Розроблено біобатарейку, для роботи якої достатньо лише води

 

Рослини, бактерії та інші мікроорганізми перетворюють енергію світла у поживні речовини за допомогою так званих фотосистем I і II, які містять у собі кілька десятків окремих компонентів - білків, жирів і пігментів-хлорофілів.

Перша система захоплює фотони видимого випромінювання і перетворює їхню енергію у вільні електрони, а друга розщеплює молекули води на кисень і водень і використовує останній для збирання молекул поживних речовин.

Група вчених під керівництвом Ітамара Вілнера (Itamar Willner) з Єврейського університету в Єрусалимі (Ізраїль) шукала способи створення джерел живлення на базі фотосистеми II, для роботи яких не був би потрібний який-небудь хімічний компонент (вуглекислий газ, каталізатор), що руйнується у процесі використання. Вілнер і його колеги вирішили цю проблему за допомогою двох «природних» компонентів на полюсах батарейки.

Анод - негативний полюс пристрою - виготовлявся наступним чином. Спочатку вчені виростили колонію синьо-зелених бактерій Mastigocladus laminosus і витягли молекули фотосинтезуючих білків з їхніх клітин. Потім фізики виготовили невеликий золотий електрод, поверхня якого була покрита спеціальним полімером і до вільного «хвоста» якого прикріплювалися молекули фотосистеми II. Позитивний полюс - катод - був виготовлений зі скловуглецю, поверхня якого була покрита вуглецевими нано-трубками і ферментом білірубін оксидазою

Автори статті зібрали експериментальну біобатарейку і перевірили її роботу. Пристрій справно генерував електричний струм протягом трьох годин і продовжував його виробляти протягом 10 годин, знизивши свою ефективність на 10%.

За оцінками дослідників, їхній винахід перетворює приблизно 1% енергії світла в електрику, що є досить середнім показником. Інші фотосинтезуючі акумулятори досягають ефективності у 0,2-3,3%. Проте, такі прилади зазвичай вимагають безперервного додавання каталізаторів або додаткових реагентів і виводу продуктів реакції, що робить їх непридатними для промислового і побутового використання. Дослідники планують поліпшити роботу свого винаходу, розробивши більш ефективні методи «упакування» і приєднання молекул фотосистеми до негативного полюса біобатареї.

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: popnano.ru

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

July 2025
Mo Tu We Th Fr Sa Su
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

У МОН відбудеться виставка-презентація о…

03-11-2014 Anna - avatar Anna

У МОН відбудеться виставка-презентація освітньої робототехніки

 6 листопада у Міністерстві освіти і науки України з 9.00. до 12.00. відбудеться виставка-презентація «Освітня робототехніка як універсальний інструмент для розвитку і виховання майбутнього інженера (державний навчальний заклад гімназія-інтернат «Дитяча...

Програма розвитку літакобудування 2020

13-11-2013 Anna - avatar Anna

Програма розвитку літакобудування 2020

 У Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України продовжується підготовка Програми розвитку літакобудування 2020, яка буде спрямована на створення конкурентоспроможного авіабудівного комплексу, що задовольнятиме потреби держави і  забезпечить експорт на зовнішні...

Центр стандартизации в инновационной сфе…

01-11-2012 user_kiev_3 - avatar user_kiev_3

Опубликовано 1 ноября, 2012 - 06:04 РОСНАНО, Фонд «Сколково» и Росстандарт подписали соглашение о взаимодействии и создании Центра стандартизации в инновационной сфере.