Володимир Семиноженко: Завдяки державній підтримці Україна поліпшила свій рейтинг за рівнем розвитку ІКТ

Semynogenko
У поточному році Україна ще на одну сходинку піднялася у розвитку інформаційних і комунікаційних технологій (ІКТ). Так, згідно зі звітом «Вимірювання інформаційного суспільства» Міжнародного Союзу Електрозв'язку (МСЕ) ООН, Україна займає 68 місце в світі з розвитку ІКТ. Усього рейтинг охоплює 157 країн. Лідирує вже третій рік поспіль Корея, на 2-у місці Швеція, Ісландія на 3-у. США перебуває на 17-у місці індексу ІКТ, Польща - на 37-у місці. Росія в рейтингу на 40-у місці.

«У поточному році наша держава на позицію поліпшило свій показник: у 2012 році Україна була на 69 місці. Звичайно ж, наша мета - вийти в лідери за всіма критеріями, і зараз для цього проводиться величезна робота, - сказав Голова Держінформнауки Володимир Семиноженко. - Головне, що Уряд, Парламент і експерти демонструють повне розуміння необхідності законодавчих змін з метою створення сприятливих умов для розвитку національного ІТ-сектору».

Він додав, що розвиток інформаційного суспільства та інформаційно-комунікаційних технологій віднесено до стратегічних напрямків, визначених Президентом України.

За словами Голови Держінформнауки, за останній час Кабінет Міністрів прийняв ряд дуже важливих рішень, що стосуються розвитку ІКТ. Мова йде і про спрощення ведення бізнесу, зокрема оподаткування, та підготовку фахівців для ІТ-галузі. Особливу увагу Уряд приділив поліпшенню якості і кількості підготовки ІТ-фахівців, які випускаються вітчизняними навчальними закладами. Зокрема, Кабінет Міністрів у два рази збільшив обсяг держзамовлення на підготовку студентів для високотехнологічних галузей економіки.

Володимир Семиноженко підкреслив, що індекс ІКТ залежить від трьох груп показників. Перша група - доступ до інформаційно-комунікаційних технологій (кількість фіксованих телефонів на 100 сімей, мобільні телефони на 100 жителів, ємність зовнішніх каналів на 1 користувача Інтернету, кількість комп'ютерів на 100 чоловік, кількість Інтернет-користувачів на 100 осіб). Друга - використання ІКТ (кількість індивідуальних комп'ютерів, фіксований широкосмуговий доступ на 100 жителів, мобільний широкосмуговий доступ на 100 жителів), а третя - навички використання ІКТ.

За результатами 1 півріччя в Україні абонентами Інтернет є 5,7 млн. осіб, з них 3,8 млн. це абоненти широкосмугового доступу.

У теж час в Україні існує проблема мобільного широкосмугового доступу на базі впровадження технологій мобільного зв'язку третього і четвертого поколінь.

Ця проблема належить до стримуючих чинників впровадження технологій електронного уряду в Стратегії розвитку інформаційного суспільства, яка була затверджена в травні 2013 року Кабінетом Міністрів України.

У даний час в більшості країн світу, в тому числі і в країнах Європейського Союзу, СНД, а також країнах Азії і Африки повсюдно впроваджується третє покоління зв'язку (3G) в діапазоні 2100 МГц і на законодавчому рівні затверджена технологічна нейтральність для діапазонів 900/1800 МГц, що дозволило забезпечити надання послуг доступу за технологією 3G або 4G (LTE).

Тому зусилля Уряду направлені також на вирішення цієї проблеми. Для чого планується проведення науково-технічних досліджень електромагнітної сумісності користувачів в смузі частот, яка виділена для технологій мобільного зв'язку третього і четвертого поколінь, внесення змін до Плану використання радіочастотного ресурсу, що забезпечить розвитку країни на основі добросовісної конкуренції. Також триває підготовка до адаптації законодавства України до Європейського законодавства в частині Директиви 2002/21/ЕС про спільні правові рамки для електронних комунікаційних мереж та послуг.

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

May 2025
Mo Tu We Th Fr Sa Su
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Академіка Б.Є. Патона обрано президентом…

16-04-2015 Anna - avatar Anna

Академіка Б.Є. Патона обрано президентом Національної академії наук України

16 квітня 2015 року відбулися вибори президента Національної академії наук України. Загальними зборами усіх чотирнадцяти відділень Академії кандидатом на посаду президента НАН України було висунуто академіка Бориса Євгеновича Патона. Згідно з...

Відбувся пуск ракети-носія "Союз-ФГ…

23-10-2012 Олена - avatar Олена

23 жовтня 2012 року о 13:51 за київським часом з пускового майданчика №31 космодрому Байконур проведено пуск пілотованої ракети-носія «Союз-ФГ» (виріб 11А511У-ФГ).

Триває прийом заявок на щорічний конкурс…

02-02-2012 user_kiev_3 - avatar user_kiev_3

До 31 березня 2012 року триває прийом заявок на черговий щорічний конкурс за Програмою імені Фулбрайта для молодих науков- ців - Fulbright Faculty Development Program.