До 01.11.2015. НАН України оголошує конкурс на здобуття премій імені видатних учених України у 2015 році

KonkursЗ метою відзначення вчених, які опублікували найкращі наукові праці, здійснили винаходи і відкриття, що мають важливе значення для розвитку науки і економіки України, Національна академія наук України присуджує премії імені видатних учених України.

* * *

1. У конкурсі на здобуття премій імені видатних учених можуть брати участь:

а) дійсні члени і члени-кореспонденти НАН України незалежно від місця їх постійної роботи;

б) окремі особи, які працюють у наукових установах, вищих навчальних закладах, на підприємствах і в організаціях, розташованих на території України;

в) колективи авторів, які виконали запропоновану на здобуття премії роботу, якщо більшість авторів працює в установах, передбачених підпунктом “б” цього пункту.

2. Право висунути роботи на здобуття іменних премій надається:

а) дійсним членам і членам-кореспондентам НАН України;

б)науковим установам, вищим навчальним закладам, дослідним лабораторіям і станціям, конструкторським бюро;

в)науково-технічним радам міністерств і відомств України;

г)науковим радам з проблем науки;

д)технічним радам промислових підприємств;

є)науковим та інженерно-технічним асоціаціям і товариствам.

3. Колектив, висунений на здобуття іменної премії, повинен включати лише основних авторів, чий внесок був найвагомішим. Загальне число авторів не повинно перевищувати трьох осіб. До складу авторського колективу не включаються особи, які вже були раніше удостоєні цієї іменної премії.

4. На здобуття іменних премій можуть бути висунені:

  • наукові праці лише після того, як мине не менше 6 місяців, але не більше 5 років після їх опублікування;
  • винаходи й відкриття – після їх впровадження у народне господарство.

5. Граничний термін подання роботи на конкурс – 1 листопада 2015 р.

6. Організації та окремі особи, які висунули наукову працю на здобуття іменної премії, подають її до відповідного відділення НАН України на бланку організації з написом “На здобуття премії імені ...”:

а)опубліковану працю (серію праць) або матеріали про наукове відкриття (винахід);

б)анотацію, що включає наукову характеристику праці та висновки щодо її значення для розвитку науки і народного господарства (українською мовою);

в)копії авторських свідоцтв та посвідчень про відкриття;

г)у відповідних випадках документи про впровадження роботи у народне господарство (копії постанов, наказів, актів та довідок про техніко-економічні показники впровадження);

д)акти випробувань (для нових конструкцій машин, технологічних процесів тощо);

є)відгуки наукової громадськості, преси про роботу;

ж)детальну довідку у відсотково-цифровій формі про творчий внесок кожного члена авторського колективу у висунену на конкурс роботу. Довідка складається окремо на кожного автора і підписується керівником установи за місцем роботи автора та скріплюється гербовою печаткою;

з)біографічні відомості про автора (авторів) (прізвище, ім’я, по батькові, рік та місяць народження, спеціальність, почесне звання, вчений ступінь, вчене звання, посада, службова та домашня адреси, службовий та домашній телефони; ідентифікаційний код автора) у 2 примірниках, підписані ним, а їх відповідність засвідчена керівництвом і гербовою печаткою установи за місцем роботи, а також кольорове персональне фото 9 х 12 у паперовому та електронному вигляді.

Усі матеріали подаються у двох ідентично оформлених примірниках на адресу: 01601, м. Київ, вул. Володимирська, 54, Президія Національної академії наук України (телефони для довідок: 8(044) 239-64-24; 8(044) 239-64-63).

На конкурс не приймаються роботи, які були удостоєні Державної премії України, іменних премій Російської АН, НАН України і галузевих академій країн СНД або спеціальних премій інших відомств, що присуджуються за конкурсами.

Не приймаються на конкурс і збірники наукових праць більш ніж трьох авторів.

ОГОЛОШУЄТЬСЯ КОНКУРС НА ТАКІ ПРЕМІЇ:

1. Премія імені М.П.Барабашова - за видатні наукові роботи в галузі фізики планет, зірок і галактик (Відділення фізики і астрономії НАН України).

2. Премія імені О.О.Богомольця - за видатні наукові роботи в галузі фізіології та патофізіології (Відділення біохімії, фізіології і молекулярної біології НАН України).

3. Премія імені О.І.Бродського - за видатні наукові роботи в галузі теорії хімічної будови, кінетики і реакційної здатності (Відділення хімії НАН України).

