Вчені створили комбіновані наночастинки , поверхня яких покрита біологічними лігандами , тобто молекулами, що специфічно розпізнають певні мішені в організмі, наприклад, поверхня ракових клітин.
Внутрішня частина наночастинки містить біологічно інертний полімер, що пов'язує діючу речовину, наприклад, доцетаксел, який традиційно використовують для хіміотерапії раку. Такі частинки можуть довгий час циркулювати в крові і затримуються, а значить, скупчуються, тільки навколо клітин пухлини.
Розробки лауреатів знаходяться на «стику » біотехнології і наук про матеріали. Так, дослідження професора Лангера поклали початок роботам в області біоматеріалів та застосуванні наноматеріалів для медицини та біології. Крім розробок біосумісних полімерів, що утворюють системи доставки лікарських препаратів з контрольованим вивільненням, і синтетичних полімерів для тканинної інженерії, ним створено багато інших нових біоматеріалів, такі як полімери з ефектом пам'яті форми, і матеріали з поверхнею, що перемикається.
Премія RUSNANOPRIZE була заснована в 2009 році відкритим акціонерним товариством «РОСНАНО». Премія щорічно присуджується винахідникам, вченим і розробникам, які є авторами науково - технологічної розробки в області нанотехнологій, і компанії, що впровадила розробку в масове виробництво з річним обсягом не менше 10 мільйонів доларів.
Торік лауреатом премії визнано доктора біологічних наук, академік РАН Сергій Лук'янов - керівник лабораторії молекулярних технологій Інституту біоорганічної хімії імені академіків М.М. Шемякіна і Ю.А. Овчинникова. Премія присуджена за розробку технології і створення виробництва унікальних флуоресцентних білків.