На початку зборів ректор ПолтНТУ Володимир Онищенко наголосив, що за особистої ініціативи Прем’єр-міністра України Миколи Азарова, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України та за активної участі Міністра освіти і науки, молоді та спорту Дмитра Табачника в країні продовжується реалізація бюджетної програми щодо навчання студентів та стажування аспірантів, наукових і науково-педагогічних працівників у провідних вищих навчальних закладах та наукових установах за кордоном.
«Метою навчання та стажування є підвищення рівня теоретичної та практичної підготовки студентів, аспірантів, наукових і науково-педагогічних працівників, проведення авторських досліджень із використанням сучасного обладнання і технологій, опанування новітніми унікальними методами, набуття досвіду здійснення науково-дослідної і викладацької діяльності, забезпечення інформаційного обміну, розширення зарубіжних наукових контактів», – зазначив Володимир Онищенко.
За результатами конкурсного відбору, який проведено Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України, на навчання та стажування до вищих навчальних закладів Китайської Народної Республіки, Королівства Швеція, Великобританії, направлено шість студентів і два аспіранти Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка. Для реалізації урядової бюджетної програми для студентів та аспірантів ПолтНТУ МОНмолодьспортом у вересні поточного року виділено близько одного мільйона гривень.
Для направлення студентів та аспірантів за кордон університетом проведена підготовча робота. Завдяки налагодженим зв’язкам між ПолтНТУ та зарубіжними ВНЗ-партнерами укладені договори на навчання, забезпечений належний рівень підготовки претендентів, здійснено візову підтримку.
Ректор університету підкреслив, що основними завданнями, які стоять перед студентами та аспірантами направленими до закордонних ВНЗ, є оволодіння знаннями в галузях науки, техніки та вищої освіти, проведення фундаментальних або прикладних наукових досліджень, набуття практичного досвіду з трансферу технологій та управління інноваційною діяльністю. «Отримані за кордоном знання повинні втілитися у підвищенні рівня наукових досліджень та широке впровадження результатів наукової діяльності у виробництво», – підкреслив Володимир Онищенко.
Під час зустрічі студенти факультету нафти і газу та природокористування, факультету інформаційних та телекомунікаційних технологій і систем та аспіранти зазначали, що з гордістю та завзяттям їдуть у зарубіжні вищі навчальні заклади, аби довести, що українська освіта здатна конкурувати на світовому просторі, а також отримати корисні, новітні знання, ознайомитися з методиками викладання, отримати передовий досвід використання сучасних засобів навчання, вивчити прогресивні нафтогазові технології, програмне та інформаційне забезпечення Китайського університету нафти (Пекін), Пекінського технологічного інституту, Королівського технологічного інституту (Швеція), Гліндорського університету (Великобританія).
Завершуючи збори, ректор ПолтНТУ Володимир Онищенко побажав присутнім успіхів у навчанні та стажуванні за кордоном, висловив сподівання, що після повернення із закордонних ВНЗ студенти та аспіранти досягнуть вагомих результатів у навчальній та науково-дослідницькій роботі в рідному університеті.