Міжнародну науково-практичну конференцію "Актуальні проблеми інтелектуальної власності" в Ялті відкрито!

 

Організатори заходу – Державна служба інтелектуальної власності України (Державна служба), Всесвітня організація інтелектуальної власності (ВОІВ), Європейське патентне відомство (ЄПВ), Рада міністрів Автономної Республіки Крим та Державне підприємство "Український інститут промислової власності" (ДП "УІПВ").

Конференція відбувається за сприяння Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, Національної академії правових наук України (НАПрН України).

Україна щороку проводить міжнародний захід такого високого рівня, який став уже традиційним, і з кожним роком його значимість зростає, як зростає й кількість українських та іноземних учасників. Так, на цьогорічну конференцію до Ялти завітали фахівці з України, Республіки Польща, Федеративної Республіки Німеччина, Сполучених Штатів Америки, Грузії, Республіки Білорусь, Республіки Молдова, Литовської Респубілки, Киргизької Республіки, Республіки Узбекистан, Республіки Казахстан та інших країн.

Захід урочисто відкрив перший заступник Голови Державної служби Олексій Янов, який у своєму вітальному виступі, зокрема, зазначив:

– Дуже важливо, що наш захід з кожним роком збирає дедалі більше учасників. Це підтверджує зростання впливу інтелектуальної власності (ІВ) на економіку більшості країн. Я сподіваюся, що всі зустрічі, які проходитимуть у межах конференції, стануть корисними для учасників, збагативши кожного новою інформацією. Хотілося б, щоб цей захід став не просто гарною щорічною традицією, а свого роду майданчиком нових плідних ідей, спрямованих на вдосконалення системи правової охорони інтелектуальної власності.

Нуржан Жапаркул, заступник директора Національного інституту ІВ Комітету з прав ІВ Міністерства юстиції Республіки Казахстан привітав учасників від імені патентного відомства своєї країни:

– Наші відомства тісно співпрацюють, фахівці Казахстану навчаються в Києві, уже є перші випускники. Ті загальні питання, які розглядатимуться на конференції, – особливості експертизи, пошукових робіт, захист авторського права – однаково актуальні для всіх країн. І наше відомство відкрите для активного діалогу з усіма. Учасникам форуму бажаємо плідної роботи.

Ніна Формбі, керівник міжнародних проектів ЄПВ, висловила задоволення від нагоди побувати на конференції в Ялті. За її словами, такий захід – прекрасна можливість у дружній атмосфері обговорити різні питання галузі ІВ на міжнародному рівні.

– Я бачу чимало як знайомих мені, так і нових облич. Це свідчить про успіх заходів з ІВ, організованих в Україні, і ЄПВ визнає значні досягнення всіх проведених конференцій. Важливою є можливість не тільки обговорити перспективи, але й згадати та проаналізувати результати, досягнуті за роки розвитку сфери інтелектуальної власності в Україні. Головне – не зупинятися на досягнутому, використовувати результати участі в заходах з ІВ для розвитку нових напрямів діяльності. Від імені ЄПВ виказую всіляку підтримку системі правової охорони ІВ в Україні.

Ніколас Бердж, перший радник, керівник відділу торгівлі й економіки Представництва ЄС в Україні зупинився на напрямах співпраці з Україною, угодах у галузі торгівлі, що сприяють зближенню систем ІВ, зокрема в питаннях боротьби з контрафактною продукцією.

Наталія Гончарова, перший заступник міністра освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, у своєму виступі проінформувала про роботу, яка проводиться в напрямі захисту прав ІВ.

– Без ефективного вирішення проблем у сфері інтелектуальної власності неможливе соціально-економічне зростання нашої країни. Для збереження та розвитку її науково-технічного потенціалу, розвитку зовнішньої торгівлі, міжнародного обміну сучасними технологіями, залучення в економіку країни іноземних інвестицій необхідно забезпечити надійні гарантії правової охорони ІВ. Упевнена, що цей захід зробить вагомий внесок у вирішення зазначених питань, а Ялта й надалі залишатиметься сприятливим і гостинним місцем для міжнародного та регіонального обговорення питань сфери ІВ, –поділилася своїми думками Наталія Гончарова.

Крістофер Сміт, дипломат економічного відділу Посольства США в Україні, зазначив:

– Гадаю, що ця конференція – гарна нагода для кожного з присутніх ще раз усвідомити значимість ІВ в сьогоднішньому світі, а особливо – захисту прав винахідників. Україна – унікальна земля, яка має неоціненні таланти. Багато американців українського походження інтелектуально укріпили США. Настав час для захисту цих людей. Вважаю незаперечним, що велике приховане багатство України – у винахідливості її народу.

У перший день роботи ХІХ Міжнародної науково-практичної конференції відбулося пленарне засідання, присвячене сучасному стану та перспективам розвитку державної системи правової охорони інтелектуальної власності. Засідання відкрив перший заступник Голови Державної служби Олексій Янов, який виступив з доповіддю на тему "Ефективне використання інтелектуального капіталу нації – шлях до економічного і соціального розвитку держави".

