"Дев'ятнадцятого вересня о 3:10 за пекінським часом з космодрому Січан на південному заході Китаю за допомогою ракети-носія "Чанчжен-3Б" запущено у космос 2 супутники для китайської глобальної системи навігації і позиціювання "Бейдоу", - йдеться у повідомленні.
Супутники стали 14-м і 15-м числом у складі системи «Бейдоу». Попередні 2 були запущені у квітні. Всього планується запустити 35 супутників (5 геостаціонарних і 30 негеостаціонарних супутників).
Роботу над створенням власної навігаційної системи Китай розпочав у 2000 році. З її допомогою країна до 2020 року має намір покінчити із залежністю від американської глобальної навігаційної системи GPS (Global Positioning System). Наприкінці 2011 року система почала працювати у тестовому режимі і обслуговує нині 120 тис. цивільних і військових користувачів. До кінця нинішнього року система почне надавати для клієнтів у всьому Азіатсько-Тихоокеанському регіоні багатопланові послуги, у тому числі з навігації і позиціювання, картографування.
Після введення "Бейдоу" в лад, КНР стане третьою у світі після США і Росії країною, що має власну систему супутникової навігації. Перші 2 використовують відповідно системи GPS і GLONASS.
Ольга Танасійчук, ПЕКІН. 19 вересня 2012 року.