Володимир Семиноженко: Нова редакція закону про наукову діяльність підвищить інноваційну сприйнятливість економіки

     Нова редакція Закону "Про наукову і науково-технічну діяльність", яка зараз проходить громадського обговорення, покликана підвищити інноваційну сприйнятливість економіки, заявив Голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації Володимир Семиноженко в інтерв'ю газеті «Дзеркало тижня». 

   За його словами, закон "Про наукову і науково-технічну діяльність" - у багатьох моментах закон прямої дії, але разом з цим, він є стратегією розвитку законодавства у сфері науки.

    Голова Дежінформнауки зазначив, з моменту прийняття цього закону минуло вже 15 років, і багато положень потребують оновлення з урахуванням сучасних реалій. «Щоб урегулювати проблемні питання у сфері наукової і науково-технічної діяльності, Держінформнауки за участю широкої наукової спільноти розробило проект закону в новій редакції. Це не тільки осучаснить чинний закон, а й дозволить створити законодавчу базу для комерціалізації результатів інтелектуальної діяльності науковими організаціями», - зазначив Володимир Семиноженко.

    Він наголосив, що крім внесення змін практично в усі розділи, у документі з'явилися нові статті та положення. Так, для доступу вчених до унікального обладнання законодавством закріплюється створення центрів колективного користування науковим обладнанням. Створюються правові основи для нової форми наукової діяльності — державних ключових лабораторій. Передбачено створення Державного фонду прикладних досліджень, який із допомогою грантів підтримуватиме прикладні наукові дослідження та розробки, спрямовані на створення нових конкурентоспроможних технологій. Є ряд новацій у питаннях фінансування і соціальної підтримки наукових кадрів, зокрема молодих учених.

   Також у законопроекті чіткіше сформульовано деякі поняття та терміни. «До речі, словосполучення "реформа науки" — неправильне і, по суті, навіть шкідливе. Правильно — реформа організації науки, реформа управління наукою. Сучасні дослідження в таких галузях, як імунобіотехнології, матеріалознавство, комп'ютерні науки, потребують великих колективів. А на сьогодні в законодавстві немає навіть поняття "науково-технічні" або "науково-технологічні комплекси". На превеликий жаль, у Господарському та Адміністративному кодексах не передбачена можливість об'єднання державних наукових установ і підприємств у кластери з єдиною політикою, єдиною радою директорів, єдиним виконавчим органом», - зазначив В.Семиноженко.

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

May 2025
Mo Tu We Th Fr Sa Su
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

«Дніпровська орбіта» у пошуках нових пер…

10-11-2014 Anna - avatar Anna

«Дніпровська орбіта» у пошуках нових перспектив космічної галузі

 5-7 листопада 2014 року за участі представників Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара проходили наукові читання «Дніпровська орбіта», які є щорічною подією у житті космічної галузі України. Захід організований Державним...

Китайські космонавти проведуть стикуванн…

20-06-2012 Светлана - avatar Светлана

Три китайські космонавта на борту космічного апарату "Шеньчжоу-9" готуються до стикування з орбітальним модулем "Тяньгун-1", наміченого на сьогоднішній ранок, повідомляють закордонні ЗМІ.

Обговорено проект "Херсонська ініці…

20-10-2012 Олена - avatar Олена

19.10.2012 | 10:10 Херсонська ОДА З метою обговорення формування моделі розвитку Херсонської області на основі сучасних наукових досягнень 8 жовтня 2012 року в приміщенні обласної державної адміністрації відбулася зустріч з представниками творчої...