4. Премія імені В.М.Глушкова - за видатні досягнення в галузі кібернетики, загальної теорії обчислювальних машин і систем (Відділення інформатики НАН України).

5. Премія імені О.М.Динника - за видатні наукові роботи в галузі механіки і машинобудування (Відділення механіки НАН України).

6. Премія імені М.М.Доброхотова - за видатні наукові роботи в галузі металургії та матеріалознавства (Відділення фізико-технічних проблем матеріалознавства НАН України).

7. Премія імені Д.К.Заболотного - за видатні наукові роботи в галузі мікробіології, вірусології, епідеміології (Відділення біохімії, фізіології і молекулярної біології НАН України).

8. Премія імені М.М.Крилова - за видатні наукові роботи в галузі нелінійної механіки та прикладної математики (Відділення математики НАН України).

9. Премія імені А.Ю.Кримського - за видатні наукові праці в галузі сходознавства (Відділення історії, філософії та права НАН України).

10. Премія імені Г.В.Курдюмова - за видатні роботи в галузі фізики металів та фізичного матеріалознавства (Відділення фізики і астрономії НАН України);

11. Премія імені М.О.Лаврентьєва - за видатні наукові роботи в галузі математики (Відділення математики НАН України).

12. Премія імені Ю.О.Митропольського - за видатні наукові роботи в галузі математики та нелінійної механіки (Відділення математики НАН України).

13. Премія імені С.І.Пекаря - за видатні наукові роботи в галузі теорії твердого тіла (Відділення фізики і астрономії НАН України).

14. Премія імені О.О.Потебні - за видатні наукові роботи в галузі мовознавства, філософії, мови та народної творчості (Відділення літератури, мови та мистецтвознавства НАН України).

15. Премія імені К.Д.Синельникова - за видатні роботи в галузі ядерної фізики (Відділення ядерної фізики та енергетики НАН України).

16. Премія імені В.І.Трефілова – за видатні роботи у галузі фізики міцності і пластичності матеріалів (Відділення фізико-технічних проблем матеріалознавства НАН України).

17. Премія імені М.І.Туган-Барановського – за видатні наукові роботи в галузі економіки (Відділення економіки НАН України).

18. Премія імені П.А.Тутковського - за видатні наукові досягнення в геології, географії, океанології, геоекології, кліматології та метеорології (Відділення наук про Землю НАН України).

19. Премія імені М.Г.Холодного - за видатні наукові роботи в галузі ботаніки, фізіології та екології рослин (Відділення загальної біології НАН України).

20. Премія імені В.М.Хрущова - за видатні наукові роботи в галузі електроенергетики та електротехніки (Відділення фізико-технічних проблем енергетики НАН України).

21. Премія імені Д.Ф.Чеботарьова - за видатні роботи в галузі геронтології та геріатрії (Відділення біохімії, фізіології і молекулярної біології НАН України).

22. Премія імені Ф.І.Шміта – за видатні наукові роботи в галузі мистецтвознавства і культурології (Відділення літератури, мови та мистецтвознавства НАН України).

23. Премія імені Л.В.Шубникова – за видатні роботи у галузі експериментальної фізики (Відділення фізики і астрономії НАН України);

24. Премія імені М.К.Янгеля - за видатні досягнення в галузі прикладної і технічної механіки та ракетно-космічної техніки (Відділення механіки НАН України).

25. Премія імені Ф.Г.Яновського - за видатні наукові роботи в галузі терапії, клінічної бактеріології та імунології (Відділення біохімії, фізіології і молекулярної біології НАН України).

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

April 2024
Mo Tu We Th Fr Sa Su
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Curiosity здійснив успішну посадку на по…

16-08-2012 user_kiev_3 - avatar user_kiev_3

Космічний апарат MSL Curio-sity зранку у понеділок, 6 серпня, здійснив посадку на Марс. Трансляція посадки у прямому ефірі велася на сайті NASA. Апарат приземлився у кратері Гейла.

Дайджест новин в сфері науки та інноваці…

24-03-2015 Олена - avatar Олена

Дайджест новин в сфері науки та інновацій за 20.03.-24.03.2015 СКАЧАТИ Дайджест новин у сфері науки та інновацій – це збірник останніх новин у сфері науки та інновацій, які відбулися в Україні та...

'Protein Engineering: New Approaches and…

28-12-2012 Светлана - avatar Светлана

An event entitled 'Protein Engineering: New Approaches and Applications' will be held from 10 to 12 April 2013 in Chester, UK.