За підтримки Держінформнауки в Україні стартує конкурс-хакатон електронних сервісів для громадян

Громадянська платформа SocialBoost за підтримки компанії «Майкрософт Україна» та Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації оголосила про запуск всеукраїнського конкурсу-хакатону, спрямованого на створення суспільно корисних сервісів на основі урядових державних даних. Громадські активісти, молоді підприємці та розробники з усієї України, використовуючи сучасні технології, зможуть запропонувати свої рішення у таких категоріях:

- прозорість влади: веб-проекти, метою яких є контроль за результативністю діяльності органів влади;

- взаємодія держави та громадян: сервіси, що допомагають центральним та муніципальним органам влади ефективніше забезпечувати суспільні та особисті потреби громадян;

- кризові рішення, що допомагатимуть врятувати життя та майно громадян у випадках надзвичайних ситуацій (війна, масові конфлікти, природні катастрофи тощо).

«Для України зараз настав новий час - це час можливостей, у тому числі для IT-спільноти. SocialBoost закликає громадських активістів, міських хакерів, професійних розробників та дизайнерів до розробки інноваційних веб- та мобільних сервісів для держави та для громадян. В Україні електронне урядування мають створити люди, а ми їм допоможемо експертизою, пошуком ресурсів та партнерств», – запевнив Денис Гурський, засновник громадянської платформи SocialBoost

На сьогоднішній день розрізнені урядові дані, які знаходяться у відкритому доступі, важко використовувати чи навіть знайти. У зв’язку із цим, Державне агентство з питань науки, інновацій та інформатизації України та компанія «Майкрософт Україна» підписали Меморандум, в рамках якого у квітні цього року відбудеться запуск Єдиного державного порталу відкритих урядових даних. Українські розробники та активісти зможуть використовувати зібрані та систематизовані на цьому порталі набори картографічних, метеорологічних, юридичних, фінансових, транспортних, демографічних, культурних, соціальних та інших даних для створення соціально корисних сервісів.

«Майдан довів, що абсолютно новий рівень прозорості та відкритості влади можливий лише за умови співпраці з громадянським суспільством та врахуванням їхніх пропозицій. Оскільки ми живемо в світі технологій, комунікація з IT-спеціалістами та креативним класом молоді, які мають громадянську позицію, є головною умовою залучення громадських Інтернет-проектів для успіху розбудови якісно нової держави»,– коментує Володимир Семиноженко, Голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України

«Ініціатива активістів та ІТ-професіоналів особливо необхідна для розвитку тієї України, в якій нам буде комфортно жити та працювати. Окрім того, відкриття урядових даних в Україні стимулюватиме ріст ринку сервісів для громадян, який у Європейському Союзі уже оцінюється більше ніж у 60 мільярдів євро на рік. Українські розробники також бачать перспективу цього напрямку в Україні і для його розвитку «Майкрософт Україна» надає як консалтингову та організаційну підтримку, так і програмне забезпечення», – коментує Дмитро Шимків, генеральний директор «МайкрософтУкраїна».

SocialBoost уже другий рік поспіль організовує хакатон з розробки веб-проектів на основі відкритих урядових даних. Призер минулорічного конкурсу, сервіс для планування маршруту громадського транспорту CitiTransport після участі у хакатоні став резидентом бізнес-інкубатора “HappyFarm”. Керівник проекту Антон Мойсеєнко розповідає: «На конкурсі SocialBoost я знайшов команду однодумців, почув цінні рекомендації професійних експертів та отримав змогу реалізувати свій проект, який згодом перевтілився у бізнес-стартап».

Для участі у конкурсі необхідно подати заявку, описавши свою ідею на сайті 2014.socialboost.com.ua до 20 квітня 2014 року. 6 найкращих ідей будуть обрані для для розробки на хакатоні, який відбудеться 27-28 квітня у Києві. Хакатон SocialBoost Open Data буде проведено за підтримки компанії «Майкрософт Україна» та Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України.

Про проект Socialboost

SocialBoost- це організація, яка займається розвитком громадянських інтернет-проектів. Вже кілька років SocialBoost проводить конкурси-хакатони на соціально корисну тематику, є організатором щорічного Міжнародного Форуму "Громадські інновації". Крім того, SocialBoost займається пошуком ресурсів та менторством проектів на різних стадіях.

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

July 2024
Mo Tu We Th Fr Sa Su
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Американські ВНЗ вводять безкоштовне онл…

24-05-2012 user_kiev_3 - avatar user_kiev_3

Представники Гарвардського Університету і Массачусетського технологічного інституту на прес-конференції в Кембриджі (США) оголосили про запуск спільного проекту дистанційного онлайн-навчання edX.

Мінекономрозвитку розробляє нову концепц…

17-06-2015 Anna - avatar Anna

Радник Міністра економічного розвитку і торгівлі України з питань цифрової економіки Олена Мініч поінформувала 17 червня компанії-члени Європейської Бізнес Асоціації про поточну ситуацію в галузі права інтелектуальної власності та реформи...

Туреччина створює Національне космічне а…

14-01-2016 Олена - avatar Олена

Туреччина створює Національне космічне агентство

Уряд Туреччини розпочав процедуру створення національного космічного агентства. Агентство з питань космічних технологій при міністерстві транспорту, морських сполучень і комунікацій завершує роботу над законопроектом про Національне космічне агентство, повідомляє Trend.