Кабінет Міністрів прийняв розпорядження «Про підписання Спільної заяви про співробітництво в галузі розширення дії супутникових систем функціонального доповнення EGNOS на територію України між Урядом України та Європейською Комісією»

KMUКабінет Міністрів на своєму засіданні прийняв розпорядження «Про підписання Спільної заяви про співробітництво в галузі розширення дії супутникових систем функціонального доповнення EGNOS на територію України між Урядом України та Європейською Комісією».

Реалізація проекту EGNOS здійснюється на базі підписаної між Україною та Європейським Союзом Угоди про співробітництво щодо цивільної глобальної навігаційної супутникової системи – «Галілео» (грудень 2005).

Віце-прем'єр-міністру України Олександру Вілкулу надано повноваження на підписання Спільної заяви з Віце-президентом Європейської Комісії, Комісаром з питань промисловості та підприємництва Антоніо Таяні з розширення дії Європейської геостаціонарної навігаційної служби (EGNOS, European Geostationary Navigation Overlay Service) на територію України.

Зона дії EGNOS охоплює всю Європу, північ Африки і невелику європейську частину Росії. Так само, як і WAAS, система складається з мережі наземних станцій, головної станції, яка акумулює інформацію від супутників GPS, ГЛОНАСС і Galileo, і геостаціонарних супутників EGNOS, через які ця інформація транслюється на GPS-приймачі, що підтримують прийом диференційованих поправок.

8 жовтня 2013 року Європейський Союз ратифікував угоду з Україною про співробітництво у сфері супутникової навігаційної системи «Галілео».

Система EGNOS поки не має наземних станцій в Україні. Тому сигнал супутників добре приймається у Західній Україні від станцій, розташованих у Польщі, але він практично недоступний у Центральній та Східній Україні.

Опрацювання питання поширення EGNOS на територію України передбачено також Планом першочергових заходів щодо інтеграції України до Європейського Союзу на 2013 рік.

Європейський Союз виділив грант розміром у 1,45 млн. євро для реалізації спільного українсько-іспанського twinning-проекту в сфері освоєння космосу, а саме: дистанційного зондування Землі та розширення системи супутникової навігації EGNOS/Galileo.

Представником України в цьому проекті є Державне космічне агентство України, а європейську сторону представляє Національний інститут аерокосмічних технологій (INTA, Іспанія).

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

December 2024
Mo Tu We Th Fr Sa Su
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

ЄС BILAT-UKR*AINA: літня школа для молод…

16-06-2014 Anna - avatar Anna

ЄС BILAT-UKR*AINA: літня школа для молодих вчених

        До уваги науковців – проект ЄС BILAT-UKR*AINA проводить 15-18 вересня 2014 року літню школу для молодих вчених. Мета літньої школи - забезпечити комплексний тренінг з розвитку проектів, менеджменту та...

XIV international scientific conference …

05-12-2012 user_kiev_3 - avatar user_kiev_3

4-5 December 2012, St. Petersburg, Russia XIV международная научно-практическая конференция "Фундаментальные и прикладные исследования, разработка и применение высоких технологий в промышленности и экономике" (Научно-технологические, экономические, финансовые и юридические аспекты, правовая защита...

Всеармійський конкурс «Кращий винахід – …

26-10-2015 Олена - avatar Олена

Всеармійський конкурс «Кращий винахід – 2015» завершено!

22 жовтня 2015 року в київському Будинку офіцерів Центральний науково-дослідний інститут озброєння та військової техніки Збройних Сил України (ЗС) урочисто нагородив переможців традиційного Всеармійського конкурсу «Кращий винахід року».