Оголошується конкурс проектів для включення в новий етап цільової комплексної програми наукових досліджень «Надійність і довговічність матеріалів, конструкцій, обладнання та споруд» (Ресурс-2)

anons

Президія НАН України та наукова рада цільової комплексної програми наукових досліджень «Надійність і довговічність матеріалів, конструкцій, обладнання та споруд» (Ресурс-2) повідомляють, що згідно з постановою Президії НАН України від 16.12.2015 № 293 оголошується конкурс проектів для включення в новий етап програми. У конкурсі можуть брати участь інститути НАН України.

Загальні положення

Програма відповідає пріоритетним напрямам розвитку науки і техніки, затверджених Законом України «Про пріоритетні напрями розвитку науки і техніки», та пріоритетним тематичним напрямам наукових досліджень і науково-технічних розробок, затверджених відповідною Постановою Кабінету Міністрів України від 7 вересня 2011р, № 942, а також актуальним та перспективним напрямам наукових досліджень, визначених рішеннями Президії НАН України.

За оцінкою спеціалістів, технічний стан споруд, конструкцій, обладнання та інженерних мереж в основних галузях економіки досяг критичної межі, що загрожує її сталому функціонуванню, підвищує імовірність виникнення аварій і надзвичайних ситуацій техногенного характеру. З огляду на надзвичайно низькі темпи відновлення першочерговим завданням є забезпечення надійної експлуатації наявного фонду споруд і конструкцій. Особливої актуальності набувають питання управління експлуатаційною надійністю та довговічністю відповідальних об’єктів шляхом визначення їх технічного стану і залишкового ресурсу та встановлення науково обґрунтованих строків експлуатації.

Вирішенню цих проблем присвячена зазначена програма.

Мета програми:

створення нових матеріалів з подовженим ресурсом роботи, розроблення наукових положень управління надійністю і довговічністю відповідальних об’єктів, створення ефективних методів, технічних засобів і технологій для оцінки і подовження ресурсу обладнання провідних галузей промисловості, нафто- і газопроводів, мостів, будівельних і транспортних конструкцій.

Пріоритетні напрями досліджень:

  • створення нових матеріалів з високими механічними, термічними, триботехнічними характеристиками для екстремальних умов експлуатації;
  • розвиток наукових підходів для оцінки технічного стану та обґрунтування безпечного терміну експлуатації об’єктів підвищеної небезпеки на території України;
  • розробка методів і нових технічних засобів неруйнівного контролю матеріалів і виробів, а також створення систем неперервної діагностики особливо небезпечних об’єктів тривалої експлуатації;
  • створення ефективних технологій для підвищення надійності та довговічності обладнання атомної і теплової енергетики, трубопроводів, мостів, будівельних, промислових і транспортних конструкцій;
  • підготовка нормативних документів і технічних рекомендацій з питань оцінки і подовження ресурсу об’єктів тривалої експлуатації.

Під час підготовки проектів на конкурс доцільно надавати перевагу крупним комплексним проектам з пріоритетних напрямів досліджень проблем продовження ресурсу відповідальних об’єктів та проектам, які вже мають замовників або у фінансуванні яких беруть участь промислові підприємства.

Структура програми

Структура програми відповідає пріоритетним напрямам наукових досліджень. Програма містить 9 розділів:

1. Розробка методологічних основ оцінки і подовження ресурсу конструктивних елементів об’єктів підвищеної небезпеки та авіакосмічної техніки.

Керівник розділу – член-кореспондент НАН В.В. Харченко.

2. Розробка методів і нових технічних засобів неруйнівного контролю та діагностики стану матеріалів і виробів тривалої експлуатації.

Керівник розділу – академік НАН України З.Т. Назарчук.

3. Розробка методів захисту від корозії елементів конструкцій об’єктів тривалої експлуатації.

Керівник розділу – член-кореспондент НАН України В.І. Похмурський

4. Розробка ефективних методів оцінки та подовження ресурсу об’єктів атомної енергетики.

Керівник розділу – член-кореспондент НАН України В.М. Воєводін.

5. Підвищення надійності та подовження ресурсу енергетичного обладнання і систем.

Керівник розділу – академік НАН України А.А. Долінський.

6. Створення систем моніторингу технічного стану трубопроводів і об’єктів газо- та нафтопереробної промисловості.

Керівник розділу – член-кореспондент НАН України А.Я. Красовський.

7. Підвищення надійності та подовження ресурсу мостів, будівельних, промислових і транспортних конструкцій.

Керівник розділу – академік НАН України Л.М. Лобанов.

8. Розробка технологій ремонту та відновлення елементів конструкцій об’єктів підвищеної небезпеки з метою подовження терміну їх експлуатації.

Керівник розділу – академік НАН України К.А. Ющенко.

9. Матеріали з подовженим ресурсом роботи для екстремальних умов експлуатації.

Керівник розділу – академік НАН України Ю.М. Солонін.

Пропозиції щодо проектів для участі у конкурсі слід подавати за формою згідно з додатком – за адресою:

у письмовий формі (2 примірники) і електронний файл надіслати за адресою: 03680, Київ 150, МСП, вул. Боженка, 11, корп 4, кімн. 1409 Н.І. Олійник (тел.: (044) 205-23-61, внутр.: 73-61, моб.: (066) 104-99-55; е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.), та в електронній формі (файл) надіслати вченому секретарю О.Г. Касаткіну (E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. , тел.: (044) 200-61-96)).

ТЕРМІН ПОДАЧІ ПРОПОЗИЦІЙ – ДО 29 ЛЮТОГО 2016 РОКУ.

ФОРМА ЗАПИТУ ДОДАЄТЬСЯ

 

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

November 2024
Mo Tu We Th Fr Sa Su
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Дайджест новин в сфері науки та інноваці…

22-04-2014 Олена - avatar Олена

Дайджест новин в сфері науки та інновацій за 18.04.-23.04.2014 СКАЧАТИ Дайджест новин у сфері науки та інновацій – це збірник останніх новин у сфері науки та інновацій, які відбулися в Україні та...

Virgin и Роснано создали совместный инве…

31-10-2012 Олена - avatar Олена

 31.10.12 10:33 Роснано объявляет о создании нового инвестиционного фонда для поддержки компаний, работающих в области оптимизации энергопотребления и возобновляемой энергетики. Объем обязательств по финансированию фонда составляет 200 миллионов долларов. Его офисы...

Науці важливо відчувати інтерес виробник…

28-09-2012 Светлана - avatar Светлана

Делегація українських вчених відвідала Париж, де взяла участь у спільному засіданні з французькими колегами з Національного центру наукових досліджень (CNRS), відвідала Інститут молекулярної хімії і матеріалів та Університет Париж-Південь.