– У сучасне суспільство вже прийшло розуміння важливості використання механізмів ефективного перетворення інтелектуальних ресурсів нації у виробництво матеріальних і духовних благ. Готовність до використання інтелектуального продукту з такою метою вимагає чіткого визначення на державному рівні, які саме українські винаходи, новітні технології, досягнення у сфері науки, культури та мистецтва забезпечать необхідний рівень конкурентоспроможності на внутрішньому й зовнішньому ринках, і докладання максимуму зусиль до розвитку саме цих напрямів.

Сьогодні ми ставимо перед державною системою правової охорони інтелектуальної власності України завдання вдосконалити законодавчу базу та механізми реалізації правових норм для максимальної підтримки спеціалістів, здатних генерувати нові ідеї. Тобто наша головна мета – на правовому й керівному рівнях створити реальну основу для інноваційного розвитку економіки. Адже в Україні, яка має високий інтелектуальний потенціал, є можливість заробляти на інтелекті, знаннях і творчих досягненнях.

Олексій Янов також зупинився на особливостях розвитку різних напрямів діяльності державної системи правової охорони ІВ, її нових пріоритетах, проблемах галузі та пов’язаних з нею викликах сучасності.

Директор ДП "УІПВ" Юрій Петров розпочав свою доповідь висловом Віктора Гюго:

"Ідея, час якої настав, – сильніша за будь-які війська". Саме з такою силою інтелекту, на його думку, пов’язано те, що протягом двох найближчих десятиліть інформаційні технології, біотехнології, а також створення та широке застосування нових матеріалів відіграватимуть провідну роль у технологічному розвитку суспільства.

У своїй презентації він детально ознайомив присутніх з напрямами діяльності та подальшого розвитку ДП "УІПВ", які на сьогодні розглядаються як базова основа для якісно нового кроку в справі розвитку державної системи правової охорони ІВ.

Олексій Янов у свою чергу зазначив, що ДП "УІПВ" протягом останніх 10 років сформувалося як сильний заклад експертизи, який працює на рівні європейських стандартів.

Дональд Таундсен, перший секретар з ІВ відомства США з патентів і торговельних марок посольства США в Російській Федерації, також виступив у ході засідання.

– Як аташе з питань ІВ у Російській Федерації та країнах СНД я працюю в напрямі поширення інформації про переваги нового американського закону щодо винаходів. Ми проводимо тренінги у всьому світі. Багато працювали у Південній Кореї. І результат такої роботи ви можете бачити вже зараз – ця країна має великий потенціал у галузі ІВ. Ми працюємо також і з українським урядом. І наше основне завдання на сьогодні – знайти шляхи для ефективного правозастосування в галузі ІВ, – зазначив доповідач.

Геннадій Андрощук, завідуючий лабораторією Науково-дослідного інституту інтелектуальної власності НАПрН України, свою доповідь присвятив питанням конкурентного права, зокрема зосередився на проблемах захисту від недобросовісної конкуренції в Україні та Російській Федерації.

Директор Науково-дослідницького центру судової експертизи з питань ІВ Ігор Стародубов ознайомив присутніх з тенденціями й сучасними напрямами роботи судової експертизи у сфері ІВ. За його словами, найбільше експертиз за минулий рік було проведено за такими об’єктами ІВ, як торговельні марки та комп’ютерні програми. На сьогодні пріоритетним напрямом роботи центру є розробка нових та вдосконалення вже впроваджених методик проведення судової експертизи.

Пленарне засідання завершилося загальним обговоренням. Щорічна Міжнародна науково-практична конференція "Актуальні питання інтелектуальної власності" успішно стартувала. Учасники заходу продовжили свою роботу в тематичних секціях.

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

December 2024
Mo Tu We Th Fr Sa Su
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

Нанотехнології та наноматеріали: найбіль…

26-01-2015 Anna - avatar Anna

Нанотехнології та наноматеріали: найбільш значущі розробки українських науковців у 2010-2014 рр.

Наприкінці 2014 р. завершилася п’ятирічна Державна цільова науково-технічна програма «Нанотехнології та наноматеріали». Під час роботи з виконання завдань програми науковці НАН України у своїх дослідженнях довели, що нанотехнології та наноматеріали...

Дайджест новин у сфері науки та інноваці…

27-03-2013 Олена - avatar Олена

Дайджест новин у сфері науки та інновацій за 22-27.03.2013 СКАЧАТИ Дайджест новин у сфері науки та інновацій – це збірник останніх новин у сфері науки та інновацій, які відбулися в Україні та...

Магнітні наночастинки допоможуть вивчати…

18-10-2012 Олена - avatar Олена

Вчені створили пристрій, який дає змогу одночасно керувати натягненням мембран у тисяч досліджуваних клітин, повідомляє веб-ресурс Наука XXI. Основою пристрою є підкладка з мікроскопічних керованих магнітів, на які наносяться клітини....