У поточному році Україна ще на одну сходинку піднялася у розвитку інформаційних і комунікаційних технологій (ІКТ). Так, згідно зі звітом «Вимірювання інформаційного суспільства» Міжнародного Союзу Електрозв'язку (МСЕ) ООН, Україна займає 68 місце в світі з розвитку ІКТ. Усього рейтинг охоплює 157 країн. Лідирує вже третій рік поспіль Корея, на 2-у місці Швеція, Ісландія на 3-у. США перебуває на 17-у місці індексу ІКТ, Польща - на 37-у місці. Росія в рейтингу на 40-у місці.
«У поточному році наша держава на позицію поліпшило свій показник: у 2012 році Україна була на 69 місці. Звичайно ж, наша мета - вийти в лідери за всіма критеріями, і зараз для цього проводиться величезна робота, - сказав Голова Держінформнауки Володимир Семиноженко. - Головне, що Уряд, Парламент і експерти демонструють повне розуміння необхідності законодавчих змін з метою створення сприятливих умов для розвитку національного ІТ-сектору».
Він додав, що розвиток інформаційного суспільства та інформаційно-комунікаційних технологій віднесено до стратегічних напрямків, визначених Президентом України.
За словами Голови Держінформнауки, за останній час Кабінет Міністрів прийняв ряд дуже важливих рішень, що стосуються розвитку ІКТ. Мова йде і про спрощення ведення бізнесу, зокрема оподаткування, та підготовку фахівців для ІТ-галузі. Особливу увагу Уряд приділив поліпшенню якості і кількості підготовки ІТ-фахівців, які випускаються вітчизняними навчальними закладами. Зокрема, Кабінет Міністрів у два рази збільшив обсяг держзамовлення на підготовку студентів для високотехнологічних галузей економіки.
Володимир Семиноженко підкреслив, що індекс ІКТ залежить від трьох груп показників. Перша група - доступ до інформаційно-комунікаційних технологій (кількість фіксованих телефонів на 100 сімей, мобільні телефони на 100 жителів, ємність зовнішніх каналів на 1 користувача Інтернету, кількість комп'ютерів на 100 чоловік, кількість Інтернет-користувачів на 100 осіб). Друга - використання ІКТ (кількість індивідуальних комп'ютерів, фіксований широкосмуговий доступ на 100 жителів, мобільний широкосмуговий доступ на 100 жителів), а третя - навички використання ІКТ.
За результатами 1 півріччя в Україні абонентами Інтернет є 5,7 млн. осіб, з них 3,8 млн. це абоненти широкосмугового доступу.
У теж час в Україні існує проблема мобільного широкосмугового доступу на базі впровадження технологій мобільного зв'язку третього і четвертого поколінь.
Ця проблема належить до стримуючих чинників впровадження технологій електронного уряду в Стратегії розвитку інформаційного суспільства, яка була затверджена в травні 2013 року Кабінетом Міністрів України.
У даний час в більшості країн світу, в тому числі і в країнах Європейського Союзу, СНД, а також країнах Азії і Африки повсюдно впроваджується третє покоління зв'язку (3G) в діапазоні 2100 МГц і на законодавчому рівні затверджена технологічна нейтральність для діапазонів 900/1800 МГц, що дозволило забезпечити надання послуг доступу за технологією 3G або 4G (LTE).
Тому зусилля Уряду направлені також на вирішення цієї проблеми. Для чого планується проведення науково-технічних досліджень електромагнітної сумісності користувачів в смузі частот, яка виділена для технологій мобільного зв'язку третього і четвертого поколінь, внесення змін до Плану використання радіочастотного ресурсу, що забезпечить розвитку країни на основі добросовісної конкуренції. Також триває підготовка до адаптації законодавства України до Європейського законодавства в частині Директиви 2002/21/ЕС про спільні правові рамки для електронних комунікаційних мереж та послуг.