Вітчизняні зварювальні технології користуються значним попитом за кордоном

 

Основна мета перебування делегації провінції Гуандун в Інституті електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України – проведення переговорів про стан і перспективи подальшого розвитку Китайсько-українського інституту зварювання ім. Є.О. Патона та науково-технічного співробітництва між НАН України та провінцією Гуандун.

Під час зустрічі президент НАН України Б.Є. Патон підкреслив, що Академія успішно співпрацює з різними науковими організаціями, промисловими підприємствами та комерційними структурами Китайської Народної Республіки (КНР), і важливе місце в цьому співробітництві займає провінція Гуандун. «Нашими партнерами в цій провінції виступають Генеральний науково-дослідний інститут промислових технологій, акціонерна компанія хімічної промисловості «Баюн», компанія «Глори Стар» - зазначив Б.Є. Патон. Також президент НАН України підкреслив, що важливим досягненням цієї співпраці є створення у 2011 році Китайсько-українського інституту зварювання імені Є.О. Патона. Борис Євгенович Патон наголосив на тому, що практичні кроки, які реалізуються в рамках спільного інституту, можна вважати достатньо успішними і такими, що відповідають не лише інтересам провінції Гуандун і Національної академії наук України, але й Китаю та України в цілому.

Китайсько-український інститут зварювання ім. Є.О. Патона створено на основі науково-технічної платформи, що є новою інноваційною формою міжнародної науково-технічної співпраці. Рік тому в Інституті електрозварювання ім. Є.О. Патона (ІЕЗ) було проведено перше засідання Ради Китайсько-українського інституту зварювання ім. Є.О.Патона, в якому з китайського боку взяли учать представники керівництва Департаменту науки та техніки провінції Гуандун, Департаменту технології та інформації міста Гуанчжоу та Гуандунського Генерального науково-дослідного інституту промислових технологій. На засіданні підписано Положення про Китайсько-український інститут зварювання ім. Є.О. Патона і через місяць ІЕЗ направив до Китаю директора спільного інституту з української сторони Володимира Коржика та спеціалістів для роботи над спільними проектами.

На даний момент у Китайсько-українському інституті зварювання ім. Є.О. Патона українські та китайські спеціалісти працюють над шістьма спільними науково-дослідними проектами, які виконуються за підтримки Міністерства науки та техніки КНР та Народного Уряду провінції Гуандун. Для цього на технічній базі Гуандунського Генерального науково-дослідного інституту промислових технологій були збудовані приміщення дослідно-промислових лабораторій площею більше тисячі квадратних метрів – зазначив директор цього інституту п. Цю Сяньян (Qiu Xianyang). «Зараз виготовляється та поставляється для комплектації цих лабораторій нове обладнання для контактного стикового зварювання оплавленням, зварювання м’яких живих тканин, обладнання для зварювання неплавким електродом із застосуванням активуючих флюсів, обладнання для надзвукового плазмового напилення» - розповів п. Цю Сяньян (Qiu Xianyang). Також він наголосив на тому, що одночасно проводиться велика робота з розвитку співпраці Китайсько-українського інституту зварювання з промисловими підприємствами Китаю та підготовки до організації в КНР спільних виробництв зварювального обладнання та нових перспективних матеріалів.

Під час зустрічі губернатор провінції Гуандун пан Чжу Сяодань (Zhu Xiaodan) зазначив, що за кількістю населення та об’ємом промислового виробництва Гуандун вийшла на перше місце в Китаї. «Одна з основних стратегічних цілей розвитку потенціалу провінції – створення і розвиток нових наукомістких виробництв, побудованих на основі інноваційних технологій. Основні галузі промисловості провінції, які відчувають потребу в нових зварювальних технологіях – суднобудування, енергетика, нафтовидобуток, електротранспорт» - підкреслив пан Чжу Сяодань та запевнив, що Народний Уряд провінції приділяє важливе значення діяльності Китайсько-українського інституту зварювання ім. Є.О. Патона, який є представником в КНР Інституту електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України – світового лідера в створенні і застосуванні нових технологій зварювання, спеціальної електрометалургії, наплавлення і нанесення покриттів, нових зварювальних матеріалів, діагностики зварних конструкцій.

На завершення програми відвідування Інституту електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України китайською делегацією академік Б.Є. Патон ознайомив китайських гостей з виставкою технологій і досягнень Інституту. Зокрема, Б.Є. Патон представив апаратуру та технології зварювання в космосі. Члени китайської делегації ознайомилися з результатами унікальних експериментів зі зварювання, пайки, різання і напилення у відкритому космосі за допомоги електронно-променевого обладнання, розробленого і виготовленого в Інституті. Були представлені досягнення в розробці й застосуванні нових зварювальних технологій та обладнання в авіабудуванні, залізничному та автомобільному транспорті, будівництві трубопроводів, створенні обладнання для видобутку і транспортування нафти і газу. Представлені новітні технології зварювання та різання вибухом, зварювання під водою, а також розробки по технології зварювання м'яких живих тканин та їх застосування в хірургії.

Матеріали опублікували: Прес-служба Президії НАН України

Регіони

Vinnytsya Lutsk Dniepropetrivsk Donetsk Zhytomyr Uzhgorod Zaporizhzhya Ivanofrankivsk Kyivska Kyrovograd Crimea Lugansk Lviv Mykolaiv Odessa Poltava Rivne Sumy Ternopil Kharkiv Kherson Khmelnytsky Cherkasy Chernigiv Chernivtsi
Київ

Публікації

December 2024
Mo Tu We Th Fr Sa Su
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

 

Випадкова стаття

  • 1
  • 2
  • 3

"ASBIS Украина" приступает к п…

20-06-2012 Светлана - avatar Светлана

На состоявшейся 18 июня пресс-конференции компания "ASBIS Украина" объявила о подписании дистрибьюторского соглашения с Buffalo - японским производителем устройств для хранения данных, мультимедийных и беспроводных сетевых устройств для дома и...

Безпілотники навчилися сідати на лінії е…

26-06-2014 Anna - avatar Anna

Безпілотники навчилися сідати на лінії електропередач для підзарядки

     Інженери Массачусетського технологічного інституту придумали спосіб підзарядки безпілотних літальних апаратів (БПЛА) прямо в польоті. Дрони будуть сідати, подібно до птахів, на лінії електропередач - їх магнітні поля забезпечать енергією...

Український школяр розробив радіокерован…

14-10-2013 Anna - avatar Anna

Безпечний екологічний пристрій з дистанційним керуванням для порятунку людей на воді розробив 17-річний вихованець Центру позашкільної освіти у Первомайську на Луганщині Сергій Костенніков. Винахід презентували на столичній виставці сучасних технологій ІнтерТех...