Відповідно до положень Угоди між Міністерством у справах науки і технологій України та Радою науки та технологічних досліджень TUBITAK від 26.02.1997 р., Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Турецької Республіки про співробітництво у сфері науки і технологій від 07.06.2005 р. Державне агентство з питань науки, інновацій та інформатизації України та Рада з питань науково-технологічних досліджень Турецької Республіки (ТЮБІТАК) оголошують конкурс спільних українсько-турецьких науково-технічних проектів із таких пріоритетних напрямів:
- Інформаційні та комунікаційні технології;
- Нові матеріали і технології, нанотехнології;
- Енергетика, енергоефективність;
- Охорона навколишнього середовища;
- Біомедицини, біотехнологій;
- Морські та геофізичні дослідження;
- Машини та устаткування;
- Автомобільні технології;
- Безпека продуктів харчування.
Конкурс відкритий для наукових лабораторій, науково-дослідних груп вищих навчальних закладів, науково-дослідних установ і підприємств обох країн.
Документи приймаються з 15 квітня по 14 червня 2013 року.
Критерії відбору спільних пропозицій
Основними критеріями відбору спільних пропозицій є:
наявність листа, договору або протоколу намірів про доцільність спільного виконання проекту з конкретними турецьким та українським партнерами;
наукова й виробнича цінність, очікувана від виконання проекту;
перспектива співробітництва;
участь докторів наук і молодих учених.
Інтелектуальна власність
Науковці обох країн, зокрема керівники проектів, повинні вжити всіх необхідних заходів для захисту науково-технічних і промислових цінностей, які їм належать, а також прав інтелектуальної власності. Головна увага буде приділятися тому, щоб у рамках співробітництва, не відбулося незапланованої передачі національних технологій іншим країнам.
Фінансування
Фінансування проекту виділяється на два роки (щороку окремо). Рішення про продовження фінансування на другий рік приймається після розгляду звіту за попередній етап роботи.
Сторона, що направляє вченого, оплачує транспортні витрати і медичну страховку пов'язані з проїздом свого вченого в країну партнера; приймаюча сторона забезпечує проживання в університетському гуртожитку та добові.
Основні документи й строки подання заявок на конкурс:
- заповнена форма заявки на участь у конкурсі (у паперовому вигляді на адресу Агентства та у електронному вигляді на адресу електронної пошти відповідальної особи у Агентстві);
- лист від організації-співвиконавця спільного проекту;
- акт експертизи на відкриту публікацію результатів досліджень по темі проекту;
- анотація проекту;
- супроводжувальний лист.
Розглядатися будуть лише ті документи, які відправлені не пізніше останнього дня конкурсу (по даті на поштовому штемпелі) на адресу Державного агентства з питань науки, інновацій, інформатизації України а також зареєстровані у канцелярії Агентства.
Форма заявки на участь у конкурсі розміщена на веб-сторінці: www.dknii.gov.ua.
Кандидатам на участь у Програмі з української сторони варто переконатися у тому, що їхні турецькі партнери подали відповідну заявку до Ради з питань науково-технологічних досліджень Турецької Республіки (ТЮБІТАК).
Після 14 червня 2013 року матеріали розглядаються державними експертизами обох країн і після попереднього узгодження переліку проектів відповідальними секретарями національних частин двосторонньої Комісії з питань науки та технологій, у робочому порядку затверджуються керівниками національних частин Робочої групи. Після завершення всіх процедур оголошуються результати конкурсного відбору в обох країнах.
В межах виділеного бюджетного фінансування Сторін з виконавцями щорічно укладаються договори на виконання конкретних проектів з фінансуванням національної частини проекту цього року .
Після закінчення виконання проекту Замовникові (установа, з якою Виконавець уклав договір) подаються науковий і фінансовий звіти. У наукових звітах повинні бути викладені результати наукових досліджень, акти впровадження й рекомендації прикладного характеру, а також можливі перспективи від широкого впровадження наукових розробок.
Контактна установа в Україні:
Державне агентство з питань науки,
інновацій та інформатизації України
Відповідальна особа:
Космач Наталія Олегівна
Управління міжнародного співробітництва
та аналітичного забезпечення
01601, м. Київ
бульв.Т.Шевченко, 16
Тел: 287-82-15
E-maіl: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
www.dknii.gov.ua
Контактна установа в Турецькій Республіці
Рада з питань науково-технологічних досліджень
Турецької Республіки (ТЮБІТАК)
Відповідальна особа:
Огуз Озкан
Департамент міжнародного співробітництва
Туреччина, Анкара
Каваклідере 06100
Тел. +90 312 468 5300 - 1986
Е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.