Про це повідомляють японські ЗМІ.
"Обсяг створюваної інформації збільшується щодня, але щодо способів її зберігання для подальших поколінь, ми просунулися не так далеко від того часу, коли людина малювала предмети на камінні", - заявив під час презентації нового носія один з розробників компанії Hitachi Кадзуєсі Торіі.
За запевненнями експертів-розробників Hitachi, інформація, записана за допомогою лазера у вигляді бінарного коду в чотири шари точок на невелику платівку з кварцового скла, зберігатиметься століття, якщо не вічно.
Платівки з кварцового скла, що пропонуються до використання для нових оптичних носіїв, витримують температури до 1000 градусів за Цельсієм протягом кількох годин, водостійкі, а також не схильні до впливу хімічних реактивів. З подібного матеріалу зазвичай роблять лабораторний посуд і пробірки.
Дослідний зразок Hitachi являє собою платівку завтовшки у 2 міліметри з розмірами 2х2 сантиметри. Щільність запису інформації, що виробляється в чотири шари, становить 40 мегабайт на один квадратний дюйм, що в цілому дає змогу записати на одну таку платівку близько 25 мегабайт інформації. У разі комерційного використання цих носіїв інформації, компанія пропонує вирішити питання розширення "пам'яті" простим збільшенням товщини платівки.
00:26 27.09.2012