3 лютого 2015 року відбувся підсумковий семінар за результатами виконання проектів цільового тематичного конкурсу Проблемної ключової лабораторії фізики високих енергій (Ф58) Державного фонду фундаментальних досліджень.
Представники НЦ "Харківський фізико-технічний інститут", Інституту теоретичної фізики ім. М.М. Боголюбова НАН України, Інституту сцинтиляційних матеріалів НАН України, ТОВ ,,Світлодіодні технології Україна", Інституту ядерних досліджень НАН України, Інституту прикладної фізики НАН України представили звітні презентації за результатами роботи над конкурсними проектами.
В ході роботи семінару було представлено роботи за темами:
Національний НЦ «Харківський фізико-технічний інститут»:
1. «Участь в сервісному обслуговуванні адронного калориметра детектора СМS і його модернізації для умов підвищеної світимості Великого адронного колайдера»
2. «Обробка даних з Великого адронного колайдера грід-інфраструктури експерименту СМS»
3. «Дослідження просторово-часової еволюції квантово-електродинамічних процесів при високих енергіях в кристалічних та аморфних мішенях. Теорія та експеримент ЦЕРН NA63”
Інститут сцинтиляційних матеріалів НАН України (ІСМА):
1. «Поліпшення властивостей радіаційно-стійкого пластмасового сцинтилятору»
2. «Пошук нових неорганічних сцинтиляційних матеріалів для використання в детекторах ВАК із збільшеною світимістю»
3. «Механізми впливу високих доз іонізуючих випромінювань на сцинтиляційні і оптичні властивості нових типів органічних детекторів»
ТОВ «Світлодіодні технології Україна»(ТОВ СТУ)
«Розробка, моделювання та дослідження новітніх конструктивно-технологічних рішень детекторних модулів для систем детектування експериментів у галузі фізики високих енергій»
Інститут теоретичної фізики ім.М.М.Боголюбова НАН України
«Дослідження сильновзаємодіючої матерії,що утворюється в зіткненнях адронів та ядер при високих енергіях на прискорювачах ЦЕРН»
Інститут прикладної фізики НАН України
«Дослідження фізичних факторів,що впливають на виникнення високо вакуумних пробоїв в структурах CLIC при градієнтах прискорюючих полів до 100 МВ на метр»
Інститут ядерних досліджень НАН України
«СР симетрія рідкісних мод розпаду важких мезонів в експерименті LHCb»
Доповідачі докладно розповіли про мету та результати виконання проектів, співпрацю з проектами ЦЕРН, а також технічні деталі, такі як: база досліджень, програмне та апаратне забезпечення для реалізації поставлених задач.
Також було наголошено на вагомості публікацій виконаних за результатами роботи над проектами, що стане предметом наукометричних досліджень ДФФД.
Організація заходу та представлені проекти отримали схвальні відгуки присутніх експертів та міжнародних експертів, що спостерігали за доповідями он-лайн.