Верховна Рада України прийняла Закон України «Про ратифікацію Угоди між Україною та Європейською організацією ядерних досліджень (ЦЕРН) стосовно надання статусу асоційованого члена в ЦЕРН»

Як відомо, статус держави на міжнародній арені визначається не тільки промисловим або військовим потенціалом, але й рівнем розвитку науково-технологічної та інноваційної сфер, ступенем інтеграції країни у світове наукове співтовариство. У зв’язку з цим, наукова галузь, сфери високих технологій, космосу, інформатизації та телекомунікацій, набувають характеру самостійної складової міжнародної політики і стають одними з її пріоритетних напрямів.

Тому вступ України до Європейської організації ядерних досліджень має величезне значення для майбутнього не лише української науки, а української державності в цілому.

В абревіатурі ЦЕРН (Європейська організація ядерних досліджень) літера "Є" означає не тільки "європейська", але й "єдина", оскільки над проектами ЦЕРН працюють вчені не тільки з країн Євросоюзу, а й з США, Китаю, Індії, Росії та інших країн-наукових лідерів. Тобто, ЦЕРН - це унікальна платформа для розвитку міжнародної наукової співпраці. Бюджет жодної держави у світі окремо не здатен профінансувати дослідження такого високого рівня, які стосуються найглибших основ виникнення й еволюції Всесвіту.

Саме в ЦЕРН два роки тому було виявлено нарешті «частинку Бога» - бозон Хігса, щодо самого існування якого донедавна точилися напружені дискусії науковців. Тому один із найвідоміших проектів ЦЕРН – Великий адронний коллайдер - є не лише найбільшим науковим експериментом наших днів, а й справжньою «кузнею» Нобелівських лауреатів.

Набуття Україною статусу асоційованого члена ЦЕРН рівносильне переходу на новий рівень співпраці між вченими України та багатьох інших провідних держав світу. Проекти ЦЕРН перебувають на вістрі науки та водночас дають поштовх розвитку найпередовішим технологіям, й тому участь у них є вкрай важливою.

Наукове співтовариство України матиме можливість виконувати науково-дослідні роботи на унікальних установках ЦЕРН, і водночас розвивати та просувати наукові технології, розроблені вітчизняними вченими та інженерами.

Асоційоване членство відкриє широкий доступ до проектів та освітніх програм ЦЕРН, буде сприяти підвищенню ефективності підготовки наукових працівників вищої кваліфікації.

Набувши статусу асоційованого члена, Україна зможе долучитись до створення нових матеріалів, розробки та впровадження нових обчислювальних та інформаційних технологій, розвитку грід-мереж.

Нарешті, науково-дослідні установи та підприємства України зможуть брати участь у тендерах ЦЕРН та отримувати замовлення на виготовлення високотехнологічного обладнання, що відкриє нові можливості для національного виробника, а також забезпечить приток інвестицій та створення нових робочих місць.

З огляду на величезний науковий потенціал нашої держави, Україні було запропоновано унікальну форму співпраці. З одного боку, Україна стає асоційованим членом ЦЕРН, що дозволяє платити значно менші внески, ніж платять держави-члени. З другого боку, Україна матиме змогу брати участь в усіх формах співробітництва, які можливі для повноправних учасників організації.

         Ухвалене сьогодні рішення Верховної Ради може народити нарешті завтра першого українця – нобелівського лауреата. Приєднання до ЦЕРН розширить можливості наших вчених, дасть їм можливість вчитися і вчити, розробляти і винаходити

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

April 2025
Mo Tu We Th Fr Sa Su
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Близько 1700 студентів і молодих учених …

11-04-2016 Олена - avatar Олена

Близько 1700 студентів і молодих учених взяли участь у BIMCO

У Буковинському державному медичному університеті 6-8 квітня 2016 року відбувся ІІІ Міжнародний медико-фармацевтичний конгрес студентів і молодих учених «Пріоритети та перспективи молодіжної науки», BIMCO 2016. Близько 1700 представників медичних та фармацевтичних...

Пензенская область: власти продолжат эфф…

19-12-2012 Светлана - avatar Светлана

Губернатор Пензенской области Василий Бочкарев рассказал о роли малых инновационных предприятий в экономике региона и о необходимости их развития и поддержки со стороны властей на пресс-конференции с представителями средств массовой...

При Держінформнауки створено Раду молоди…

22-11-2012 user_kiev_3 - avatar user_kiev_3

22.11.2012        Олександр Дуброва Державне агентство з питань науки, інновацій та інформатизації України відповідним своїм наказом від 13.06.2012 №109 "Про Раду молодих учених при Державному агентстві з питань науки, інновацій та...