулося.14 травня на базі Уманського національного університету садівництва. На засіданні з доповідями, присвяченими розробці галузевої рамки кваліфікацій, виступили: професор В.М. Захарченко, проректор Одеської національної морської академії, координатор української частини проекту; голова комісії з екології, охорони навколишнього природного середовища та збалансованого природокористування, ректор ОДЕКУ професор С.М. Степаненко та учений секретар комісії, декан еколого-економічного факультету ОДЕКУ О.Г. Владимирова. Результати опитування роботодавців були відображені у доповіді декана екологічного факультету Харківського національного університету ім. Каразіна Г.В. Тітенко.

За інформацією ОДЕКУ

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

December 2024
Mo Tu We Th Fr Sa Su
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Відбувся семінар для експертів Укрпатент…

12-10-2015 Олена - avatar Олена

Відбувся семінар для експертів Укрпатенту

 8 жовтня 2015 року в Державному підприємстві "Український інститут інтелектуальної власності" (Укрпатент) для експертів відділення експертизи заявок на винаходи, корисні моделі та топографії інтегральних мікросхем (відділення) відбувся навчальний семінар на...

Погоджено план-графік запуску національн…

11-06-2012 Светлана - avatar Светлана

24-26 травня 2012 року у м. Києві відбулася зустріч керівників підприємств, що задіяні у проекті створення національного супутника зв’язку «Либідь» за участю генерального замовника - Державного космічного агентства України,...

Австралійські дослідники за допомогою ма…

11-10-2012 Олена - avatar Олена

Математик Джеймс Хілл і фізик Баррі Кокс з університету Аделаїди (Австралія) адаптували спеціальну теорію відносності для опису процесів, що відбуваються на надсвітлових швидкостях, повідомляє Сomputerra.