Кабінет Міністрів прийняв розпорядження «Про підписання Спільної заяви про співробітництво в галузі розширення дії супутникових систем функціонального доповнення EGNOS на територію України між Урядом України та Європейською Комісією»

KMUКабінет Міністрів на своєму засіданні прийняв розпорядження «Про підписання Спільної заяви про співробітництво в галузі розширення дії супутникових систем функціонального доповнення EGNOS на територію України між Урядом України та Європейською Комісією».

Реалізація проекту EGNOS здійснюється на базі підписаної між Україною та Європейським Союзом Угоди про співробітництво щодо цивільної глобальної навігаційної супутникової системи – «Галілео» (грудень 2005).

Віце-прем'єр-міністру України Олександру Вілкулу надано повноваження на підписання Спільної заяви з Віце-президентом Європейської Комісії, Комісаром з питань промисловості та підприємництва Антоніо Таяні з розширення дії Європейської геостаціонарної навігаційної служби (EGNOS, European Geostationary Navigation Overlay Service) на територію України.

Зона дії EGNOS охоплює всю Європу, північ Африки і невелику європейську частину Росії. Так само, як і WAAS, система складається з мережі наземних станцій, головної станції, яка акумулює інформацію від супутників GPS, ГЛОНАСС і Galileo, і геостаціонарних супутників EGNOS, через які ця інформація транслюється на GPS-приймачі, що підтримують прийом диференційованих поправок.

8 жовтня 2013 року Європейський Союз ратифікував угоду з Україною про співробітництво у сфері супутникової навігаційної системи «Галілео».

Система EGNOS поки не має наземних станцій в Україні. Тому сигнал супутників добре приймається у Західній Україні від станцій, розташованих у Польщі, але він практично недоступний у Центральній та Східній Україні.

Опрацювання питання поширення EGNOS на територію України передбачено також Планом першочергових заходів щодо інтеграції України до Європейського Союзу на 2013 рік.

Європейський Союз виділив грант розміром у 1,45 млн. євро для реалізації спільного українсько-іспанського twinning-проекту в сфері освоєння космосу, а саме: дистанційного зондування Землі та розширення системи супутникової навігації EGNOS/Galileo.

Представником України в цьому проекті є Державне космічне агентство України, а європейську сторону представляє Національний інститут аерокосмічних технологій (INTA, Іспанія).

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

April 2025
Mo Tu We Th Fr Sa Su
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

До 01.02.2015: Подача заявки за програмо…

31-12-2014 Anna - avatar Anna

До 01.02.2015: Подача заявки за програмою «Наука заради миру та безпеки»

В рамках поглиблення співробітництва з НАТО за програмою «Наука заради миру та безпеки» (НЗМБ) та в умовах необхідності посилення спроможностей України в оборонно-безпековій сфері з огляду на триваючу агресію з...

Міжнародна науково-практична конференція…

29-01-2014 Anna - avatar Anna

Міжнародна науково-практична конференція «Продовольчі ресурси: проблеми і перспективи»

23 квітня 2014 р. в Інституті продовольчих ресурсів НААН відбудеться ІІ Міжнародна науково-практична конференція «ПРОДОВОЛЬЧІ РЕСУРСИ: ПРОБЛЕМИ І ПЕРСПЕКТИВИ». Мета конференції: обґрунтування теоретико-методологічних аспектів та проблем ефективності ринків харчової індустрії. Популяризація...

Конференція MELPRO

14-03-2014 Anna - avatar Anna

Конференція MELPRO

       18-21 травня 2014 в Празі (Чехія) пройде конференція MELPRO, присвячена мембранним і електромембранним процесам. Мета конференції - обмін інформацією між вченими-розробниками мембранних процесів і виробниками, що застосовують мембранні процеси...