Рада схвалила новий закон про вищу освіту

    Законом скасовується ступінь кандидата наук, зате вводяться такі ступені вищої освіти: молодший бакалавр, бакалавр, магістр, доктор філософії, доктор наук.

    Крім того, Рада передбачила функціонування Національного агентства щодо забезпечення якості вищої освіти як незалежної організації. Верховна Рада схвалила нову редакцію закону про вищу освіту.

    За прийняття в цілому законопроекту 1187-2 проголосували 276 депутатів при мінімально необхідних 226.  

     Зокрема, парламент встановив п'ять ступенів, підготовку яких здійснюють вищі навчальні заклади: молодший бакалавр, бакалавр, магістр, доктор філософії, доктор наук.

    При цьому парламент визначив, що доктор філософії - це академічна і перша наукова ступінь, яка може виходити на третьому рівні вищої освіти на основі ступеня магістра.

    Крім того, Рада передбачила функціонування Національного агентства щодо забезпечення якості вищої освіти як незалежної, саморегулівної організації, яка формуватиме вимоги до системи забезпечення якості вищої освіти.

    Членами цього агентства будуть всі вузи, незалежно від форми власності.

    Нацагентство формуватиметься з 25 осіб, з яких 2 - делегуються Національною академією наук, по 1 - з кожної Національної галузевої академії наук, 13 - вибираються з'їздами з числа представників вузів (9 - від державних вузів, 1 - від комунальних, 3 - від приватних ), 3 - вибираються спільним представницьким органом Всеукраїнських об'єднань організацій роботодавців, 2 - вибирається з'їздом представників органів студентського самоврядування. Строк повноважень членів агентства - 3 роки.

    Крім цього, парламент встановив, що у всіх вузах має діяти студентське самоврядування, органи якого мають брати участь в управлінні вузами.

    Зокрема, при узгодженні з органами студентського самоврядування повинні будуть прийматися рішення про відрахування студентів та їх відновлення, перекладі, призначення заступника декана факультету, заступника керівника вузу по взаємодії з органами студентського самоврядування.

    Крім того, Рада узаконила зовнішнє незалежне оцінювання знань як елемент системи прийому на навчання до вузів.

    При цьому парламент ухвалив, що прийом на навчання здійснюється за результатами зовнішнього оцінювання з урахуванням середнього балу документа про повну середню освіту.

    Рада також визначила, що навчання у всіх вузах здійснюється державною мовою.

    Однак вуз має право приймати рішення про викладання однієї або декількох дисциплін англійською або інших іноземних мовах, за умови забезпечення знань з відповідної дисципліни також і державною мовою.

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

December 2024
Mo Tu We Th Fr Sa Su
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Представники ДСІВ взяли участь у засідан…

12-10-2015 Олена - avatar Олена

Представники ДСІВ взяли участь у засіданні Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти

7 жовтня 2015 року представники Державної служби інтелектуальної власності України (ДСІВ) були запрошені на засідання Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти. Фахівці ДСІВ разом з Головою Комітету...

Передплата журналу "Проблеми науки…

01-08-2014 Anna - avatar Anna

Передплата журналу "Проблеми науки" на 2014 р.

 Триває подальша передплата журналу "Проблеми науки" на 2014 р. Журнал, зареєстрований ВАК України у галузі економічних наук, є міжгалузевим науково-практичним виданням, призначеним для керівників міністерств, відомств, наукових і навчальних установ,...

В Алтайском крае стартует конкурс иннова…

15-05-2012 user_kiev_3 - avatar user_kiev_3

Конкурс инновационных проектов «Новый Алтай» проводится ежегодно.